Efektīvs aknu veselībai Hepasan Forte
Aknu veselība

Ziemassvētki un gadumija ir tas laiks, kad gribam radīt atbilstošu noskaņu. Svētkos cenšamies palutināt sevi un tuvākos un galdā celt ko īpašu. Kopīga maltīte rada ģimeniskuma sajūtu un pilda arī socializēšanās funkciju. Tomēr nereti gadās iekrist pārmērībās un gaidītās labsajūtas vietā iedzīvojamies problēmās.

Svētku galds, kurā esot jābūt cik tur ēdieniem, var izrādīties – kā tagad modē teikt – pamatīgs sliktas pašsajūtas trigeris. Doma, ka „svētkos jau drīkst atļauties kādu prieciņu” var nepalikt bez konsekvencēm, no kurām svara pieaugums ir mazākā bēda. Tas nenozīmē, ka svētku galdam nevajadzētu atšķirties no ikdienas. Vienkārši jāpiedomā, lai ēdienu klāsts arī svētkos ir sabalansēts, un tas jāpatērē bez pārmērībām.

Kā svētkos uzturēt labu aknu veselību

Nevajadzētu visu dienu „taupīties” svētku maltītei. Neizlaidiet regulārās ēdienreizes! Ļaujiet savam organismam ticēt, ka tas saņems nepieciešamās barības vielas regulāri! Tukšs vēders un bada sajūta, gaidot, kad beidzot varēs ķerties pie svētku vakariņām, rosina šo sajūtu remdēt iespējami ātri, un tas rada pārslodzi gremošanas sistēmai. Sviniet svētkus un atcerieties, ka rasols un citi ēdieni ir garšīgi arī nākamajā dienā un ļaus patīkamu noskaņu izbaudīt ilgāk!

Ēdam, lai dzīvotu, vai dzīvojam, lai ēstu? Laikam jau abi varianti ir kā grāvji dzīvesceļa malās. Nereti ēdam nevis tāpēc, lai prātīgi iegūtu nepieciešamās uzturvielas, bet tāpēc, ka… garšo. It īpaši svētkos! Eiropas kultūrai ir raksturīga ēdiena baudīšana. Tieši baudīšana, bet ne pārēšanās. Tāpēc svarīgi ieturēt pietiekamu pauzi pēc katra ēdiena, tā sakot – izstiept mielastu garumā. Sabalansēts uzturs ir priekšnoteikums veselības saglabāšanai, tas nozīmē – sagādāt organismam visas vajadzīgās kalorijas un barības vielas, nepārspīlējot ar tām. Pareizas barības vielu proporcijas dod ķermenim enerģiju, regulē ķermeņa svaru, uzlabo miega režīmu, stiprina imūnsistēmu, vārdu sakot, ļauj justies labi. Šeit nav runa par diētu, kad no ēdienkartes jāizslēdz konkrēti produkti. Vienkārši jāietur mērenība un dažādība. Papildiniet ēdienu ar augļiem, zaļumiem, dārzeņiem – tie dos vērtīgas uzturvielas un ļaus sasniegt sāta sajūtu, vienlaikus samazinot uzņemto kaloriju skaitu!

Sabalansētu uzturu raksturo septiņi pamatelementi pareizās proporcijās: ogļhidrāti, proteīni, tauki, škiedrvielas, vitamīni, minerāli un ūdens. Tieši ūdens, nevis vīns, šampanietis vai kola. Protams, jebkurš dzēriens satur ūdeni, tomēr labu savam organismam darīsim, lietojot dzērienus, kas rada pēc iespējas mazāk blakņu. Jā, arī Kristus ar saviem mācekļiem dalīja biķeri vīna! Taču ne krūku vai mucu…

Kā svētkos uzturēt labu aknu veselību

Lieki atgādināt, ka alkohola pārmērīga lietošana ir kaitīga veselībai, turklāt svētku reizē kopā ar īpašajiem ēdieniem tā būs vēl papildu slodze aknām, kam tad jātiek galā ne vien ar toksīniem, bet arī ar citām organismam nevēlamajām vielām, ko satur trekni ēdieni, pārmērīgs cukura, sāls daudzums. Tām jācīnās ar visām svētku pārmērībām. Aknas ir lielākais cilvēka iekšējais orgāns, kas veic ārkārtīgi svarīgas funkcijas. Jebkura viela, kas nonāk mūsu organismā, ar asins plūsmu tiek nogādāta aknās, kas piedalās olbaltumvielu, ogļhidrātu un citu organismam nepieciešamo uzturvielu sintēzē un palīdz izvadīt kaitīgās vielas. Par labu nenāk arī ķīmisko medikamentu lietošana un mazkustīgs dzīvesveids. Ja akna ir pārslogota un savu darbu nespēj veikt, mēs saindējamies. Toksīni, kas nonāk aknās, var tās bojāt, iznīcinot šūnas, kuras aizstāj saistaudi, kas aknu funkcijas neveic. Regulāra aknu pārslodze var novest pie šī orgāna aptaukošanās jeb hepatozes, steatozes (kad tauki pārņēmuši vairāk nekā pusi aknu šūnu), mazspējas, turklāt sākumstadijās cilvēks aknu slimību simptomus nejūt vai arī piedēvē tiem citus iemeslus. Nogurums, nespēks, smaguma sajūta, vēdera pūšanās – šīs pazīmes viegli norakstīt uz citām kaitēm. Savukārt vesela akna uztur cilvēku mundru!

Silimarīns stiprinās aknu membrānu

Ja nevarat lepoties ar rakstura stingrību, turklāt cīnāties ar kaitīgiem ieradumiem, ir vērts rūpēties par aknu veselību. Ķīmisku preparātu, kas atjaunotu aknu šūnas, nav. Taču labvēlīgi uz tām iedarbojas virkne dabisku vielu, ko satur, piemēram, pienenes un cigoriņa saknes, dzeltenās kaķpēdiņas, biškrēsliņa un kliņģerītes ziedi, piparmētras lapas, sūrenes laksti. Pazīstamākais no augu izcelsmes aknu šūnu aizsargiem jeb hepatoprotektoriem ir mārdadzis, kas satur silimarīnu. Tas stiprina aknu membrānu, veicina žults izvadi un aknu šūnu atjaunošanos. Jūsu akna būs pateicīga par karoti mārdadža sēklu eļļas vai ekstrakta ik dienas. Un it īpaši pēc svētkiem.

Uzņēmums Lotos Pharma aknu veselībai ražo preparātu, kurš satur gan silimarīnu, gan citas aktīvās vielas. Šīs produkts ir Hepasan Forte, kas tiek radīts, izmantojot inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus. Rezultātā ir izdevies apvienot holīnu, kas iegūts no esenciālajiem fosfolipīdiem, ar mārdadža (satur 80% silimarīna), pieneņu sakņu un artišoka ekstraktu. Līdz ar to ir izveidots komplekss produkts aknu veselībai, kur holīns palīdz nodrošināt normālu lipīdu un homocisteīna metabolismu un palīdz uzturēt normālu aknu darbību. Mārdadža un artišoka ekstrakti uztur normālu aknu veselību, palīdz nodrošināt aknu šūnu aizsardzību un veicina žults veidošanos. Pienenes ekstrakts sekmē normālu aknu un kuņģa funkciju.

Hepasan Forte var ērti iegādāties Lotos Pharma interneta veikalā. Tas ir pieejams 30 kapsulu un 60 kapsulu iepakojumā, kas būs pietiekams mēneša kursam, kā arī lielajā 120  kapsulu iepakojumā, kas paredzēts divu mēnešu kursam. Produktu ir ērti lietot - pa 1 kapsulai 2 reizes dienā.

Hepasan Forte hepatoprotektors
section-1c5f8bb

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Lotos Pharma darbība ietver jaunu uztura bagātinātāju izstrādi eksporta tirgiem. Projekta Bio4Asia projekta ietveros Lotos Pharma (Latvija) sadarbībā ar uzņēmumu BioCC (Igaunija) strādā pie jauna probiotiku un prebiotiku produktu izstrādes, kas būs potenciāls produkts gremošanas trakta, aknu darbības un imūnsistēmas normālas darbības veicināšanai.

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.