section-eaf8059
Pārtikas produkti labai ādai
Mūžīgās jaunības eliksīrs joprojām nav izgudrots, taču, rūpīgāk izraugoties ēdienus, varam novecot lēnāk. Pārtika, ko ēdam, var ievērojami ietekmēt izskatu, fizisko pašsajūtu, dzīves kvalitāti un slimību risku.
Pārmaiņas dzīvē – kā tikt galā?
Jebkurš lēmums var un parasti arī ietekmē cilvēka nākamās izvēles un galu galā – dzīvi. Nozīmīgas vai nelielas, bet pārmaiņas dzīves laikā notiek nepārtraukti, tās vienkārši ir neizbēgamas.
Ko iesnas vēsta par veselību?
Nav nekāda “māksla” pat karstā vasarā saķert iesnas – piemēram, pārspīlējot ar kondicionieri automašīnā! Tekošs deguns vispār ir ļoti bieža parādība, un nereti pat nesaprotam savas puņķošanās iemeslu.
Kas ir garais Covid-19?
Pasaules Veselības organizācija definē ilgstošu pēcvīrusa saslimšanas sindromu kā jaunu simptomu turpināšanos vai attīstību trīs mēnešus pēc sākotnējās SARS-CoV-2 infekcijas.
Sirds kā jaunībā: vai gadu skaits atbilst jūsu sirds vecumam?
Mēs visi vēlamies justies sirdī jauni – ne tikai domājot pat spējām iemīlēties, bet arī, neatkarīgi no gadu skaita, ikdienā būt aktīvam, dzīvespriecīgam, možam, tāpēc ka sirds ir vesela.
Cik veselīgi ir augļi – “saldā” patiesība
Kā augļu šķiedrvielas veicina veselīgu svaru? Pirmkārt, šķiedrvielas kavē cukura uzsūkšanos organismā un var arī palēnināt gremošanu, palīdzot ilgāk izjust sāta sajūtu.
Nepalaid garām: TOP 3 veselīgākie dārzeņi šovasar!
Latvijas vietējo dārzeņu ražas laiku mēs cenšamies maksimāli izmantot: vairums iedzīvotāju tādā veidā uzņem vitamīnus, minerālvielas un citas vērtīgas vielas ilgam laikam.
Vitamīni – uzkrāt tos vasarā priekš ziemas?
Vitamīni un minerālvielas stiprina cilvēka imūnsistēmu un būtu jālieto visu gadu.
Labais holesterīns – kā to palielināt?
Pētījumi apliecina, ka augsta blīvuma holesterīns palīdz novērst sirds slimības. Kādam tad jābūt augsta blīvuma holesterīnam? Ielūkojies tabulā!
Saules dūriens vai karstuma dūriens – vai ir atšķirība?
Pēdējās vasarās karstuma viļņi vairs nav reta parādība. Taču šāda tveice var ne tikai nogurdināt, bet arī novest līdz karstuma vai saules dūrienam. Kas mums būtu par to jāzina? Kā atšķirt, kurš ir saules, kurš karstuma dūriens?
Darbs naktī? Kā tas ietekmē veselību?
Darbs naktī? Vai strādāšana nakts maiņās izjauc iekšējo pulksteni jeb ķermeņa diennakts ritmu. Vai tas atstāj negatīvas sekas uz miegu un veselību. Kā mazināt šo risku?
Eksāmeni – stress un triki tā pārvarēšanai
Eksāmeni – vai tiem ir jāsagādā stress? vai svarīgas darba sanāksmes mūs māc bailes, neziņa un nemiers. Kādi ir triki, lai mazinātu spriedzi pirms svarīga pārbaudījuma?
Stresa mazināšana – kā tikt galā?
Ko izvēlēties parastas, stresa pilnas dienas radītā nervozuma mazināšanai? Intervija ar Latvijas Psihiatru asociācijas prezidentu Māri Taubi par stresa menedžmentu.
Kas ir laimes hormoni? Atšifrēta laimes ķīmiskā formula!
Laimes hormoni un labs garastāvoklis. Vai mēs varam veicināt labu garastāvokli, vai nē? Uzzini vairāk.
Cukura diabēts un tā riski. Aizpildi testu un noskaidro!
Cukura diabēts un tā riski. Atbildi uz astoņiem jautājumiem un noskaidro, kāds ir tavs 2. tipa cukura diabēta attīstības risks!
Veģetatīvā distonija – kā to novērst?
Veģetatīvā distonija ir diezgan “izvairīga” diagnoze – vieniem to grūti atpazīt, citi vispār to uzskata par modes slimību. Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Māris Taube ievieš vairāk skaidrības šajā jautājumā.
Sirds pulkstenis rāda pusmūžu – ko darīt?
Labā ziņa ir tā, ka pat 40, 50 un 60 gados nav par vēlu veselīga dzīvesveida izvēlei, ja analīzes atklāj, ka pamata rādītājos ir kādas nevēlamas novirzes.
Ko smēķēšana nodara veselībai?
Ko smēķēšana nodara pusaudžu un arī pieaugušo veselībai un kāpēc cīņa pret to ir tik svarīga?
Iekšējais miers un pārmaiņas
Jebkuru pārmaiņu laikā pats svarīgākais ir miers, jo pretējā gadījumā katrs mazākais izaicinājums var kļūt par mokošu problēmu. Šajā rakstā atradīsi padomus, kā mazināt stresu un negatīvās domas.
Depresija un trauksme – vai sociālie tīkli to veicina?
Pusaudži un jaunieši pavada sociālajos tīklos vairāk laika nekā jebkad agrāk. Kā tieši sociālie mediji ietekmē pusaudžus? Ko par to saka eksperti?
Aknu veselība – cukurs un saldinātāji
Vai cukurs ietekmē aknu veselību? Regulāras saldas maltītes ilgtermiņā nepadara dzīvi saldāku, gluži otrādi!
Galvassāpes – vai stress pie vainas?
Galvassāpes ir viens no izplatītākajiem simptomiem, par ko pacienti sūdzas ģimenes ārstiem. Vai iespējams mazināt šo simptomu un uzlabot dzīves kvalitāti?
Saldumu atkarība – kā pret to cīnīties?
Cukurs ne vienmēr padara dzīvi saldāku. Iizrādās, cukurs ir arī atkarību potenciāli izraisoša viela. Jo vairāk to lietojam, jo vairāk tā kārojas.
Intervālā ēšana jeb fastings. Kas par to jāzina?
Pēdējā desmitgadē uzmanība pievērsta intervāla badošanās metodei, kas pašlaik ir populāra tēma arī pie mums.
Vīrusi “būs modē” arī šopavasar?
Kas sagaidāms pavasarī, palīdz prognozēt Rīgas Stradiņa universitātes profesore infektoloģe LUDMILA VĪKSNA.
Metabolais sindroms nav tikai vielmaiņas traucējumi
Ārsti jau labu laiku ceļ trauksmi par pieaugošo problēmu – metabolo sindromu. Uzskata, ka apmēram katram trešajam vai ceturtajam pieaugušajam ir metabolais sindroms.
4 pazīmes, kas liecina par novājinātu imūnsistēmu
Bieži slimojot un jūtot pastāvīgu nogurumu, sākam bažīties: “Vai man nav novājināta imunitāte?” Taču – kā izmērīt savas imūnsistēmas veselību? Vai ir kādas brīdinājuma zīmes, kas par to liecina?
Saaukstēšanās grūtniecības laikā – kas jāņem vērā?
Saaukstēšanās allaž ir nepatīkama, vēl jo vairāk, ja esat bērniņa gaidībās. Vai ierastās zāles pret saaukstēšanos ir piemērotas arī grūtniecei?
Gulēt pidžamā vai kailam, kā labāk aizmigt?
Tiem, kam regulāri nenāk miegs vai kurus moka bezmiegs vismaz pilnmēnesī, aktuāls kļūst tikai viens jautājums: kā beidzot aizmigt?
Kas ir veģetatīvā distonija?
Veģetatīvā distonija ir ķermeņa funkciju un sajūtu traucējumi, kaut medicīnisks izskaidrojums šiem traucējumiem netiek atrasts. Tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka simptomi nav īsti.
12 veidi, kā izvairīties no pārēšanās svētkos
Mēs visi svētkos pārēdamies, kaut arī sēžamies pie galda ar labiem nodomiem. Vai ir iespējams dzīrot “gudri”? Kādi ir speciālistu ieteikumi?
Vai Tavas aknas ir veselas? Aizpildi testu un noskaidro!
Aknas ir lielākais cilvēka iekšējais orgāns, kas ikdienā veic simtiem dažādu dzīvībai svarīgu funkciju. Uzzini, vai Tavas aknas ir veselas?
Uztura bagātinātāji un zāles, kas var pagarināt mūža ilgumu
Pretnovecošanās preparāti sastāv no vitamīniem, minerālvielām, botāniskiem savienojumiem, fermentiem un aminoskābēm, kas pieejamas.
Kafija un sirds veselība
Ja esi no tiem, kas nevar iesākt rītu bez smaržīgas kafijas tases un vēl vairākām dienas laikā, taču ir bažas, vai tas neatstāj iespaidu uz sirds un asinsvadu veselību, – tad šis ir raksts, kas domāts tieši tev!
Kanēlis diabētam – cukuram un lipīdiem
Kanēlis ir ticis izmantots gadsimtiem ilgi gan kā garšviela, gan kā medicīnisks līdzeklis. Vairāk zināms ir Cinnamonum zeylanicum (jeb “īstais kanēlis’).
Pasiflora
Ārstniecības augi ir dabas dāvana cilvēkam, tiem ir svarīga loma mūsu veselībā. Mūsdienās pieejamie pētījumu rezultāti uzrāda, ka passiflora sugām ir daudzi ieguvumi veselībai.
Kā cīnīties pret paaugstinātu holesterīna līmeni – ar šķiedrvielām!
Holesterīns ir vaskveida, taukiem līdzīga viela, kas atrodas visās organisma šūnās.
Piparmētras ēteriskā eļļa
Piparmētra ir plaši izplatīta pasaules mēreno platuma grādu reģionos. Piparmētra satur dažādas sastāvdaļas, kas tiek klasificētas kā piparmētru ēteriskā eļļa.
Mārdadzis (silimarīns) aknu veselībai
Silimarīns, ekstrakts no piena mārdadžu sēklām, ir izmantots gadsimtiem ilgi aknu slimības ārstēšanā. Tam ir bijusi pozitīva ietekme
Sarkanā rauga rīsi, monakolīns K
Sarkanā rauga rīsi ir nozīmīga sastāvdaļa tradicionālajā ķīniešu medicīnā, tiem piemīt daudzas nozīmīgas bioloģiskas īpašības, tostarp asinsrites uzlabošanā.
C vitamīns-deficīta pazīmes, biežākie simptomi, lietošanas ieguvumi veselībai
Dažas no pirmajām C vitamīna deficīta pazīmēm ir nogurums, sarkanas smaganas, viegli radušies zilumi un asiņošana, locītavu sāpes
Kā grādīgie dzērieni ietekmē holesterīnu?
Sirds un asinsvadu slimības mūsdienās aizvien biežāk skar gados jaunus cilvēkus.
Covid-19 jaunie varianti – ko saka zinātnieki
Covid-19 jaunie varianti, ko saka zinātnieki. Covid-19 pandēmija, mums nemanot, ir parūpējusies par to, ka mums nākas izglītoties par vīrusiem.
Kā menopauze ietekmē holesterīna līmeni
Sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis gan vīriešiem, gan sievietēm pusmūžā un vēlāk.
Kā sagaidīt jauno mācību gadu bez satraukuma
Tuvojoties skolas gada sākumam, stresu izjūt gan bērni, gan viņu vecāki.
Antioksidanti – kādēļ tik svarīgi?
Antioksidanti ir nozīmīgi ar to, ka rūpējas par to, lai mūsu šūnas būtu veselas.
Kā mūsu organisms uzveic vīrusus?
Vīrusi un mikroorganismi (mikrobi, baktērijas sēnītes utt.) ir mums līdzās ik dienu. 380 triljoni ir tikai vīrusi vien, kas patreiz atrodas ap mums un mūsos.
Ko tava viedierīce zina par tavu miegu
Jau sen novērots, ka cilvēka miegs nav viendabīgs, to var iedalīt noteiktās fāzēs, kas mainās vairākas reizes un atšķirīgi ietekmē procesus ķermenī.
6 imunitāti stiprinošie pārtikas produkti
Vasaras karstākās dienas ir vieglu ēdienu, vēsu, atspirdzinošu dzērienu, augļu un ogu laiks.
Pirkt Aterolip
Pirkt AteroLip. Jaunums AteroLip produktu saimē AteroLip Complex 30 kapsulas Jaunais AteroLip Complex ar vispusīgāku iedarbību uz taukvielām
Kā uzlabot sirds veselību? Vidusjūras diēta ir atslēga
Kā ievērot Vidusjūras diētu un kādiem norādījumiem sekot, lai uztura principus iekļautu ikdienas ēdienkartē?
Stress – kā to mazināt?
Vairāk nekā trešdaļa jeb 34% Latvijas iedzīvotāju pēdējo mēnešu laikā ir izjutuši satraukumu, liecina veiktā aptauja.
Liekais svars bērnam – vecākiem jārīkojas!
Ārstu pieredze liecina, ka pirms 30 gadiem aptaukošanos varēja novērot 3-4 procentiem bērnu. Tagad – atkarībā no reģiona – 20 līdz pat 28 procentiem!
5 ēdieni, kas patīk aknām
Mēs varam uzlabot aknu veselību, pievēršot lielāku uzmanību savam uzturam un biežāk iekļaujot ēdienkartē tām draudzīgus produktus!
Paaugstināts holesterīns un cukura līmenis asinīs
Paaugstināts holesterīns neliek par sevi manīt un neizraisa nekādus simptomus, kamēr nav uzkrājies pārmērīgā daudzumā.
Kā palīdzēt pusaudzim mentālajā krīzē
Covid-19 pandēmija un veiktie pasākumi cīņai ar to visā pasaulē ir atstājusi iespaidu uz mūsu ikdienu un, iespējams, uz nākotni. Arī bērnu un jauniešu garīgajā veselībā iestājusies krīze, un vecākiem ir jārīkojas!
Krākšana miegā? Kā to uzveikt
Lai arī, gulēt ejot, ģimenē valdīja saticība un siltas jūtas, partneris no rīta šķiet neizgulējies un aizvainots. Kas noticis? Iespējams, iemesls tam ir krākšana miegā, kas otram cilvēkam padarījusi nakti trauksmainu.
Aknu attīrīšana. Vai nepieciešama?
Latvijai diemžēl ir septītais augstākais mirstības rādītājs no aknu slimībām. Tātad rūpēm par aknu veselību jāpievērš nopietna uzmanība. Kā to darīt?
Modernā slimība – veģetatīvā distonija. Ko darīt?
Veģetatīvā distonija – pretrunīgi vērtēta diagnoze, kas gan nepadara dzīvi vieglāku tiem, kurus tā piemeklējusi. Kas izraisa šo slimību un kā to ārstēt – apkopojām populārākos jautājumus un atbildes uz tiem.
Lieldienu olu krāsošana ar dabas materiāliem – koši, krāsaini un dabīgi
Lieldienu olu krāsošana ar dabas materiāliem – koši, krāsaini un dabīgi! Klāt pavasara lielākie svētki, kuri grūti iedomājami
Pieci vienkārši padomi sirds veselības uzlabošanai
Rūpēs par sirds veselību jāievēro vienkārši padomi, kas sniedz labumu arī citām dzīves jomām, tādējādi, koncentrējoties uz sirds veselību, jūs darāt labu visam ķermenim!
PMS un menopauze – kopīgais un atšķirīgais
Kā saprast, vai vērojami premenstruālā sindroma simptomi vai sākusies premenopauze? Un kā šos procesus atvieglot?
Sadzīvē kaitīgās vielas aknām. Kā sevi pasargāt?
Kad izvēlamies ekoloģisko pārtiku, videi draudzīgu veļas pulveri un cenšamies vairāk kustēties, šķiet, ka ķermenis pateiks paldies. Bet vai aizdomājamies, kādām toksiskajām vielām sevi pakļaujam, to pat neapzinoties?
Ko gulēšanas poza liecina par tevi? Kā tā ietekmē miegu?
Miegu var ietekmēt visdažādākie faktori. Vai zināji, ka poza, kādā guli, patiesībā daudz atklāj arī par tavu personību?
Tikai iesnas vai jau blakusdobumu iekaisums?
Mainīgie laikapstākļi šoziem ķermeņa dabiskās aizsargspējas mēdz pārsteigt nesagatavotas. It kā neesam paspējuši nosalt, taču saaukstēšanās simptomi ir klāt!
Jāēd krāsaini! Antioksidanti pret brīvajiem radikāļiem
Kā stiprināt imunitāti un mazināt vīrusu infekciju risku? Kāda nozīme, ietekme uz veselību ir mūsu ikdienas pārtikai un uzņemtajām uzturvielām? Kā tās iespaido neredzamos procesus organismā? Uz sarunu aicinājām Rīgas Stradiņa universitātes Bioķīmijas zinātniskās laboratorijas vadītāju un vadošo pētnieku Andreju Šķesteru.
Paaugstināts holesterīns? Ir jauna iespēja tā samazināšanai!
Eiropas Kardiologu asociācijas Dislipidēmijas vadlīnijās kā viena no ārstēšanas metodēm tiek ieteikta šķiedrvielu lietošana pārtikā, īpaši izceļot beta-glikāna labvēlīgo ietekmi.
Labo nodomu uzvaras atslēga
Gadumija ir populāra laika šķirtne, kad uzsākt pildīt apņemšanos kaut ko mainīt savā dzīvē – atbrīvoties no liekā svara, vingrot regulāri, atmest smēķēšanu, ierobežot alkohola patēriņu vai atteikties no tā vispār.
Kā atrast laimi
Tagad pienācis laiks sagaidīt laimīgu jauno gadu. Kāpēc Ziemassvētkos vēlam prieku, bet Jaungadā – laimi? Acīmredzot laimi uztveram kā ilgstošu stāvokli, bet prieks šķiet īss kā svētku brīvdienas. Kas tad ir laime un kur to meklēt?
Vīrusa ceļš un mērķis. Ko darīt mums?
Vīrusa mērķis ir iekļūt tā dēvētā saimniekorganisma šūnā, bet mums jācenšas šo brīdi nepieļaut. Var teikt, ka ir trīs robežlīnijas jeb stadijas, kas saistītas ar vīrusu organismā.
Kāpēc mēs uz Ziemassvētkiem cepam „piparkūkas”
Kāpēc mēs uz Ziemassvētkiem cepam „piparkūkas”, kam tomēr maz sakara ar kūkām un pipariem, bet angļi – ingvermaizi (gingerbread)?
Mājas uzkopšanas līdzekļi var bojāt aknas
Rūpēs par tīrību bieži ņemam talkā sadzīves ķīmiju, bet vai pievēršam pietiekamu uzmanību mājas kopšanas līdzekļu sastāvam?
Mazpazīstamais karalis un palīgs – kvercetīns
Kvercetīns ir flavonoīds, kas atbildīgs par dažādām garšām un krāsām augos, tas atrodams augļos, dārzeņos, šokolādē, kaņepēs, sarkanvīnā, olīveļļā. To dēvē arī par P vitamīnu.
Rudens iesnas un klepus. Kā tos uzveikt
Vēsi un lietaini laika apstākļi, kā arī sausais gaiss telpās apkures sezonā ir būtiski faktori, kādēļ rudenī cilvēkus biežāk piemeklē respiratorās saslimšanas.
Kādēļ jārūpējas par aknām, ja tās nesāp?
Atbilde uz virsrakstā uzdoto jautājumu ir: tieši tādēļ! Daudzi citi orgāni ziņo, ja pareiza to darbība ir apgrūtināta, taču pārbaudīt aknu veselības stāvokli varam vienīgi ar testiem un analīzēm.
Atveseļošanās pēc vīrusu saslimšanām
Lielākā daļa cilvēku, kuri inficējas ar vīrusu saslimšanām, atveseļojas divu līdz trīs nedēļu laikā, taču ir pacientu grupa, kuriem tas tā nav, kuri joprojām ziņo par ilgstošām infekcijas sekām.
Holesterīna pārbaude drošākai dzīvei
Kas ir holesterīns? Cik bieži iesaka veikt holesterīna pārbaudi? Kādi rādītāji holesterīna analīzēs tiek noteikti un kā tos interpretēt?
Kā stiprināt bērna imunitāti
Neatkarīgi no tā, vai bērni mācības apgūst klātienē skolas solā vai attālināti no mājām, bērnu imunitāte ir jautājums, kas nodarbina vecāku prātus.
Trīs pazīmes, ka bērnam ir magnija deficīts
Magnija deficītu var izraisīt vairāki faktori, bet galvenais vaininieks parasti ir nesabalansēts uzturs, jo organisms pats to neražo.
Klusējošā slimība – taukainā akna
Stereotips, ka ar aknu aptaukošanos sirgst tikai cilvēki ar lieko svaru un alkoholiķi, ir maldīgs. Uzzini, kas ir biežākie taukainās aknas veidošanās iemesli un ko darīt, lai uzlabotu aknu veselību.
Vērtīgās šķiedrvielas
Kas tad īsti ir šķiedrvielas, kāpēc tās mums nepieciešamas un kādos produktos tās sastopamas?
Holesterīna ietekme uz redzi
Zināms, ka paaugstināts holesterīns var negatīvi ietekmēt sirds un asinsvadu veselību, bet neseni pētījumi apliecina, ka holesterīns var veicināt arī glaukomas attīstību!
Kad brīvdienas un svētki ieilguši
Mūsu veselība lielā mērā ir atkarīga no gremošanas trakta labsajūtas, tādēļ ir svarīgi par to pienācīgi rūpēties. Šajā rakstā atradīsi noderīgus padomus, kas noderēs gan svētkos, gan ikdienā.
Nakts hormons melatonīns – labam miegam!
Vai zini, kā ir tad, kad vakarā aizej gulēt, nogurums ir milzīgs, bet nevari aizmigt? Domas nebeidzami riņķo.. Tu mēģini tās nomierināt, taču, jo vairāk centies, jo vairāk to uzrodas.
Vai ikvakara vīna glāze ietekmē tavu aknu veselību
Vai vajadzētu uztraukties par atkarības veidošanos, ja pie vakariņām dzeru vienu, divas vīna glāzes vai kausu alus, bet reibuma sajūtu nekad nesasniedzu? Šajā rakstā meklējiet atbildes, kā arī atradīsiet ieteikumus, kā rūpēties par aknu veselību!
Kādi ir PMS simptomi un kā tos atvieglot
Aptuveni 85% sieviešu reproduktīvajā vecumā ik mēnesi piedzīvo vismaz vienu no PMS simptomiem, bet bieži tas ir vairāku simptomu komplekss.
Grilēts ēdiens – garšīgi, bet vai veselīgi?
Vasara ir klāt un grili ir ārā! Kūpošs grils rada atbilstošu noskaņu dārza svētkiem. Taču tā ir dubulta slodze aknām, kuru uzdevums ir neitralizēt uzņemtos toksīnus un kaitīgās vielas, lai tās nenonāk asinsritē.
Saaukstēšanās pavasarī. Kā pasargāt bērna veselību
Bērni, kuri ir ciešā saskarsmē ar citiem un kuriem vēl nav pietiekami attīstīta imūnsistēmas spēja cīnīties ar vīrusu infekcijām, var saaukstēties pat 7–10 reizes gadā.
Neveiksme diētā. Kā to novērst?
Liekais svars ir aktuāla problēma daudziem. Kāpēc visu laiku jānēsā līdzi lieki kilogrami, kas turklāt negatīvi ietekmē izskatu un veselību?
Muskuļu krampji! Kas tam par iemeslu?
Par krampjiem saucam gribai nepakļautas muskuļu spazmas, pēkšņu kāda muskuļa saīsināšanos un saspringumu, kas rada apgrūtinājumu un bieži vien ir sāpīgs.
Putekšņi ir izplatītākais pavasara alerģiju izraisītājs
Ziedonis sev līdzi nes arī ko tādu, kas ne visiem ir tīkams. Ziedošie koki un augi izdala putekšņus, kas ir izplatītākais pavasara alerģiju izraisītājs.
Vai zema tauku satura pārtika var palīdzēt notievēt
Kā notievēt? Liekā svara problēmas un svara samazināšana mūsdienās ir aktuāla daudziem. Tāpēc populāri un pieprasīti ir diētiskie dzērieni, gaļas izstrādājumi un piena produkti ar pazeminātu tauku saturu un kaloritāti.
Lieldienu simbols – krāsainas olas. To krāsošana ar dabas veltēm
Kā padarīt olas stiprākas, kā ar pieejamiem dabas līdzekļiem (ne tikai ar tradicionālajām sīpolu mizām), neizmantojot mākslīgās krāsvielas, padarīt tās īpašas un krāšņas? Lūk daži padomi!
Kā sevi pasargāt no saaukstēšanās pavasarī
Šķietami siltais laiks tā vien vilina doties svaigā gaisā pie dabas. Diemžēl pavasaris arī ir gadalaiks, kad cilvēki īpaši pakļauti saaukstēšanās riskam.
Atkal pulksteņa griešana – kā sakārtot miega režīmu
Pētījumi liecina, ka sezonāli mainās cilvēka smadzeņu aktivitātes līmenis. Mūsu smadzenes mēdz būt aktīvākas vasarā un mazāk aktīvas ziemā.
Depresijas ķīmija
Esam labi izgulējušies, ieturējuši kvalitatīvu maltīti, un ārā ir saulains laiks. Nav brīnums, ka ir labs noskaņojums!
Meitas sagatavošana „sieviešu lietām”
Organisma izmaiņas, kas bērnam rodas pubertātes laikā, var radīt viņā trauksmi vai nepamatotas bailes, ietekmēt saskarsmi ar apkārtējiem
Āda – aknu veselības spogulis
Cilvēka lielākais orgāns ir āda, bet lielākais iekšējais orgāns ir aknas. Un šiem orgāniem ir cieša saikne, proti, aknu funkcijai ir milzīga nozīme mūsu izskatā!
Regulārs miega cikls mazina sirds un asinsvadu slimību risku
Secināts, ka pieaugušajiem ar neregulāriem miega modeļiem sirds un asinsvadu slimības attīstās gandrīz divas reizes biežāk nekā tiem, kuri ievēro regulāra miega režīmu.