section-eaf8059
Ko tava viedierīce zina par tavu miegu | Lotos Pharma
Jau sen novērots, ka cilvēka miegs nav viendabīgs, to var iedalīt noteiktās fāzēs, kas mainās vairākas reizes un atšķirīgi ietekmē procesus ķermenī.
6 imunitāti stiprinošie pārtikas produkti
Vasaras karstākās dienas ir vieglu ēdienu, vēsu, atspirdzinošu dzērienu, augļu un ogu laiks.
Pirkt Aterolip
Pirkt AteroLip. Jaunums AteroLip produktu saimē AteroLip Complex 30 kapsulas Jaunais AteroLip Complex ar vispusīgāku iedarbību uz taukvielām
Kā uzlabot sirds veselību? Vidusjūras diēta ir atslēga
Kā ievērot Vidusjūras diētu un kādiem norādījumiem sekot, lai uztura principus iekļautu ikdienas ēdienkartē?
Satraukums. Kā to mazināt?
Vairāk nekā trešdaļa jeb 34% Latvijas iedzīvotāju pēdējo mēnešu laikā ir izjutuši satraukumu, liecina veiktā aptauja.
Liekais svars bērnam – vecākiem jārīkojas!
Ārstu pieredze liecina, ka pirms 30 gadiem aptaukošanos varēja novērot 3-4 procentiem bērnu. Tagad – atkarībā no reģiona – 20 līdz pat 28 procentiem!
5 ēdieni, kas patīk aknām
Mēs varam uzlabot aknu veselību, pievēršot lielāku uzmanību savam uzturam un biežāk iekļaujot ēdienkartē tām draudzīgus produktus!
Paaugstināts holesterīns un cukura līmenis asinīs
Paaugstināts holesterīns neliek par sevi manīt un neizraisa nekādus simptomus, kamēr nav uzkrājies pārmērīgā daudzumā.
Kā palīdzēt pusaudzim mentālajā krīzē
Covid-19 pandēmija un veiktie pasākumi cīņai ar to visā pasaulē ir atstājusi iespaidu uz mūsu ikdienu un, iespējams, uz nākotni. Arī bērnu un jauniešu garīgajā veselībā iestājusies krīze, un vecākiem ir jārīkojas!
Atbrīvoties no krākšanas
Lai arī, gulēt ejot, ģimenē valdīja saticība un siltas jūtas, partneris no rīta šķiet neizgulējies un aizvainots. Kas noticis? Iespējams, iemesls tam ir krākšana miegā, kas otram cilvēkam padarījusi nakti trauksmainu.
Aknu attīrīšana. Vai nepieciešama?
Latvijai diemžēl ir septītais augstākais mirstības rādītājs no aknu slimībām. Tātad rūpēm par aknu veselību jāpievērš nopietna uzmanība. Kā to darīt?
Modernā slimība – veģetatīvā distonija. Ko darīt?
Veģetatīvā distonija – pretrunīgi vērtēta diagnoze, kas gan nepadara dzīvi vieglāku tiem, kurus tā piemeklējusi. Kas izraisa šo slimību un kā to ārstēt – apkopojām populārākos jautājumus un atbildes uz tiem.
Lieldienu olu krāsošana ar dabas materiāliem – koši, krāsaini un dabīgi
Lieldienu olu krāsošana ar dabas materiāliem – koši, krāsaini un dabīgi! Klāt pavasara lielākie svētki, kuri grūti iedomājami
Pieci vienkārši padomi sirds veselības uzlabošanai
Rūpēs par sirds veselību jāievēro vienkārši padomi, kas sniedz labumu arī citām dzīves jomām, tādējādi, koncentrējoties uz sirds veselību, jūs darāt labu visam ķermenim!
PMS un menopauze – kopīgais un atšķirīgais
Kā saprast, vai vērojami premenstruālā sindroma simptomi vai sākusies premenopauze? Un kā šos procesus atvieglot?
Sadzīvē kaitīgās vielas aknām. Kā sevi pasargāt?
Kad izvēlamies ekoloģisko pārtiku, videi draudzīgu veļas pulveri un cenšamies vairāk kustēties, šķiet, ka ķermenis pateiks paldies. Bet vai aizdomājamies, kādām toksiskajām vielām sevi pakļaujam, to pat neapzinoties?
Ko gulēšanas poza liecina par tevi? Kā tā ietekmē miegu?
Miegu var ietekmēt visdažādākie faktori. Vai zināji, ka poza, kādā guli, patiesībā daudz atklāj arī par tavu personību?
Tikai iesnas vai jau blakusdobumu iekaisums? Iesnu stadijas un terapijas iespējas
Mainīgie laikapstākļi šoziem ķermeņa dabiskās aizsargspējas mēdz pārsteigt nesagatavotas. It kā neesam paspējuši nosalt, taču saaukstēšanās simptomi ir klāt!
Paaugstināts holesterīns? Ir jauna iespēja tā samazināšanai!
Eiropas Kardiologu asociācijas Dislipidēmijas vadlīnijās kā viena no ārstēšanas metodēm tiek ieteikta šķiedrvielu lietošana pārtikā, īpaši izceļot beta-glikāna labvēlīgo ietekmi.
Labo nodomu uzvaras atslēga
Gadumija ir populāra laika šķirtne, kad uzsākt pildīt apņemšanos kaut ko mainīt savā dzīvē – atbrīvoties no liekā svara, vingrot regulāri, atmest smēķēšanu, ierobežot alkohola patēriņu vai atteikties no tā vispār.
Kā atrast laimi
Tagad pienācis laiks sagaidīt laimīgu jauno gadu. Kāpēc Ziemassvētkos vēlam prieku, bet Jaungadā – laimi? Acīmredzot laimi uztveram kā ilgstošu stāvokli, bet prieks šķiet īss kā svētku brīvdienas. Kas tad ir laime un kur to meklēt?
Vīrusa ceļš un mērķis. Ko darīt mums?
Vīrusa mērķis ir iekļūt tā dēvētā saimniekorganisma šūnā, bet mums jācenšas šo brīdi nepieļaut. Var teikt, ka ir trīs robežlīnijas jeb stadijas, kas saistītas ar vīrusu organismā.
Kāpēc mēs uz Ziemassvētkiem cepam „piparkūkas”
Kāpēc mēs uz Ziemassvētkiem cepam „piparkūkas”, kam tomēr maz sakara ar kūkām un pipariem, bet angļi – ingvermaizi (gingerbread)?
Mazpazīstamais karalis un palīgs – kvercetīns
Kvercetīns ir flavonoīds, kas atbildīgs par dažādām garšām un krāsām augos, tas atrodams augļos, dārzeņos, šokolādē, kaņepēs, sarkanvīnā, olīveļļā. To dēvē arī par P vitamīnu.
Rudens iesnas un klepus. Kā tos uzveikt
Vēsi un lietaini laika apstākļi, kā arī sausais gaiss telpās apkures sezonā ir būtiski faktori, kādēļ rudenī cilvēkus biežāk piemeklē respiratorās saslimšanas.
Kādēļ jārūpējas par aknām, ja tās nesāp?
Atbilde uz virsrakstā uzdoto jautājumu ir: tieši tādēļ! Daudzi citi orgāni ziņo, ja pareiza to darbība ir apgrūtināta, taču pārbaudīt aknu veselības stāvokli varam vienīgi ar testiem un analīzēm.
Atveseļošanās pēc vīrusu saslimšanām
Lielākā daļa cilvēku, kuri inficējas ar vīrusu saslimšanām, atveseļojas divu līdz trīs nedēļu laikā, taču ir pacientu grupa, kuriem tas tā nav, kuri joprojām ziņo par ilgstošām infekcijas sekām.
Holesterīna pārbaude drošākai dzīvei
Kas ir holesterīns? Cik bieži iesaka veikt holesterīna pārbaudi? Kādi rādītāji holesterīna analīzēs tiek noteikti un kā tos interpretēt?
Kā stiprināt bērna imunitāti
Neatkarīgi no tā, vai bērni mācības apgūst klātienē skolas solā vai attālināti no mājām, bērnu imunitāte ir jautājums, kas nodarbina vecāku prātus.
Trīs pazīmes, ka bērnam ir magnija deficīts
Magnija deficītu var izraisīt vairāki faktori, bet galvenais vaininieks parasti ir nesabalansēts uzturs, jo organisms pats to neražo.
Klusējošā slimība – taukainā akna
Stereotips, ka ar aknu aptaukošanos sirgst tikai cilvēki ar lieko svaru un alkoholiķi, ir maldīgs. Uzzini, kas ir biežākie taukainās aknas veidošanās iemesli un ko darīt, lai uzlabotu aknu veselību.
Vērtīgās šķiedrvielas
Kas tad īsti ir šķiedrvielas, kāpēc tās mums nepieciešamas un kādos produktos tās sastopamas?
Holesterīna ietekme uz redzi
Zināms, ka paaugstināts holesterīns var negatīvi ietekmēt sirds un asinsvadu veselību, bet neseni pētījumi apliecina, ka holesterīns var veicināt arī glaukomas attīstību!
Kad brīvdienas un svētki ieilguši
Mūsu veselība lielā mērā ir atkarīga no gremošanas trakta labsajūtas, tādēļ ir svarīgi par to pienācīgi rūpēties. Šajā rakstā atradīsi noderīgus padomus, kas noderēs gan svētkos, gan ikdienā.
Nakts hormons melatonīns – labam miegam!
Vai zini, kā ir tad, kad vakarā aizej gulēt, nogurums ir milzīgs, bet nevari aizmigt? Domas nebeidzami riņķo.. Tu mēģini tās nomierināt, taču, jo vairāk centies, jo vairāk to uzrodas.
Vai ikvakara vīna glāze ietekmē tavu aknu veselību
Vai vajadzētu uztraukties par atkarības veidošanos, ja pie vakariņām dzeru vienu, divas vīna glāzes vai kausu alus, bet reibuma sajūtu nekad nesasniedzu? Šajā rakstā meklējiet atbildes, kā arī atradīsiet ieteikumus, kā rūpēties par aknu veselību!
Kādi ir PMS simptomi un kā tos atvieglot
Aptuveni 85% sieviešu reproduktīvajā vecumā ik mēnesi piedzīvo vismaz vienu no PMS simptomiem, bet bieži tas ir vairāku simptomu komplekss.
Grilēts ēdiens – garšīgi, bet vai veselīgi?
Vasara ir klāt un grili ir ārā! Kūpošs grils rada atbilstošu noskaņu dārza svētkiem. Taču tā ir dubulta slodze aknām, kuru uzdevums ir neitralizēt uzņemtos toksīnus un kaitīgās vielas, lai tās nenonāk asinsritē.
Saaukstēšanās pavasarī. Kā pasargāt bērna veselību
Bērni, kuri ir ciešā saskarsmē ar citiem un kuriem vēl nav pietiekami attīstīta imūnsistēmas spēja cīnīties ar vīrusu infekcijām, var saaukstēties pat 7–10 reizes gadā.
Neveiksme diētā. Kā to novērst?
Liekais svars ir aktuāla problēma daudziem. Kāpēc visu laiku jānēsā līdzi lieki kilogrami, kas turklāt negatīvi ietekmē izskatu un veselību?
Muskuļu krampji! Kas tam par iemeslu?
Par krampjiem saucam gribai nepakļautas muskuļu spazmas, pēkšņu kāda muskuļa saīsināšanos un saspringumu, kas rada apgrūtinājumu un bieži vien ir sāpīgs.
Putekšņi ir izplatītākais pavasara alerģiju izraisītājs
Ziedonis sev līdzi nes arī ko tādu, kas ne visiem ir tīkams. Ziedošie koki un augi izdala putekšņus, kas ir izplatītākais pavasara alerģiju izraisītājs.
Vai zema tauku satura pārtika var palīdzēt notievēt?
Kā notievēt? Liekā svara problēmas un svara samazināšana mūsdienās ir aktuāla daudziem. Tāpēc populāri un pieprasīti ir diētiskie dzērieni, gaļas izstrādājumi un piena produkti ar pazeminātu tauku saturu un kaloritāti.
Lieldienu simbols – krāsainas olas. To krāsošana ar dabas veltēm
Kā padarīt olas stiprākas, kā ar pieejamiem dabas līdzekļiem (ne tikai ar tradicionālajām sīpolu mizām), neizmantojot mākslīgās krāsvielas, padarīt tās īpašas un krāšņas? Lūk daži padomi!
Kā sevi pasargāt no saaukstēšanās pavasarī
Šķietami siltais laiks tā vien vilina doties svaigā gaisā pie dabas. Diemžēl pavasaris arī ir gadalaiks, kad cilvēki īpaši pakļauti saaukstēšanās riskam.
Kā ziemas miegs atšķiras no vasaras miega
Pētījumi liecina, ka sezonāli mainās cilvēka smadzeņu aktivitātes līmenis. Mūsu smadzenes mēdz būt aktīvākas vasarā un mazāk aktīvas ziemā.
Depresijas ķīmija
Esam labi izgulējušies, ieturējuši kvalitatīvu maltīti, un ārā ir saulains laiks. Nav brīnums, ka ir labs noskaņojums!
Meitas sagatavošana „sieviešu lietām”
Organisma izmaiņas, kas bērnam rodas pubertātes laikā, var radīt viņā trauksmi vai nepamatotas bailes, ietekmēt saskarsmi ar apkārtējiem
Āda – aknu veselības spogulis
Cilvēka lielākais orgāns ir āda, bet lielākais iekšējais orgāns ir aknas. Un šiem orgāniem ir cieša saikne, proti, aknu funkcijai ir milzīga nozīme mūsu izskatā!
Regulārs miega cikls mazina sirds un asinsvadu slimību risku
Secināts, ka pieaugušajiem ar neregulāriem miega modeļiem sirds un asinsvadu slimības attīstās gandrīz divas reizes biežāk nekā tiem, kuri ievēro regulāra miega režīmu.
Stress un sirds veselība
Ja stress ir pārmērīgs, tas var veicināt visdažādākās veselības problēmas, ietekmēt uzvedību un faktorus, kas palielina sirds un asinsvadu slimību risku, tāpēc ir svarīgi zināt, ko varam darīt lietas labā.
Ieteikumi sportošanai ziemā. Ko svarīgi atcerēties?
Arī aukstā laikā iespējams sportot (skriet, gatavoties maratonam, nūjot, slēpot, vingrot u.c.) āra apstākļos, tomēr ir lietas, ko svarīgi ievērot, lai pasargātu veselību.
Brīvdienas izjauc miega režīmu? 10 padomi labam miegam
Miegs ir viena no būtiskākajām cilvēka pamatvajadzībām, organisma atjaunošanās spēju pamatu pamats. Sakārtots, pilnvērtīgs miega cikls palīdz saglabāt cilvēka veselību un stiprina imūnsistēmu.
Kā panākt, lai apņemšanās kaut ko mainīt strādā
Līdz ar jauna kalendāra pirmās lapas atvēršanu daudzi no mums mēģina īstenot kādu apņemšanos kaut ko mainīt savā dzīvē vai paradumos. Taču nereti mēģinājums izrādās neveiksmīgs.
Interesanti fakti par melno plūškoku
Interesanti fakti par melno plūškoku Latvijā melno plūškoku biežāk lietojam dekoratīviem mērķiem, dārzos un parkos, kā arī piemājas
Kā stiprināt organismu pret vīrusiem?
Kā stiprināt organismu pret vīrusiem? Vīrusu laikā ir ļoti svarīgi stiprināt savu imūnsistēmu un organismu. Sekojot pāris vienkāršiem
Pārdomu laiks pirms gadumijas
Klāt ir gada nogale, svētki un brīvdienas. Laiks, kad atskatīties uz aizvadītā gada notikumiem un nenotikumiem, veiksmēm un
5 padomi veselai imūnsistēmai
5 padomi veselai imūnsistēmai Mikrobs pats par sevi nav nekas, noteicoša ir vide. Tamlīdzīgi esot izteicies 19. gadsimta
Kā svētkos uzturēt labu aknu veselību
Ziemassvētki un gadumija ir tas laiks, kad gribam radīt atbilstošu noskaņu. Svētkos cenšamies palutināt sevi un tuvākos un
Sirds slimību simptomi sievietēm un kā mazināt sirds slimību riskus
Pētījumi liecina, ka gandrīz 90% sieviešu piemīt viens vai vairāki riska faktori sirds un asinsvadu slimībām. Kādi ir
Propoliss jeb bišu līme pret vīrusiem
Čaklās medus bites rada daudzus vērtīgus produktus, ko cilvēks iemācījies no tām iegūt jau pirms 15 000 gadiem. Senie
Vērtīgais ārstniecības augs apinis
Latvijā netrūkst ārstniecisku augu. Viens no tādiem ir apinis, kas jau izsenis izmantots alus gatavošanā ne vien garšas
Galvassāpes un hormoni – kāda ir saistība?
Regulāras, periodiskas, stipras galvassāpes mēdzam saukt par migrēnu. Nereti to pavada arī citi simptomi – slikta dūša, pastiprināta
Covid un gripas vīruss. Kopīgais un atšķirīgais
Pasaulē ir Covid-19 pandēmija, taču arī sezonālā gripa diemžēl nav atcelta. Sajūtot saaukstēšanās pazīmes, kļūstam bažīgi. Ja nu esam inficējušies? Kā saprast, kāda būtu pareizākā rīcība?
Kā justies laimīgiem arī rudenī
Kā justies laimīgiem arī rudenī Lielai daļai cilvēku rudens rada depresīvu noskaņojumu. Laika apstākļi mūsu platuma grādos bieži
Kā darbojas mūsu imūnsistēma
Kā darbojas mūsu imūnsistēma? Bez imūnsistēmas cilvēka organisms būtu pavisam neaizsargāts pret vīrusu, baktēriju, sēnīšu un citu kaitīgu
Zilās gaismas ietekme uz mūsu miegu
Kas ir zilā gaisma un kāda ir zilās gaismas ietekme uz mūsu miegu? Lai gan zilā gaisma ir
Iesnu pavadonis klepus
Sākoties apkures sezonai un palielinoties kontrastam starp iekštelpu un āra temperatūru un gaisa mitruma atšķirībām, mūsu elpceļu gļotāda
Vai iesnas ir nopietna saslimšana
Iesnas daudziem šķiet ne tik nopietna saslimšana, kas, arī neārstējot, pāriet nedēļas laikā. Tāda nieka dēļ taču nav
Vai jaunā mācību gada sākums izraisa stresu
Jaunā mācību gada sākums izraisa stresu gan vecākiem, gan bērniem. Ja esat mamma, kura jaunā mācību gada sākumā
Kā tikt galā ar PMS simptomiem
Premenstruālais sindroms (PMS) ir fizisku un psihoemocionālu simptomu kopums, kas tiek novēroti sievietēm nedēļu vai divas nedēļas pirms
Mīti par holesterīnu, kas neatbilst faktiem
Sabiedrībā valda dažādi mīti par holesterīnu, kas neatbilst faktiem. Piemēram, ka par holesterīna līmeni ir jāuztraucas tikai senioriem,
Asinsvadu slimību riska faktori
Ir svarīgi rūpēties par sirds un asinsvadu veselību, lai mēs ne tikai ilgi dzīvotu, bet arī šos dzīves gadus padarītu
Kuņģa-zarnu trakts ir svarīga imūnsistēmas daļa
Cilvēka organismam ik dienu nākas cīnīties ar dažādiem neredzamiem ienaidniekiem, apkārtējā vidē sastopamiem patogēniem mikroorganismiem – baktērijām, vīrusiem,
Kādi ir veģetatīvās distonijas simptomi
Veģetatīvā distonija ir ķermeņa funkciju un sajūtu traucējumi, kaut medicīnisks izskaidrojams šiem traucējumiem netiek atrasts. Tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka simptomi nav īsti.
Dzīvot viegli, bez gremošanas traucējumiem
Gandrīz katram dzīves laikā ir nācies saskarties ar kādām gremošanas problēmām – sāpēm, diskomfortu vai spiedošu sajūtu vēderā,
Miega traucējumi darbspējīgā vecumā
Miega traucējumi darbspējīgā vecumā. Problēmu risinājums. Miegs ir būtiska cilvēka dzīves sastāvdaļa. Lai strādātu un dzīvotu, ir jābūt
Kas ir melnais plūškoks
Kas ir melnais plūškoks? Plūškoks Latvijas iedzīvotājiem lielākoties vēl pasvešs, kaut arī redzēts – ja ne kādā dārzā,
Kāpēc mellenes ir tik vērtīgas veselībai
Zinot, ka mellenes palīdz labvēlīgi ietekmēt sirds veselību, tās ir iekļautas Lotos Pharma ražotajā produktā AteroLip kompozīcijā. Minēsim
Latvijas farmācijas uzņēmums Lotos Pharma atbalsta Pasaules miega dienu
Lotos Pharma, ieviešot jauno zem mēles pūšamo miega līdzekli Good Sleep Spray, veica akciju “Cik labs miegs ir
14 lietas, kas patiks tavām vēnām!
Nogurumu un smaguma sajūtu kājās dzīves laikā izjūt ikviens cilvēks. Šādas izjūtas parasti rodas gada siltajā sezonā, kad