Projekta Bio4ASIA ietvaros tiek uzsākti produkta stabilitātes testi
Medijiem, Produkti

Latvijas uzņēmums Lotos Pharma un Igaunijas uzņēmums BioCC OÜ projekta Bio4ASIA ietvaros kopīgi izstrādā jaunu inovatīvu un efektīvu produktu Dienvidaustrumāzijas tirgum, kas paredzēts gremošanas trakta darbības veicināšanai, atjaunojot zarnu mikrofloru ar probiotiku un prebiotiku maisījumu kompleksu. Kopējais projekta budžets ir 471 280,00 eiro. Sadarbība uzsākta, pateicoties Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmai 2014.- 2020. gadam, kas darbojas gar ES iekšējām robežām.

Projekta Bio4ASIA ietvaros tiek uzsākti produkta stabilitātes testi

Projekta realizēšanā tiek izmantotas katra uzņēmuma stiprās puses. Lotos Pharma pieredze sauso farmaceitisko formu izveidē un ražošanā tieši gremošanas sistēmas veselības veicināšanai. Savukārt BioCC OÜ ir eksperts darbā ar augstas kvalitātes pienskābes baktēriju kultūrām. Tiek plānots eksportēt divas produkta formas – kapsulas, kas piemērotas preventīvai lietošanai, un pulvera formu, ko lietot akūtos gadījumos.

Uzņēmuma vadītājs Kaspars Ivanovs par projekta virzību: Līdz šim mums ir veicies ļoti labi, jo esam izveidojuši produkta prototipu un uzsāksim tā stabilitātes testus, kas turpināsies 2 gadus, lai pārliecinātos par produkta kvalitāti. Šie testi ir būtiski produkta izstrādē, jo liels izaicinājums ir saglabāt produkta farmakoloģiskās īpašības Āzijas klimatiskajos apstākļos, kur gada vidējā temperatūra un mitrums ir ievērojumi augstāks nekā Baltijas mērenajā klimata joslā.”

Ieviestie drošības pasākumi saistībā ar COVID-19 izplatību liedz klātienes tikšanos ar Igaunijas sadarbības partneriem, kā arī ir atceltas starptautiskās izstādes, kuras bija ieplānotas, lai palīdzētu veicināt produkta virzību Āzijas tirgū. Tomēr sadarbība tiek turpināta attālināti online platformās.

Vairāk par projektu Bio4ASIA var uzzināt projekta mājas lapā https://lnkd.in/dyk4gqG

Dalīties