Ko tava viedierīce zina par tavu miegu | Lotos Pharma
Miegs

Uzlabot miegu ar viedierīces palīdzību

Jau sen novērots, ka cilvēka miegs nav viendabīgs, to var iedalīt noteiktās fāzēs, kas mainās vairākas reizes un atšķirīgi ietekmē procesus ķermenī. Mūsdienās daudzi izmanto viedpulksteni, lai mērītu savu miega ciklu, jo darīt to bez palīgrīkiem ir faktiski neiespējami. Ierīce, fiksējot sirdsdarbības ātruma mainību, var izsekot laiku, kuru cilvēks pavadījis noteiktā miega fāzē, un veic precīzu miega un tā kvalitātes uzraudzību. Ko īsti šie mērījumi nozīmē un ko ar tiem iesākt?

Miega fāze

Miega fāzes tiek noteiktas, ņemot vērā īpašus smadzeņu viļņu un neironu aktivitātes modeļus. Pētījumi rāda, ka katra no miega fāzēm pilda savu funkciju un tām ir svarīga loma cilvēka garīgās un fiziskās atkopšanās procesos. Izdala trīs svarīgākās miega fāzes – seklo, dziļo un REM miega fāzi, kuras laikā ir izteikta un aktīva acu kustība. Lai izietu visus miega posmus, parasti nepieciešams no 90 līdz 120 minūtēm, pēc tam cikls sākas no jauna. Pieaugušajiem parasti ir četri līdz seši šādi cikli naktī. Miega kvalitāti raksturo arī iespējamie nomoda posmi. Ir labi, ja miegs ir nepārtraukts visas nakts garumā.

Ko tava viedierīce zina par tavu miegu | Lotos Pharma

Seklais miegs

Miega pirmās fāzes – seklā miega – laikā acu un muskuļu kustības palēninās un ķermenis sagatavojas dziļajam miegam. Īsais, miegainais pirmais posms iezīmē pāreju uz nākamo fāzi, kad palēninās elpošana un sirdsdarbība.

Dziļais miegs

Pārejot dziļā miega stadijā, acu un muskuļu kustības pilnībā apstājas, sirdsdarbība un elpošana ir palēnināta, ķermeņa temperatūra pazeminās, muskuļi atslābinās. Šajā fāzē cilvēku ir grūti pamodināt un, ja esat pamodināts, jūtaties apjucis. Vispārpieņemts ir fakts, ka dziļajam miegam ir daudzas priekšrocības saistībā ar veselību. Piemēram, tas palīdz atjaunot muskuļus, to darbaspējas. Katrā ciklā dziļā miega posms kļūst ilgāks, tādēļ ir svarīga miega nepārtrauktība naktī.

Miegs ar ātrām acu kustībām (REM)

REM miegs tiek uzskatīts par katra cikla pēdējo fāzi. Tieši REM cikls, elpošanas stabilitāte un sirdsdarbības ātrums ietekmē miega kvalitāti un labsajūtu ikdienā. Šajā fāzē acis zem plakstiņiem ātri pārvietojas un smadzeņu darbība ir līdzīga kā nomodā, taču trūkst muskuļu tonusa. Tiek uzskatīts, ka šajā miega fāzē smadzenes var apstrādāt dienā saņemto informāciju un, iespējams, pat apgūt jaunas prasmes.

REM miega fāzes sākotnēji ir īsas, bet nakts laikā kļūst aizvien garākas. Eksperti apgalvo, ka lielākā daļa sapņu notiek tieši REM miega laikā. Sapņot ir veselīgi!
Ko tava viedierīce zina par tavu miegu | Lotos Pharma

Ciešs miegs – vērtīgs miegs

Miega cikla stabilizēšana ir ļoti nozīmīgs vispārējā veselības stāvokļa, darbaspēju un dzīves kvalitātes uzlabošanas faktors. Lielākajai daļai pieaugušo katru nakti jācenšas gulēt septiņas līdz deviņas stundas. No 13% līdz 23% šī laika vajadzētu pavadīt dziļā miegā. Ja naktī guļat septiņas stundas, tad dziļā miegā pavadāt 55 līdz 97 minūtes.

Dziļā miega laikā ķermenis atbrīvo augšanas hormonus un strādā, lai izveidotu un atjaunotu muskuļus, kaulus un audus, kā arī imūnsistēmas darbību, šī miega fāze ir svarīga glikozes metabolisma regulēšanai. Elites sportisti augstu vērtē lēno viļņu miegu, jo tas palīdz papildināt enerģijas krājumus. Dziļš miegs ir svarīgs arī kognitīvajām funkcijām un atmiņai, kā arī tiek uzskatīts, ka tam ir liela nozīme smadzeņu attīstībā, valodu apguvē un motoriskajās prasmēs.

Latvijā ražots produkts labam miegam

Lai ātrāk aizmigtu un uzturētu miegu visas nakts garumā, Lotos Pharma sadarbībā ar speciālistiem ir izstrādājis Good Sleep Spray un Good Sleep Caps.

Ar ko īpašs Good Sleep Spary? Zem mēles forma nodrošina ātrāku iedarbību salīdzinot ar tablešu formu, tādejādi jau 5min laikā tiks sasniegta augstāka melatonīna deva. Sastāvā esošais melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku¹ un atvieglot ar diennakts ritma izjaukšanu saistītās sajūtas².

Good Sleep Caps kapsulas miegam tāpat satur melatonīnu¹,bet īpašā augu ekstraktu kombinācija relaksē prātu un atslābina. Augstvērtīgais baldriāns veicina mentālo veselību. Apiņiem piemīt nomierinošs efekts.

Saldu miegu un jaukus sapņus!

¹ Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 1 mg melatonīna neilgi pirms gulētiešanas.

² Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 0,5 mg melatonīna ceļojuma pirmajā dienā neilgi pirms gulētiešanas un pirmajās dienās pēc nonākšanas galamērķī.

https://www.lotos-pharma.com/wp-content/uploads/2022/08/2_Good_Sleep_post-1000x1000.png
section-b3b079d
Dalīties