Kā mūsu organisms uzveic vīrusus? | Lotos Pharma
Imunitāte

Vīrusi - kā mūsu organisms tos uzveic?

Vīrusi un mikroorganismi (mikrobi, baktērijas sēnītes utt.) ir mums līdzās ik dienu. 380 triljoni ir tikai vīrusi vien, kas patreiz atrodas ap mums un mūsos. Tad var rasties jautājums – kāpēc neesam visu laiku sasirguši? Atbilde – pateicoties mūsu lieliskajai un sarežģītajai imūnsistēmai, kas lielākajā daļā laika savu darbiņu padara klusi un nemanāmi. Vairāk par imunitāti un vīrusiem noskaidro šajā rakstā.

Iedzimtā un iegūtā imunitāte

Garāks un plašāks skaidrojums par imunitāti ir atrodams specializētā veselības sadaļā "Imunitāte" un "Ilgstošs jeb pēc COVID 19 sindroms". Tāpēc, īsumā runājot par imunitātes veidiem, organisms dažādiem “huligāniem” var pretoties, pateicoties divu veidu imunitātēm:

  • Iedzimtā imunitāte.Kā jau tās nosaukums vēsta – ar to mēs piedzimstam. Proti, iedzimto imunitāti nodrošina dabiskās organisma aizsargbarjeras, kas ir āda un gļotāda. Ādas virsējā kārta aiztur mikroorganismus jeb vīrusus, neļaujot tiem iekļūt ādas dziļākajos slāņos. Bet, piemēram, sviedri ar īpašām vielām tajos kavē dažādu mikroorganismu attīstību. Savukārt mūsu organisma gļotāda izdala aktīvas vielas (siekalas, kuņģa skābe u. c.), kas uzveic vīrusus, neļaujot tiem nonākt šūnās. Ja tomēr ādas vai gļotādas bojājuma rezultātā vīruss iekļūst organismā, tad ar iekaisuma reakciju tiek aktivizēti imūnaizsardzības mehānismi, kurus “iedarbina” leikocīti un aizsargolbaltumvielas, kas cirkulē mūsu asinīs un limfā.
  • Iegūtā imunitāte.Tā iedalās divos apakštipos – dabīgā un mākslīgā imunitāte. Dabīgo imunitāti var iegūt aktīvā veidā – izslimojot vīrusa izraisītu slimību, vai arī pasīvā veidā – zīdaiņi ir imūni pret visām tām pašām infekcijām, pret kurām imūna ir viņu mamma, jo saņem no viņas gatavas antivielas, sākotnēji caur placentu, bet vēlāk ar pienu. Bet mākslīgo imunitāti iegūstam ar vakcīnām, kas ļauj organismam “iemācīties” informāciju par konkrēto slimību izraisošo antigēnu, pilnībā nepieļaujot saslimšanu ar to vai vismaz atvieglojot saslimšanu ar specifisko vīrusu.

Kā organismā nonāk un attīstās vīrusi?

Organisma saskare ar vīrusiem norit trīs etapos:

1. Vīrusa iekļūšana organismā

Pirmsšūnu stadijā vīruss iekļūst organismā pa gaisu vai ādas un/vai gļotādas bojājuma rezultātā.

2. Vīrusa vairošanās

Interesanti, ka vīrusus nepieskaita ne pie vienas organismu valsts, jo tiem nepiemīt organismiem raksturīgas pazīmes. Proti, tie ir parazīti, jo ārpus saimnieka šūnas nevar augt vai vairoties.

3. Vīrusa izraisītā iekaisuma jeb toksīnu stadija

Šajā brīdī, kad vīruss šūnā ir savairojies, sākas iekaisuma jeb pēc šūnas stadija, kurā organismā izdalās toksīni, rodas iekaisuma reakcija audos un orgānu bojājumi. Jāpiezīmē, ka dažādi vīrusi “iemitinās” dažādās organisma šūnās, piemēram, HIV vairojas tikai T limfocītos, poliomielīta vīruss vairojas tikai muguras smadzeņu šūnās, hepatīta vīrusi inficē tikai aknu šūnas utt.

Latvijā izstrādātais un ražotais Imunosil Virufix ir daudzpusīgs uztura bagātinātājs, jo tajā iekļautās komponentes – cinks, melatonīns, kvercentīns, kā arī C un D vitamīni – efektīvi un kompleksi rūpējas par imūnsistēmu, gan aizsargājot organismu no vīrusu iekļūšanas ķermeņa šūnās, gan arī vīrusu un mikroorganismu izraisītu saslimšanu gadījumos cīnoties ar infekcijām un iekaisumiem. Bez tam, Imunosil Virufix sastāvā esošais melatonīns palīdzēs labāk iemigt un parūpēsies par ciešu miegu.

Stiprini imūnsistēmu un esi brīvs no vīrusiem ar Imunosil Virufix!

https://www.lotos-pharma.com/wp-content/uploads/2022/08/Virufix-vadlinijas-07-1080x1080.png
section-d8975ec
Dalīties