Kā mūsu organisms uzveic vīrusus? | Lotos Pharma
Imunitāte

Vīrusi - kā mūsu organisms tos uzveic?

Vīrusi un mikroorganismi (mikrobi, baktērijas sēnītes utt.) atrodas mūsu ķermenī vai ir mums līdzās ik dienu. Vīrusu vien ir 380 triljoni! Tāpēc var rasties jautājums: kāpēc neesam visu laiku sasirguši? Atbilde – tas notiek, pateicoties mūsu lieliskajai un sarežģītajai imūnsistēmai, kas lielākoties savu darbiņu padara klusi un nemanāmi. Kā darbojas mūsu aizsardzības sistēma un vai varam tai palīdzēt?

Iedzimtā un iegūtā imunitāte

Garāks un plašāks skaidrojums par imunitāti ir atrodams specializētā veselības sadaļā "Imunitāte" un "Ilgstošs jeb pēc COVID 19 sindroms". Tāpēc, īsumā runājot par imunitātes veidiem, organisms dažādiem “huligāniem” var pretoties, pateicoties divu veidu imunitātēm:

  • Iedzimtā imunitāte. Kā jau nosaukums vēsta – mēs piedzimstam ar pārmantotu imunitāti. Iedzimto imunitāti nodrošina dabiskās organisma aizsargbarjeras - āda un gļotāda. Ādas virsmas kārta aiztur mikroorganismus vai vīrusus, neļaujot tiem iekļūt ādas dziļākajos slāņos. Piemēram, sviedri satur īpašas vielas, kas kavē dažādu mikroorganismu attīstību. Savukārt mūsu organisma gļotāda izdala aktīvas vielas (siekalas, kuņģa skābi u. c.), kas uzveic vīrusus, neļaujot tiem nonākt šūnās. Ja tomēr ādas vai gļotādas bojājuma rezultātā vīruss iekļūst organismā, tad tiek aktivizēti imūnaizsardzības mehānismi ar iekaisuma reakciju, kuru “iedarbina” leikocīti un aizsargolbaltumvielas, kas cirkulē mūsu asinīs un limfā.
  • Iegūtā imunitāte.Tiek iedalīti divi apakštipi – dabīgā un mākslīgā imunitāte. Dabīgo imunitāti var iegūt aktīvā veidā – izslimojot vīrusa izraisītu slimību, vai arī pasīvā veidā – zīdaiņi ir imūni pret visām tām infekcijām, pret kurām imūna ir viņu mamma, jo saņem no viņas gatavas antivielas, sākotnēji caur placentu, bet vēlāk ar pienu. Savukārt mākslīgo imunitāti iegūstam ar vakcīnām, kas ļauj organismam “iemācīties” informāciju par konkrēto slimību izraisošo antigēnu, pilnībā nepieļaujot saslimšanu ar to vai vismaz atvieglojot saslimšanu ar specifisko vīrusu.

Kā organismā nonāk un attīstās vīrusi?

Organisma saskare ar vīrusiem norit trīs posmos:

1. Vīrusa iekļūšana organismā

Pirmsšūnu stadijā vīruss iekļūst organismā pa gaisu vai ādas un/vai gļotādas bojājumarezultātā.

2. Vīrusa vairošanās

Interesanti, ka vīrusus nepieskaita ne pie vienas organismu valsts, jo tiem nepiemīt organismiem raksturīgas pazīmes. Proti, tie ir parazīti, jo ārpus saimnieka šūnas nevar augt vai vairoties.

3. Vīrusa izraisītā iekaisuma jeb toksīnu stadija

Brīdī, kad vīruss šūnā ir savairojies, sākas iekaisuma jeb pēcšūnas stadija, kad organismā izdalās toksīni, rodas iekaisuma reakcija audos un orgānu bojājumi. Dažādi vīrusi “iemitinās” dažādās organisma šūnās, piemēram, HIV vairojas tikai T limfocītos, poliomielīta vīruss vairojas tikai muguras smadzeņu šūnās, hepatīta vīrusi inficē tikai aknu šūnas u.tml.

Latvijā izstrādātais un ražotais Imunosil Virufix ir daudzpusīgs uztura bagātinātājs, jo tajā iekļautās sastāvdaļas – cinks, melatonīns, kvercentīns, kā arī C un D vitamīns – efektīvi un kompleksi rūpējas par imūnsistēmu, gan aizsargājot organismu no vīrusu iekļūšanas ķermeņa šūnās, gan arī vīrusu un mikroorganismu izraisītu saslimšanu gadījumos cīnoties ar infekcijām un iekaisumiem. Turklāt Imunosil Virufix sastāvā esošais melatonīns palīdzēs labāk iemigt un parūpēsies par ciešu miegu.

Stiprini imūnsistēmu un esi brīvs no vīrusiem ar Imunosil Virufix!

https://www.lotos-pharma.com/wp-content/uploads/2022/08/Virufix-vadlinijas-07-1080x1080.png
section-d8975ec
Dalīties