Vēdera labsajūta

Gandrīz katram dzīves laikā ir nācies saskarties ar kādām gremošanas problēmām – sāpēm, diskomfortu vai spiedošu sajūtu vēderā, pārmērīgu gāzu veidošanos. Šie simptomi visbiežāk saistīti ar stresu, steidzīgo dzīves ritmu un mazkustīgumu un nesabalansētu uzturu.

Spastiskas sāpes vēderā bieži rosina stress.

Kāds tam ir skaidrojums?

Distress izraisa tā saucamās funkcionālās slimības, kad pacientam ir zināma rakstura sūdzības vai sāpes vēderā. Šādos gadījumos tiek runāts par kairinātās zarnas sindromu. Stresa hormoni ietekmē zarnu muskulatūru, kas stresa situācijās saspringts tāpat kā viss ķermenis. Pazīmes un simptomi – vēdergraizes, vēdera pūšanās, gāzu uzkrāšanās, var piemeklēt caureja vai aizcietējums.

Kas ir vēdera spazmas un meteorisms?

Spazma ir muskuļu saraušanās. Šādas sāpes ir bez precīzas lokalizācijas, viļņveidīgas jeb lēkmjveida – spiedoša, žņaudzoša vai duroša sajūta, kas pāriet un atkal atsākas. Tās sauc par spazmolītiskām sāpēm. Ja spazmas rodas sakrājušos gāzu dēļ vēderā ,tad to sauc par meteorismu.

Kā palīdzēt risināt spazmu un meteorisma problēmas?

Mazināt stresa simptomus – atslābinoties, pievēršoties fiziskajām aktivitātēm un piel\agojotuzturu ar dabisku viegli sagremojamu, šķiedrvielu saturošu pārtiku. Atrast brīdi miera pilnvērtīgai maltītei, atcerēties par ūdens uzņemšanu dienas laikā. Ja sūdzības nemazinās, konsultēties ar ārstu vai farmaceitu un jautāt pēc dabiska risinājuma problēmai.

Kā piparmētra spēj palīdzēt vēdera sāpēm (spazmām)?

Piparmētra jau vēsturiski tika izmantota vēdera problēmu mazināšanai. Visvērtīgākās piparmētras aktīvo vielu avots ir piparmētru ēteriskā eļļa. Galvenā aktīvā viela ir mentols, kas organismā rada vēsuma sajūtu iedarbojoties uz aukstuma receptoriem. Nonākot zarnu traktā piparmētru eļļa kā vēsa drāna uz pieres pie galvas sāpēm atbrīvo zarnu trakta sieniņas no spazmām, kas izraisa vēdera sāpes un veicina gāzu uzkrāšanos un ļauj tām turpināt normālu gremošanas trakta peristaltiku jeb dobo orgānu gludās muskulatūras ritmisku, viļņveidīgu saraušanos, kas virza sagremoto uzturu uz priekšu.

Fenhelis

Zināms, ka fenhelim ir vairākas vērtīgas īpašības, bet īpaši to rekomendē pie gāzu uzkrāšanās vēderā, kā var izskaidrot šī auga lielisko efektu?

Fenheļa eļļas aktīvās vielas ir ķīmiski līdzīgs prieka hormonam dopamīnam, tās darbība izpaužas relaksējoša, nomierinoša iedarbība uz zarnu sieniņas gludo muskulatūru, kas mazina vēdera sāpes un paralēli atbrīvojas uzkrājušās gāzes. Kombinējot fenheļa eļļu ar piparmētru eļļu tiek sasniegts pozitīvākais efekts vēdera spazmu un gāzu novēršanai.

Spasmoil kapsulas ar piparmētru un fenheli

Būtiski savu mājas aptieciņu papildināt ar šiem ārstniecības līdzekļiem, palīdzot mazināt gremošanas traucējumu radītos simptomus.

Raksta autore. Inese Millere – ārste, apzinātas ēšanas trenere, stresa vadības konsultante. www.kaneapeststresu.com

Lotos Pharma darbība ietver jaunu uztura bagātinātāju izstrādi eksporta tirgiem. Projekta Bio4Asia projekta ietveros Lotos Pharma (Latvija) sadarbībā ar uzņēmumu BioCC (Igaunija) strādā pie jauna probiotiku un prebiotiku produktu izstrādes, kas būs potenciāls produkts gremošanas trakta, aknu darbības un imūnsistēmas normālas darbības veicināšanai.

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Dalīties