locītavu veselībai
Locītavu veselībai

Maldīgi ir uzskatīt, ka locītavu sāpes ir vecuma pazīme – tā nebūt nav, to iemesls ļoti bieži ir paaugstināt svars vai pat aptaukošanās. Tad locītavas var sākt sāpēt krietni pirms pensijas vecuma sasniegšanas – pat trīsdesmit, četrdesmit vai piecdesmit gadu vecumā.

Locītavas ir jāsaudzē

Lielākā daļa cilvēku par to, ka viņiem ir locītavas, pat neaizdomājas, pirms tās nerada problēmas – nesāk sāpēt, tajās nav attīstījies iekaisums vai sākusies deformācija. Tomēr, par tām nedrīkst aizmirst, jo, darbojoties gluži kā eņģītes, tās nodrošina to, ka mūsu locekļi var kustēties. Locītavas sastāv no saistaudiem, skrimšļiem un kauliem, kas gluži, kā jebkurš kustīgs mehānisms laika gaitā nodilst un paliek arvien trauslākas. Liekais svars šo procesu tikai paātrina. Locītavas var sāk sāpēt, tajās var attīsties iekaisums, osteoartrīts vai deformācijas.

locītavu veselība

Jāiztur milzīga slodze

Liekā svara dēļ uz locītavām ir papildu spiediens, tāpēc tās visu laiku ir pārslogotas. Iedomājies, ka tev visu laiku sev līdzi jānes 1 kilogramu smaga cukura paciņa, un tad kādu dienu 1 kilograma vietā ir 5 vai pat 7 kilogrami. Tas ir grūti, vai ne?  Arī locītavas, īpaši ceļu, gūžu un potīšu, izjūt katru tavu lieko kilogramu, kā apgrūtinājumu, un ja ar lieko svaru ir jāpārvar pretestība, piemēram, jākāpj pa kāpnēm vai kalnā, slodze uz locītavām vēl vairāk palielinās.

Attīstās iekaisums un palielinās sāpes

Tomēr papildu slodze nav vienīgā problēma, kas rodas no liekā svara, jo tā ietekmē var rasties arī iekaisums locītavās un ap tām. Šāds iekaisums pastiprina sāpes, apgrūtina šķidrumu plūsmu, var izraisīt pat tūsku un, protams, ierobežo kustības. Kas savukārt traucē būt fiziski aktīvam un atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, notiek tieši pretējais – palielinās vēlme ieslīgt dziļāk dīvānā un ļauties kūtrumam, un svars vēl vairāk pieaug.

sāpes locītavās

Muguras sāpēs

Liekais svars noslogo arī muguru un var pat būt iemesls, ka locītavas neatrodas tām paredzētajās vietās. Ideālā stāvoklī cilvēka pleci atrodas virs mugurkaula, kura centrs ir virs gurniem. Tā viss svars vienmērīgi sadalās uz ceļiem un uz leju līdz pat pēdām. Palielinoties svaram, mainās arī svara sadalījums uz locītavām, radot ļoti lielu slodzi mugurai un locītavām. Turklāt, ja ķermenī ir daudz tauku, tie lēnām izstumj no pareizās vietas, piemēram, iegurni vai mugurkaula diskus, tāpēc veidojas nepareizs mugurkaula izliekums, ko pavada lielas sāpes. Liekais svars rada arī lielas sāpes muguras lejasdaļā, un cilvēki ļoti bieži šīm sāpēm meklē cēloni, bet īsti neatrod, tajā pašā laikā neaiznomājoties, ka vainojami liekie kilogrami.

sāpes locītavās

Liekie kilogrami prom!

Labā ziņa, ir tā, ka zaudējot pat pāris kilogramus svara, var palīdzēt locītavām justies labāk, mazināt sāpes un slodzi, kā arī tas ir ieguldījums nākotne, ka locītavas ilgāk nenodils. Sākot zaudēt svaru, ļoti svarīgi ir izvēlēties fiziskās aktivitātes, kas nerada papildu slodzi kāju locītavām, lai neiedzīvots traumās. Der pastaiga, nūjošana, peldēšana, arī riteņbraukšana, tikai tad, kad svars palicis mazāks un slodze uz locītavām samazinājusies drīkst pievērsties skriešanai, lēkšanai un citām aktivitātēm. Tomēr jāņem vērā, ka līdzko atgriezīsies pie vecajiem ieradumiem un dzīvesveids paliks mazkustīgāks, liekais svars var atgriezties un būt postošs locītavām.

Jaunums

Lai panāktu pilnvērtīgu balsta un kustību aparāta stāvokļa uzlabojumu, tagad Latvijas tirgū pieejams inovatīvs komplekss ikdienas lietošanai MAGNEFlex. Tā galvenā priekšrocība – komplekss paredzēts gan skeletam, gan muskuļiem - tātad VISAI locītavai, nevis tikai skrimslim.

MAGNEFlex sastāvā ir jaunākais locītavu II tipa tīrais kolagēns un magnijs – divas neatņemamas balsta-kustību aparāta veselības pamatvienības, kuras nodrošina kaulu veselību un normālu muskuļu darbību. Sastāvs papildināts ar C vitamīnu, kas veicina normālu kolagēna veidošanos, 4000 SV D3 vitamīnu un B6 vitamīnu, kas nodrošina sinerģisku efektu.

MAGNEFlex sastāvs ir inovatīvs un izveidots kopīgi ar speciālistiem, to rekomendē arī Orto klīnikas traumatologs Andrejs Peredistijs saviem pacientiem, kuriem ir nepieciešamība atjaunot locītavu kustīgumu gan akūtos, gan hroniskos gadījumos.

MAGNEFlex ir ieteicams ikdienas lietošanai ikvienam, kurš rūpējas par savu kaulu un locītavu veselību un vēlas uzturēt normālu muskuļu darbību; īpaši ieteicams, jau sākot no 35 gadiem. MAGNEFlex būs efektīvs arī fiziski aktīviem cilvēkiem ar lielāku slodzi uz muskuļiem un locītavām - viņiem MAGNEFlex laicīgi sniegs nepieciešamo atbalstu un ievērojami samazinās iespējamu balsta-kustību aparāta slimību risku.

 

Locītavu veselībai
section-cfada18
Dalīties