Iesnas rudenī
Elpceļu veselība

Kā uzveikt rudens iesnas un klepu?

Vēsi un lietaini laika apstākļi, kā arī sausais gaiss telpās apkures sezonā ir būtiski faktori, kādēļ rudenī cilvēkus biežāk piemeklē respiratorās saslimšanas – mitrums iztvaiko no gļotādām, elpceļi kļūst ievainojamāki, uzņēmīgāki pret vīrusiem. Ja organisma aizsargspējas ir novājinātas, bijis pārgurums darbā, daudz stresa, organisms var nespēt uzveikt infekciju.

Elpceļu veselība Bronchonorm

 

Infekcijas izraisītāji

Elpceļu saslimšanu var izraisīt vīrusi, baktērijas vai sēnītes. Lai pretotos infekcijas izraisītājam, organisms cīņā sūta šūnas, kuras ir 20 reizes lielākas par deguna kapilāriem, tādējādi rodas nosprostojums jeb tūska, kas apgrūtina elpošanu, var radīt galvassāpes un pastiprinātu nogurumu. Pētījumos pierādīts, ka intelektuālā darba veicējiem iesnu gadījumā darbaspējas samazinās par 30-35%. Tāpat viens no izplatītākajiem saaukstēšanās simptomiem ir klepus, kas gan var būt nespecifisks simptoms dažādām slimībām.

Mīkstināt gļotādu!

Elpceļu saslimšanas sākumposmā bieži novēro sausu, kairinošu klepu. Tā ārstēšanā būtiskākais ir – mazināt slimības simptomus. Ieteicams dzert daudz ūdens, lai mitrinātu rīkles gļotādu, bieži vēdināt telpas un rūpēties par gaisa mitrumu tajās. Svarīgi priekšnosacījumi, lai ārstēšana būtu sekmīga, ir pietiekams laiks atpūtai un miegam, laikapstākļiem atbilstoša apģērba izvēle.
Ieildzis sauss klepus pāriet krēpu fāzē, kļūst mitrs, gļotains. Šajā fāzē ir būtiski veicināt krēpu šķidrināšanu un atklepošanu. Ūdens, siltas zāļu tējas mīkstina gļotas un atvieglo krēpu izvadīšanu. Talkā var nākt arī līdzekļi, kuri satur ārstniecības augu ekstraktus elpceļu atbrīvošanai. Lietojot tos, pirmajās dienās klepus var pat pastiprināties, un tas norāda, ka ārstēšana ir efektīva – krēpas tiek izvadītas!

Klepus Bronchonorm caps ar magoni

Kā ārstēties pareizi

Neārstētas vai nepareizi ārstētas iesnas var novest pie komplikācijām – tādām kā deguna blakusdobumu iekaisums, bronhīts, vidusauss iekaisums. Smagākā gadījumā var rasties sinusīts, kura ārstēšana ir grūta un ilgstoša. Jebkura no šīm komplikācijām ir apgrūtinoša un mazina dzīves kvalitāti. Tādēļ jānāk savam organismam palīgā!
Saskaroties ar elpceļu iekaisumu, ir būtiski ārstēt to pareizi. Aptiekās pieejami dažādi ķīmiskie preparāti un izsmidzināmie līdzekļi, tomēr tie tikai īslaicīgi mazina simptomus un pret vīrusiem neiedarbojas. Lai iesnas izārstētu, nepieciešams cīnīties gan ar infekcijas izraisītāju, gan stiprināt imūnsistēmu.

Lotos Pharma ražotie produkti elpceļu veselībai

Lotos Pharma ir radījusi preparātus elpceļu veselībai – Sinunorm DUO, Bronchonorm balzamu un Bronchonorm Caps kapsulas.

Sinunorm DUO ir augu preparāts, kas satur jaunākajām rekomendācijām atbilstošas aktīvās vielas. Sastāvā esošais C vitamīns kombinācijā ar cinku veicina normālu imūnsistēmas darbību. Sastāvā esošam timiāna ekstraktam ir antibakteriāla aktivitāte. Plūškoka ziedu ekstrakts un gaiļbiksīšu ziedu ekstrakts nodrošina optimālu elpceļu funkciju.  Sinunorm DUO lietojams pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma. Lietošana pieaugušajiem pa vienai kapsulai divas reizes dienā, bērniem pa vienai kapsulai vienu reizi dienā.

Bronchonorm balzams ir piemērots visai ģimenei. Tas satur ārstniecības augu – priedes un mārsila – ekstraktus, kas nomierina un mazina kairinājumu, atbrīvo elpceļus no sekrēta un atvieglo elpošanu. Ieteicams lietot trīs reizes dienā. Pieaugušajiem īpaši piemērotas Bronchonorm Caps kapsulas, to sastāvā esošā magone palīdz veicināt elpošanas sistēmas veselību. Cinks veicina imūnsistēmas darbību un šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu. Magnijs veicina normālu muskuļu darbību. Kapsulas var lietot pirms gulētiešanas, pietiek ar divām kapsulām dienā.

Lotos Pharma Latvijas labums
section-7698aba
Dalīties