Valentīndiena
Sirds veselība

Klāt Valentīndiena, veikalu plaukti un skatlogi tā vien mudina mīļotajam cilvēkam uzdāvināt sirds formas kasti, kas pildīta ar saldiem našķiem. Šai dāvanai vajadzētu paust tavu bezgalīgo mīlestību, seksuālo pievilcību un vēlmi ar savu izraudzīto dzīves partneri kopā nodzīvot ilgi un laimīgi…Bet varbūt šogad mīļotajam dāvini kādu patiesi vērtīgu dāvanu, kas parādīs, ka tu vēlies ar viņu kopā nodzīvot garu un priekpilnu dzīvi – iespēju uzlabot sirds veselību un piešķilt attiecībām jaunu dzirkstelīti? Un, lai šī gada Valentīndiena ir atskaites punkts turpmākajai dzīvei.

Tava sirds ir mana sirds

Dzīvojot kopā, cilvēki ne tikai pārņem viens otra paradumus un pat runas veidu, bet mēdz slimot arī ar vienām un tām pašām sirds un asinsvadu slimībām. Tas notiek tāpēc, ka abiem dzīvesbiedriem ir vienāds dzīvesveids un uzturs, tieši tāpēc ideāls veids, kā uzlabot savu veselību un rūpēties, lai tā uzlabojas arī partnerim, ir ieviest savā ikdienā jaunus kopīgus paradumus.

Kustieties! Kustēšanās ir lielisks veids, kā uzturēt sirdi veselu un spēcīgu. Jūs varat doties kopīgās pastaigās, pārgājienos, vingrot, peldēties, apmeklēt deju nodarbības vai ik vakaru nodejot pāris dejas savā mājvietā. Neuzspied sevis izvēlēto aktivitāti, bet lēmumu pieņemiet kopā, jo iespējams, tavs partneris pastaigas vietā, ko tu viņam piedāvā, labprātāk spēlēt galda tenisu vai badmintonu. Galvenais kūtri nesēdiet pie televizora, jo regulāras fiziskās aktivitātes ne tikai palīdzēs pazemināt asinsspiedienu, sirds slimību un insulta risku, bet uzlabos vispārējo sirds veselību un stiprinās jūsu saikni, kā pārim.

Valentīndiena

Ēdiet veselīgi

Ieviesiet savā ēdienkartē veselīgāku uzturu un atrodiet laiku, lai kaut vai vienu reizi nedēļā gatavotu kopā. Mēģiniet padarīt savu maltīti pēc iespējas krāsaināku, izmantojot dažādus augļus un dārzeņus. Samaziniet pusfabrikātu, piesātināto tauku, sāls un cukura daudzumu. Ēdiet to, kas stiprina sirdi, nevis padara to vājāku, piemēram, pārāk daudz sāls var izraisīt paaugstinātu asinsspiedienu, pusfabrikāti, pārsaldināti ēdienu un dzērieni provocē liekā svara veidošanos, kas arī ir viens no sirds slimību iemesliem. Iekļaujiet ēdienkartē lasi, tomātus un pilngraudu produktus – šie pārtikas produkti ir bagāti ar omega-3 taukskābēm, likopēnu un šķiedrvielām, kas palīdz sirdij būt veselai. Tā vietā, lai našķotos ar čipsiem, cienā savu mīļoto ar veselīgākām alternatīvām, piemēram, augļiem, nesālītiem riekstiem. Šādi samazināsi piesātināto taukskābju uzņemšanu un izvairīsieties no paaugstināta holesterīna. Lai papildus stiprinātu sirdi un asinsvadus varat lietot uztura bagātinātājus sirds un asinsvadu sistēmas atbalstam.

Sirds veselība

Uzveiciet stresu kopā

Stress ir mūsu ikdienas sastāvdaļa un daļa cilvēku domā, ka labi pretstresa līdzekļi ir smēķēšana un kāda grādīgā dzēriena baudīšana. Tā gluži nav, turklāt dzerot un smēķējot, palielinās sirds slimību risks. Arī stress kaitē sirdij, tāpēc ir jāatrod veids, kā atslābināties. Izmēģiniet kopā dodoties uz jogas nodarbībām, apgūstiet meditāciju vai dziļās elpošanas vingrinājumus. Pavadiet laiku dabā, pastaigājoties vai darbojoties dārzā. Iespējams, labs pretstresa līdzeklis ir masāža, ko tavs mīļotais saņem no tavām gadīgajām rokām.

Intimitāte ne tikai Valentīndienā

Jaunie paradumi ļaus jums vienam uz otru paskatīties ar citām acīm, iespējams, atjaunos jau aizmirstas sajūtas un atklās daudz interesanta vienam par otru. Mēģiniet starp ikdienas aktivitātēm iekļaujat vieglu flirtu, paķirciniet viens otru, dejojot, ļauj pirkstiem viegli pārslīdēt pār partnera kaklu, piekļaujies mīļotajam, izbaudiet kustību un tuvību, kādu iespējams sen neesat jutuši.

Gatavojot ēst, visu uzmanību neveltiet pārtikas produktiem, bet viens otram, rotaļājieties, ļaujiet jūsu attiecībās ienākt vieglumam un smiekliem, jo tā var mazināt grūtsirdību, kas tik bieži nospiež sirdi. Nekautrējaties viens no otra un ne tikai aiz aizvērtām guļamistabas durvīm sakiet viens otram komplimentus un nedaudz neķītrus jociņus. Klusi čuksti savam sirdsāķītim austiņā savas kvēlākās vēlmes, jaukus, sirsnīgus vārdus un neskopojies ar jutekliskiem pieskārieniem. Šāda rīcība radīs spēcīgu emocionālu saikni ar partneri, kas parastu deju nodarbību vai pastaigu var pārvērst par kaislīgu priekšspēli, kura vēlāk pāraug kaisles pilnā vakarā. Jo kā zināms arī sekss ir fiziska aktivitāte, kas uzlabo garastāvokli, samazina trauksmi un uzlabo vispārējo organisma veselību. Un, jo vairāk tu un tavs dzīves partneris rūpēsieties par savu sirds veselību, jo kvalitatīvāka būs jūsu intīmā dzīve.

Sirds veselība

Guliet saldā miedziņā

Miega trūkums var negatīvi ietekmēt sirds veselību, tāpēc ir svarīgi kvalitatīvi izgulēties. Ieviesiet jaunu paradumu – iet gulēt reizē un reizē celties (ja vien tas ir iespējams!) katru dienu vienā un tajā paša laikā. Pirms miega ļaujieties jaukām sarunām, nevis ieslīgstiet telefona vai televizora ekrānos vērojot citu cilvēku dzīves, bet pārrunājiet, kas labs ar jums šodien noticis, ko labu paveicāt, lai kopā varētu dzīvot ilgi un laimīgi un jūsu sirdis būtu veselas.

JAUNUMS AteroLip® Rythmo UZLABO, ATBALSTA un SPĒCINA SIRDI!

Sekojot veselības nozares tendencēm un balstoties uz jaunākajiem zinātniskajiem atzinumiem, jaunums sirds stiprināšanai AteroLip® Rythmo! AteroLip® Rythmo ir dabīgs, Latvijā ražots produkts sirds un asinsvadu spēkam. AteroLip® Rythmo noderēs ikvienam, kuri vēlas uzlabot, atbalstīt un spēcināt sirdi.

AteroLip® Rythmo ir īpašs ar to, ka kompozīcijā ir visaugstākā standartizētā vilkābeles deva un sastāvā ir iekļauts spēcīgākais antioksidants hidroksitirozols, kas aizsargā un spēcina asinsvadus! Sastāvā esošā vilkābele veicina normālu sirds un asinsvadu sistēmas darbību, piemīt sirds un asinsvadu veselībai noderīgas īpašības: palīdz normalizēt sirds ritmu, samazināt asinsspiedienu. AteroLip® Rythmo ir ērti lietot, tikai 1 kapsula dienā.

Aterolip Rythmo
section-e170e09
Dalīties