mīti par olām
Sirds veselība

Olas ir viens no populārākajiem pārtikas produktiem pasaulē un ne velti, jo tās ir daudzu ēdienu neaizvietojama sastāvdaļa. Īpaši pieprasītas olas ir Lieldienu laikā, kad tās krāso, izmanto olu kaujās un ēd cik vien var apēst. Gadu gaitā olas ir apaugušas ar dažādiem mītiem, kas ne vienmēr ir patiesība.

Mīts: olas nedrīkst ēst tie, kam ir paaugstināts holesterīna līmenis

Patiesība: olas drīkst ēst visi, bet tikai ar normu.

Vēl nesen uzskatīja, ka olas nedrīkst ēst cilvēki, kam ir paaugstināts holesterīna līmenis, šis mīts pēdējos gados ir atspēkots. Viena vidējā ola (58 g) satur aptuveni 4,6 gramus tauku un tikai ¼ daļa no tiem ir piesātinātie tauki, kas paaugstina holesterīna līmeni. Turklāt taukus satur tikai olas dzeltenums, turpretī baltums ir ļoti liess. Tāpēc 3– 4 olas nedēļā, drīkst apēst arī tie, kam ir paaugstināts holesterīna līmenis. Tiem, kam par holesterīnu nav jāsatraucas droši var ēst līdz katru dienu vismaz vienu olu, vai pat vairāk.

veselīgs uzturs

Mīts: olās vērtīgs ir tikai dzeltenums

Patiesība: vērtīga ir visa ola – gan dzeltenums, gan baltums, gan čaumala.

Mīts par to, ka vērtīgs ir tikai olas dzeltenums, pirms kāda laika bija ļoti izplatīts. Tā nav taisnība – vērtīga ir ola kopumā, pat čaumala, kas ir labs kalcija avots.Olas ir ļoti veselīgas, jo tās satur antioksidantus, kas rūpējas par redzi. Tajas ir fosfors, dzelzs, kalcijs, cinks un selēns. Tās ir bagātas ar fosfolipīdiem, kas veido šūnu sieniņas, D vitamīnu, kas ir nepieciešams kauliem un imunitātei, ar A un B grupas vitamīniem. Olās ir daudz olbaltumvielu, kas ir nepieciešamas, lai ķermenis pilnvērtīgi funkcionētu.

Mīts: olas jāēd ar sāli un majonēzi

Patiesība: olas ir labas, ja tās neēd ar majonēzi vai sāli.

Olas savā ēdienkartē var ieļaut visi, kas vēlas samazināt svaru vai uzturēt slaidu augumu, jo viena vidēja ola satur aptuveni 80 kalorijas, tā ir sātīga, tajā ir maz tauku, bet daudz olbaltumvielu. Tikai nevajag tās ēst kopā ar majonēzi vai pamatīgu sāls šķipsnu uz katra kumosa, (majonēzē ir ļoti daudz tauku un kaloriju, bet sāls aiztur organismā šķidrumu un paaugstina asinsspiedienu,) bet gan uz pilngraudu rupjmaizes šķēles vai ar dārzeņiem, vai pagatavot veselīgās pildītās oliņas pēc mūsu receptes.

Pildītās olas ar avokado

4 personām:

  • 4 olas
  • 1 avokado
  • 1–2 ēdk. turku jogurta
  • 4 ķiršu tomāti
  • pāris lociņi
  • sāls un citronpipari pēc garšas

1. Cieti vārītās olas noloba un pārgriež gareniski uz pusēm.

2. No baltumiem izņem dzeltenumus un liek bļodiņā. Ar blenderi vai dakšiņu sastrādā viendabīgā masā.

3. Smalki sagriež lociņus un pievieno olu-avokado masai. Pieber sāli un citronpirarus, pievieno turku jogurtu un samaisa. Masu pilda olu baltumu pusītēs.

4. Ķiršu tomātiņus pārgriež uz pusēm un liek uz pildītajām olām.

Lai labi garšo!

pildītas olas

Normālam holesterīna līmenim - AteroLip® complex caps!

Dažreiz ar veselīga dzīvesveida izmaiņām nepietiek, lai pazeminātu holesterīna līmeni. Ārsts var ieteikt arī bezrecepšu līdzekļus vai zāles holesterīna līmeņa pazemināšanai. Lietojiet tās, kā norādīts, vienlaikus turpinot veselīgas izmaiņas dzīvesveidā, jo tas var palīdzēt saglabāt zemu zāļu devu.

Holesterīna kontrolei radītā produkta AteroLip® complex caps sastāvā esošais kurkumas ekstrakts palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs, sirds un asinsvadu sistēmas darbību, kā arī normalizēt aknu lipīdus. Holīns palīdz nodrošināt normālu lipīdu un homocisteīna vielmaiņu. B12 vitamīns veicina sarkano asinsķermenīšu normālu veidošanos un palīdz nodrošināt normālu homocisteīna vielmaiņu. Niacīns un B12 vitamīns palīdz nodrošināt normālu enerģijas ieguves vielmaiņu.

Dabas vielu komplekss AteroLip® complex caps rūpējas par sirdi un palīdz uzturēt asinsvadus labā stāvoklī pateicoties tam, ka sastāvā ir arī dabīgais statīns monakolīns K, kas iegūts no sarkanā rauga rīsiem, no cukurniedrēm iegūts polikosanols, kā arī standartizēts olīvu (Olea europea) lapu sausais ekstrakts (polifenols hidroksitirozols).

AteroLip® complex caps ir ērti lietot - tikai viena kapsula dienā! Produkts pieejams 30 kapsulu un izdevīgajā 90 kapsulu iepakojumā. Izdevīgākais piedāvājums Lotos Pharma mājas lapā www.lotos-pharma.com.

Holesterīns
section-48c13f8
Dalīties