paaugstināts asinsspiediens
Sirds veselība

Paaugstināts asinsspiediens ir bīstams dzīvībai, jo tas var izraisīt hroniskas veselības problēmas, kā arī sirdslēkmi, tāpēc ļoti svarīgi, lai tas būtu tuvu normas robežām, kas ir ap 120/80 mm MG. Viens no veidiem, kā asinsspiedienu pazemināt, ir sākt lietot ārsta izrakstītus medikamentus, bet tie būs jādzer katru dienu visa mūža garumā un iespējams ar laiku deva būs tikai jāpalielina. Ja situācija nav kritiska, asinsspiedienu būtiski var pazemināt, ieviešot savā dzīvesveidā pavisam nelielas pārmaiņas, kas nāks par labu arī visam organismam un kopējai pašsajūtai.

1. Liekie kilogrami prom

Asinsspiediens ir cieši saistīts ar svaru – tam palielinoties, spiediens paaugstinās, samazinoties – pazeminās. Bieži vien cilvēkiem ar lieko svaru ir arī elpošanas traucējumi miegā, piemēram, miega apnoja, kas vēl vairāk paaugstina asinsspiedienu. Tāpēc, ja ir liekais svars un paaugstināts asinsspiediens, vēlams mainīt savu uzturu, lai no liekajiem kilogramiem atbrīvotos. Uzskata, ka zaudējot 1 kilogramu svara asinsspiediens pazeminās par vienu vienību. Lai samazinātu svaru jācenšas neēst ceptus un treknus ēdienus, mazāk lieto cukuru, baltos miltus un jāpārstāj našķoties ar čipsiem, konfektēm un citām neveselīgām uzkodām. Tā vietā jāēd dārzeņi, augļi, zaļumi, liesa gaļa un zivis.

Paaugstināts asinsspiediens

2. Regulāri jāizkustas

Fiziskās aktivitātes palīdz stimulēt asins plūsmu, palielināt muskuļu masu, samazināt svaru, normalizēt asinsspiedienu un uzlabo vispārējo veselību. Ideāli, ja izdodas kustības padarīt par ikdienas sastāvdaļu – lifta vietā kāpt pa kāpnēm, uz darbu iet kājām vai braukt ar velosipēdu. Vismaz 5 dienas nedēļā nepieciešams arī mērķtiecīgs 30 minūšu garš treniņš, kad var vingrot, iet ātrā gaitā, nūjot, braukt ar velosipēdu, dejot vai peldēt, vēl labāk, ja divas reizes nedēļā papildus šīm aktivitātēm ir arī intensīvs spēka treniņš. Kļūstot fiziski aktīvākam vajadzētu manīt uzlabojumus asinsspiediena rādītājos. Jāatceras gan, ka fiziskās aktivitātes pazemina asinsspiedienu, tikai tik ilgi, kamēr tās ir regulāras – ja pēc asinsspiediena normalizēšanās nedēļām ilgi ļausies kūtrumam, asinsspiediens atkal paaugstināsies.

3. Sāli tikai bišķiņ

Pat par šķipsniņu samazinot dienā apēsto sāls daudzumu, var uzlabot sirds veselību un pazemināt asinsspiedienu. Ļoti daudz sāls ir pusfabrikātos un veikalos nopērkamajā gatavajā produkcijā, tāpēc, svarīgi ir iemācīties lasīt produktu etiķetes, jo uz tiem norādīts sāls daudzums 100 gramos produkta. Sākot pētīt var piedzīvot pamatīgu pārsteigumu, par to, cik tajos ir daudz sāls! Vislabāk ēdienu gatavot mājās, jo tad sāls vietā var pievienot garšvielas un garšaugus. Lai arī sākumā ēdiens, kam pievienots mazāk sāls garšos citādāk, nekā pierasts, pēc laika pieradīsi un izjutīsi īsto produktu garšu. Tā ir daudz piesātinātāka un gardāka par sāls garšu! Tomēr lielākais ieguvums būs tas, ka asinsspiediens pietuvosies normas robežām.

Paaugstināts asinsspiediens

4. Salds miedziņš

Slikta miega kvalitāte – kad ilgstoši guļ mazāk par 6 stundām, kad miegs ir trausls un pēc pamošanās nakts vidū nevar aizmigt – var veicināt paaugstinātu asinsspiedienu. Lai asinsspiedienu normalizētu, jārūpējas par to, lai izdotos kvalitatīvi izgulēties. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir iesviest miega režīmu – katru dienu iet gulēt un celies vienā un tajā pašā laikā. Labam miegam ļoti svarīgi ir arī, lai guļamistabā nav nedz par karstu, nedz par aukstu un, lai tajā būtu tumšs. Pirms gulētiešanas labāk palasīt grāmatu, nekā skatīties televizoru vai laiku pavadīt telefonā. Tāpat nav ieteicams iet gulēt ar pilnu punci vai tad, ja moka izsalkums. Pēc saldā miegā gulētām naktīm organisms būs atpūties un augstais asinsspiediens pazemināsies.

5. Neļauties stresam

Stress var veicināt asinsspiediena paaugstināšanos, tāpēc jādara viss iespējamais, lai nomierinātu savu prātu un ķermeni. Plānojot dienu, jāatvēl laiks atpūtai, jāmācās domāt par sevi un jānosaka savas dzīves prioritātes. Iespējams, stresu pārvarēt palīdzēs meditācija vai pastaiga, bet tikpat labi no tā var atbrīvoties boksa treniņā. Tiklīdz būs noskaidrota metode, kas vislabāk palīdz atbrīvoties no stresa, to varēs izmantot ikreiz, kad būs nepieciešams. Uzveicot stresu organisms atslābināsies un asinsspiediens pazemināsies. Uzturēt asinsspiedienu normas robežas palīdz arī uztura bagātinātāji, piemēram, AteroLip Rythmo, kas rūpējas par sirds un asinsvadu sistēmas darbību – palīdz normalizēt sirds ritmu un samazināt asinsspiedienu, kā arī mazina nogurumu un nespēku.

paaugstināts asinsspiediens

Svarīgi!

Asinsspiediens ir regulāri jāpieskata, veicot mērījumus, jo tikai tā var izdarīt secinājumus vai izvēlētās metodes iedarbojas un tas normalizējas. Redzot pozitīvu dinamiku, jāturpina iesāktais, jo tiklīdz atgriezīsies pie vecajiem ieradumiem, tas atkal paaugstināsies. Jāatceras, ka asinsspiediens mēdz lēkāt augšā-lejā, jo to ietekmē daudzi un dažādi ikdienas notikumi un apstākļi. Lai novērojumi būtu objektīvi, to vislabāk mērīt katru dienu vienā un tajā pašā laika no rīta un vakarā.

Sirds pārslodzes mazināšanai un sirds spēcināšanai

Sirds spēcināšanai un atbalstam īpaši noderīgs ir jaunais produkts AteroLip® Rythmo, kas ir izcili piemērots ikvienam, kas vēlas stiprināt un uzlabot sirds veselību.

AteroLip® Rythmo sastāvā esošā vilkābele veicina normālu sirds un asinsvadu sistēmas darbību, piemīt sirds un asinsvadu veselībai noderīgas īpašības:  palīdz  normalizēt  sirds ritmu, samazināt  asinsspiedienu. Tiamīns veicina normālu sirds darbību.

AteroLip Rythmo piemērots pieaugušajiem sirdsdarbības uzlabošanai un spēcināšanai kā arī sirds slodzes mazināšanai. Rekomendējam AteroLip® Rythmo lietot kursa veidā. Ieteicamais kursa ilgums 6 mēneši, pēc nepieciešamības un konsultēšanās ar ārstu vai farmaceitu lietošanas kursu var atkārtot. Ieteicams lietot pa 1 kapsulai vienu reizi dienā ēdienreizes laikā.

Iepakojums par izdevīgu cenu pieejams ražotāja internetveikalā www.lotos-pharma.com

Aterolip Rythmo
section-ecac4bc
Dalīties