Elpceļu veselība

Iesnas daudziem šķiet ne tik nopietna saslimšana, kas, arī neārstējot, pāriet nedēļas laikā. Tāda nieka dēļ taču nav uzreiz jāskrien pie ārsta! Iedzert karstu tēju, degunu izšņaukt, ja grūti elpot, iepūst kādu preparātu, lai atnāk vaļā – tā arī visa ārstēšanās. Tomēr viss nav tik vienkārši. Patiesībā karsta tēja un deguna sildīšana situāciju tikai pasliktinās. Tekošs deguns nav tekošs grafiks, kurā plānotas darbdienas un brīvdienas, tas var tecēt nepārtraukti, ietekmējot izskatu un pašsajūtu. Un ko tad, ja iesnas nepāriet pat pēc divām nedēļām?

Mokošu un ilgstošu iesnu gadījumā nudien vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu. Ja iesnas nepāriet, tas ir brīdinājuma signāls, ka var sākties deguna blakusdobumu iekaisums un citas komplikācijas vai kāda pavisam nopietna elpceļu saslimšana. Iesnas neārstējot, tās viegli var pāriet hronisku iesnu stadijā.

Rinīts, ko parasti saucam vienkārši par iesnām, ir deguna gļotādas iekaisums, kura rezultātā paplašinās asinsvadi, radot tūsku, kas apgrūtina elpošanu caur degunu, palielinās izdalījumu daudzums un gļotas uzkrājas. Deguna gļotāda vairs nespēj kvalitatīvi pildīt savas svarīgākās funkcijas – sasildīt, mitrināt, attīrīt gaisu, pirms tas nonāk tālākajos elpceļos un plaušās.

Iesnas neārstējot, tās viegli var pāriet hronisku iesnu stadijā.

Iekaisums rodas, kad mazinājušās organisma dabiskās aizsargspējas. Un tās mazina krasas temperatūras svārstības, nepiemērots, izmircis apģērbs un apavi, ilgstoša atrašanās aukstumā. Arī nepilnvērtīgs miegs un stress, neveselīgs ēdiens, kaitīgi ieradumi.

Daudzi cilvēki vieglu elpceļu saslimšanu pieņem kā neizbēgamu un iesnas neārstē vispār. Otra galējība ir pievērsties ķīmiskiem preparātiem un antibiotikām. Jā, tūsku var mazināt ar dažādiem deguna pilieniem, taču tos nevajadzētu lietot ilgāk par septiņām dienām, jo tā ir avārijas, nevis ārstniecības metode. Ko un kā lietot – prātīgi būtu uzklausīt profesionāļa, ārsta padomu. 

Ilgstoši vai nepareizi lietojot ķīmiskos preparātus, deguna gļotādas dabiskās aizsargspējas zūd, un cilvēks tiek pie medikamentozā rinīta jeb mūžīgām aizlikta deguna problēmām, kas ievērojami pazemina kā miega, tā nomoda dzīves kvalitāti. Jebkurā gadījumā drošāk lietot līdzekļus, kuru sastāvā ir tikai dabiskas izejvielas, kas nerada atkarību vai citas blaknes.

Jā, tūsku var mazināt ar dažādiem deguna pilieniem, taču tos nevajadzētu lietot ilgāk par septiņām dienām, jo tā ir avārijas, nevis ārstniecības metode.

Taču galvenais ir ikdienā stiprināt organisma imūnsistēmu un aizsargspējas! Tam palīdzēs arī regulāra telpu vēdināšana un uzturēšanās svaigā gaisā (pievēršot pietiekamu vērību atbilstošam apģērbam!). Turēsim siltumā kājas, nevis degunu.

Latvijā ražoti produkti elpceļu veselībai 

Lotos Pharma sortimentā ir produkti elpceļu veselībai. Tie ir Sinunorm un Sinurin līnijas produkti. Sinunorm DUO ir dabīgus augu ekstraktus saturošs produkts, kas paredzēts augšējo un apakšējo elpceļu veselībai. Sastāvā timiāna ekstrakts, kuram ir antibakteriāla aktivitāte. Sastāvā esošais plūškoka ziedu un gaiļbiksīšu ziedu ekstrakts nodrošina optimālu elpceļu funkciju. Acerolas augļu ekstraktā esošā C vitamīna kombinācija ar cinku veicina normālu imūnsistēmas darbību.

Bērniem būs piemērots Sinunorm B balzams, kurš ir veidots uz cidoniju augļu sulas bāzes. Tā sastāvā ir dažādi augu ekstrakti, kā, piemēram, priežu mizas ekstrakts, kas palīdz atvieglot elpošanu, un plūškoka ekstrakts, kas palīdz uzturēt elpceļu veselību un imūnās sistēmas darbību.

Foto: @manapasakupasaule

Sinurin līnijā ir:

  • jūras ūdeni saturoši deguna aerosoli Sinurin Spray un Sinurin Isotonic, kas palīdzēs mazināt aizlikta deguna simptomus, neradot papildu kairinājumu deguna dobuma sieniņām.
  • eikalipta un tējas koka ēterisko eļļu saturoši deguna pilieni Sinurin. Tie nodrošina divkāršu iedarbību: atvieglo elpošanu; mazina risku vīrusu iekļūšanai organismā;
  • ēterisko eļļu saturošs inhalācijas zīmulītis Sinurin Air Stick.

Sinunorm DUO un Sinunorm B balzams ir uztura bagātinātāji. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

 

Dalīties