Nervu sistēma

Jaunā mācību gada sākums izraisa stresu gan vecākiem, gan bērniem. Ja esat mamma, kura jaunā mācību gada sākumā izjūt papildu stresu, ziniet, tā jūtas arī citas mammas. Sociālā pētījumā, aptaujājot vairāku ģimeņu locekļus, 63% apgalvoja, ka tieši mammas ir tās, kuras skolas sākšanos uztver visemocionālāk un piedzīvo vislielāku stresu.

Ģimenes ārsti apgalvo, ka tas ir normāli, ka vecāki uztraucas vairāk nekā bērni, sākoties skolas vai bērnudārza gaitām. Daudzām ģimenēm tā ir pirmā reize, kad tiek zaudēta zināma kontrole par bērnu. Lai arī skolas uzsākšana daudziem vecākiem nav tā vieglākā pieredze, tomēr ir vairāki veidi, kā pārvarēt stresu.

Esiet gatavi jaunai dienas kārtībai!

Pirms jaunā mācību gada sākuma ir daudz priekšdarbi, kurus varam paveikt, lai mazinātu uztraukumu. Svarīgi ir sagatavoties gaidāmajām pārmaiņām un laicīgi veidot jaunu dienas kārtību jeb rutīnu.

Padomi, kas var palīdzēt mazināt uztraukumu un jauno mācību gadu sagaidīt ar prieku:

  • pierakstiet savas domas un izjūtas, lai saprastu uztraukuma cēloni;
  • nedēļu pirms skolas sākuma sāciet celties un brokastot agrāk, vēlams vienā laikā, lai visai ģimenei būtu vieglāk pielāgoties jaunajam dienas režīmam;
  • izplānojiet un izvēlaties drēbes, kuras vilksiet pirmajā skolas dienā un pirmajā skolas nedēļā, lai vēlāk tam nebūtu jāvelta papildu laiks. Tas attiecas arī uz skolas somas kārtošana iepriekšējā vakarā, kur mazajiem skolniekiem noteikti būs nepieciešama vecāku palīdzība;
  • mazāko klašu vecākiem pirmo skolas dienu, ja tas ir iespējams, vēlams izkārtot kā brīvdienu, lai visu uzmanību varētu veltīt mazajam skolniekam, neraizējoties par darba jautājumiem.

Daudziem vecākiem stress rodas pārlieku raizējoties par pieredzi un bērna iespējamo satraukumu, ko viņš varētu izjust, nonākot jaunā vidē ar nepazīstamiem cilvēkiem. Šajā brīdī ir svarīgi saprast, ka jūs nevarat kontrolēt šo bērna pieredzi, bet tas, ko jūs varat kontrolēt, ir tas, kā jūs uz to reaģējat. Ir jākoncentrējas uz to, lai palīdzētu saviem bērniem saprast, kā viņi jūtas, to izrunāt un palīdzēt tikt galā ar jauno situāciju. Svarīgi ir izzināt bērna domas, atbildēt uz viņu neskaidrajiem jautājumiem.

Dalieties ar savu mieru!

Kad jaunais mācību gads ir sācies, nav nekas neparasts, ja bērni, no rītiem skolā vai dārziņā atvadoties, pieķeras vecākiem un nevēlas laist vaļā. Vecākiem, kuru galvenais stresa avots ir domas tieši par šo brīdi, ir jāsaprot, ka atvadīšanās nedrīkst būt ilga. Eksperti aicina vecākus pieturēties pie plānotās ikdienas un nekavēties. Šķiršanās pagarināšana nemierina bērnu, parasti tā vēl vairāk pasliktina situāciju. Tā vietā pārlieciniet savu bērnu, ka viss ar viņu būs kārtībā un viņam būs lieliska diena. Skolotāji norāda, ka parasti jau mazāk kā pēc 10 minūtēm bērns ir nomierinājies, iejuties un aizmirsis visu situāciju.

[..] atvadīšanās nedrīkst būt ilga. Eksperti aicina vecākus pieturēties pie plānotās ikdienas un nekavēties. Šķiršanās pagarināšana nemierina bērnu, parasti tā vēl vairāk pasliktina situāciju.

Kas vēl var palīdzēt mazināt stresu?

Stress ir organisma aizsargreakcija uz ārējiem faktoriem, un no tā pilnībā nav iespējams izvairīties. Tāpēc mums ar to ir jāmācās tikt galā, jo pārmērīgi liels un negatīvs stress no vecāku puses var izsaukt daudz lielāku stresu arī bērnam.

Lotos Pharma sortimentā ir vairāki produkti nervu sistēmas veselībai. Ja jaunā mācību gada sākums izraisa stresu, kā palīgs stresa mazināšanai gan bērniem, gan vecākiem var būt magnija saturoši produkti, jo stresa laikā magnija patēriņš cilvēka organismā pieaug, tā rezultātā var veidoties magnija deficīts. Magnija produkti noņem lieko spriedzi, jo magnijs veicina normālu muskuļu un nervu sistēmas darbību.

Lotos Pharma patērētājiem piedāvā tīru magnija produktu Magnemix, kura sastāvā ir trīs pasaulē populārākie magnija savienojumi – magnija citrāts, magnija oksīds un magnija laktāts.  Vienā Magnemix  kapsulā ir 100 mg aktīvā magnija, kas ir divreiz vairāk nekā produktos, kas ir populāri Eiropā un Skandināvijā.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Magnemix ir piemērots bērniem no 5 – 6 gadu vecuma, kuru ķermeņa masa sasniegusi 20 kg, jo uz vienu kilogramu ķermeņa masas vajag aptuveni 5 mg aktīvā magnija jonu. Kapsulas var norīt veselas vai arī atvērt vaļā un sadalīt. Magnemix ir pieejams 30 kapsulu iepakojumā, kā arī ērtajā 90 kapsulu iepakojumā.

Magnemix ir uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Dalīties