Lotos Pharma. Sedanorm Spray.
Nervu sistēma

Satraukums. Kā to mazināt?

Vairāk nekā trešdaļa jeb 34% Latvijas iedzīvotāju pēdējo mēnešu laikā ir izjutuši satraukumu, liecina Lotos Pharma sadarbībā ar Norstat veiktā aptauja. Vai jāsatraucas, ka izjūti satraukumu? Nē. Taču vēlams pēc iespējas no tā izvairīties, mācīties „neņemt galvā” vismaz tās lietas, kuras nevaram ietekmēt. Speciālisti iesaka izmantot noteiktus paņēmienus nepamatota satraukuma mazināšanai.

Atbilde iztēlei

Satraukums ir normāla organisma reakcija, kas palīdz pielāgoties apkārtējai videi un situācijai. Visbiežāk satraukumu piedzīvojam, saskaroties ar neziņu par notiekošo un iztēlojoties dažādus negatīvus iespējamos notikumu attīstības scenārijus. Šāds satraukums bieži ir nepamatots un problēmas risināšanas procesā parasti mazinās. Tomēr tas var izpausties kā nepārejošas bažīgas domas, dažkārt tam var pievienoties veģetatīvas izpausmes, piemēram, pastiprināta svīšana, paātrināta elpošana un sirdsdarbība. Ja satraukums piemeklē regulāri, cilvēkam var parādīties arī miega traucējumi, grūtības koncentrēties, nomāktība, vēlme izolēties.
Nekontrolēts satraukums var pāraugt trauksmes sajūtā. Ilgstoši piedzīvojot trauksmi, samazinās psiholoģiskā noturība pret neparedzētām dzīves situācijām, kā arī novājinās imūnsistēma. Vajadzētu iemācīties kontrolēt savas emocijas, īpaši tās, kuras sākotnēji izraisa nepatīkamas sajūtas, un ikdienā ieviest paradumus, kuri palīdz tikt galā ar satraukumu.

1. Veido dienas plānu!

Svarīgi saplānot ne tikai darāmos darbus, bet iekļaut savā dienas plānā arī nodarbes, kuras rada prieku un piepildījumu. Satraukuma brīžos daudziem cilvēkiem pazūd apetīte, tādēļ ne mazāk svarīgi ir ieplānot arī regulāras un veselīgas maltītes, jo tās nepieciešamas, lai organismam pietiktu enerģijas visus plānus īstenot. Būtiski ieviest arī veselīgu miega režīmu, lai ķermenis un prāts nakts laikā spētu atpūsties no dienā piedzīvotā.

Satraukuma novēršana ar dabīgiem līdzekļiem

2. Esi kopā ar mīļajiem!

Daloties savās emocijās un izjūtās ar tuviniekiem, saprotam, ka neesam vieni un arī citi izjūt līdzīgas emocijas. Dažreiz pat nav nepieciešamas sarunas, pietiek ar kopā pavadīto laiku, lai justos daudz labāk.

Pasiflora nomierina uzlabo nervu sistēmas veselību

3. Kontrolē mediju un sociālo tīklu lietošanu!

Sekot līdzi jaunumiem un ziņām ir būtiski, taču nevajadzētu savi pārslogot ar pārāk lielu informācijas daudzumu, kas atkal var radīt lieku satraukumu.

Sociālie tīklu un satraukums

4. Ej dabā vai sporto!

Ķermeņa labsajūtas uzturēšanā svarīga loma ir fiziskām nodarbēm, jo tās uzlabo garastāvokli un mazina satraukuma līmeni. Tā var būt jebkura aktivitāte, kas sagādā prieku – sporta vai fitnesa nodarbība, joga, pastaiga svaigā gaisā.

Satraukums. Kā to mazināt?

5. Izveido rituālus, kas palīdz nomierināties!

Tā var būt meditācija, atslābinošas mūzikas klausīšanās, grāmatas lasīšana, krustvārdu mīklas minēšana, mandalas krāsošana, iešana siltā vannā vai jebkas cits, kas nomierina un sagādā pozitīvas emocijas. Šādi rituāli ļauj novērst uzmanību no satraukuma cēloņiem.
Lielākoties cilvēki paši tiek galā ar sakāpinātām emocijām. Ja satraukums tomēr ņem virsroku un ilgstoši neizdodas to kontrolēt, nevajadzētu gaidīt, kad tas pāries, bet lūgt palīdzību speciālistam!

Dabīgs produkts neru sistēmai Sedanorm Spray

Latvijā radīti produkti nervu sistēmas veselībai

Lotos Pharma radītie produkti Sedanorm un Sedanorm Spray palīdz situācijās, kad nepieciešams rūpēties par nervu sistēmas veselību. Sedanorm Spray ir pirmais zem mēles izsmidzināmais līdzeklis, kas palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas darbību, ko nodrošina sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts.
Pētījumi apliecina, ka produktu sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts ir bagātīgs aminoskābes 5-hidroksitriptofāna (5-HTP) avots, kas organismā kalpo serotonīna jeb tā sauktā „laimes hormona” sintēzei. Pasifloras lakstu ekstrakts darbojas nomierinoši un palīdz uzturēt psihisko relaksāciju.

Sedanorm Spray jaunums stresam
section-bb6222a
Dalīties