Kā sagaidīt jauno mācību gadu bez satraukuma | Lotos Pharma
Nervu sistēma

Kā sagaidīt jauno mācību gadu bez satraukuma

Tuvojoties skolas gada sākumam, stresu izjūt gan bērni, gan viņu vecāki. Iemesli tam ir daudz un dažādi, bet, savlaicīgi atpazīstot satraukuma izraisītājus un simptomus, varam veiksmīgāk tikt galā ar šīm nepatīkamajām sajūtām. Šajā rakstā atradīsi padomus, kā skolas sākumu padarīt par patīkamāku pieredzi gan sev, gan arī savam bērnam.

Iemesli, kādēļ bērni izjūt satraukumu, sākoties skolai

Ar COVID pandēmiju saistītās bažas.
Attālinātās mācības, izolācija, maskas un daudz kas cits, kas saistās ar pandēmiju, nevienam neizsauc siltas emocijas. Izņēmums nav arī bērni, turklāt mazākajiem bailes no nezināmā ir vēl nepatīkamākas nekā pieaugušajiem.

Satraukums par citu bērnu attieksmi.
Bērni bieži zobojas viens par otru, bet nereti sākotnēji nevainīga pasmiešanās mēdz pāraugt negatīvos apvainojumos, kas noved pie ļoti nopietnām sekām, piemēram, ilgstoša stresa, trauksmes vai pat depresijas Jāpiemin arī veģetatīvā distonija kas, diemžēl, kļūst arvien izplatītāka bērnu un jauniešu vidū. Secinājums – bieža apsmiešana starp vienaudžiem var nopietni iedragāt bērna pašapziņu un dzīves kvalitāti.

Bažas, ko rada jauna vide.
Ja bērns ir pirmklasnieks vai arī uzsācis skolas gaitas jaunā skolā, mācību gada sākums var būt ļoti izaicinošs – klasesbiedri un skolotāji ir sveši; skolas telpas un atrašanās vieta nav pazīstama; skolas tradīcijas un iekšējā kultūra ir nezināmas. Šie un citi faktori arī var bērnam radīt satraukumu.

Nepietiekama komunikācija ar vecākiem.
Bērnam tāpat kā ikvienai sociālai būtnei nepieciešama komunikācija, turklāt ne vien ar vienaudžiem, bet arī ar pieaugušajiem, no kuriem primārie ir vecāki. Ja pēc garas darba dienas bērna vecākiem nav vēlmes un spēka garām sarunām ar savu atvasi, tad laba doma ir kādai kopīgai aktivitātei, piemēram, galda spēlēm, vakara filmai vai kaut kā garšīga pagatavošanai virtuvē.
Kā identificēt iekšēju nemieru un trauksmi

Savā iekšējā pasaulē esošās nepatīkamās sajūtas bērnam ārēji var izpausties, kā:

  • vēdergraizes un galvassāpes
  • nevēlēšanās doties uz skolu
  • izmaiņas miega un ēšanas režīmā
  • grūtības koncentrēties
  • negatīvas domas un bažas par nenozīmīgām lietām
  • motivācijas trūkums
  • ātra aizkaitināmība un/vai raudulība bez redzama iemesla
    Padomi, kā ikdienā mazināt satraukumu

Vislabāk bērnu var nomierināt, uzklausot un runājot ar viņu par lietām, kas skolas ikdienā traucē vai nomāc. Tieši tā – ļaujot bērnam paust savas emocijas, bažas un skolā izdzīvoto, vecāks ne vien iegūst uzticamību savas atvases acīs, bet arī palīdz bērnam justies saprastam un drošībā. Ja mājas ir bērna “drošības sala”, tad vecāki ir viņa tuvākie cilvēki, kuriem var atklāties kā nevienam citam, pretī no pieaugušā saņemot saprotošu attieksmi un vajadzības gadījumā arī padomu.

Runājot par praktiskajiem ieteikumiem, vērtīgi ir vismaz nedēļu pirms skolas sākuma sākt radināt bērnu pie laicīgas gulētiešanas un celšanās, kā arī drēbju sagatavošanas nākamajai dienai. Bērnam pozitīvāka pieredze skolas solā būs arī tad, ja vasaras brīvlaikā ir turpināta komunikācija ar klasesbiedriem, kas ir viena no asociācijām ar skolu. Visbeidzot, vecākam ir jābūt atklātam un reālistiskam pret bērnu. Tas nozīmē, ka nav pa visām varītēm jāieskaidro bērnam, ka skola ir viegla. Nē. Tā vietā gudrs pieaugušais atbalstoši piekritīs bērnam, ka skolas sākums nav viegls, taču paskaidros, ka pēc pavisam neilga laika skolas ikdiena kļūs par jautru un pozitīvām emocijām piepildītu laiku.

Patīkamāk un vieglāk atsākt skolas gaitas un citus izaicinošus notikumus palīdzēs arī Lotos Pharma izstrādātais produkts Sedanorm Spray, kas, pateicoties tā dabiskajam sastāvam, piemērots gan pieaugušajiem, gan bērniem no 12 gadu vecuma.

Sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas darbību. Pētījumos ir noskaidrots, ka grifonijas sēklu ekstrakts satur 5 – hidroksitriptofānu (5-HTP), kurš organismā piedalās serotonīna veidošanās procesā. Serotonīnu daudzi no mums pazīst kā “laimes hormonu”.

Savukārt, pasifloras ekstrakts, darbojas nomierinoši, palīdzot uzturēt psihisko relaksāciju. Jāpiemin arī tas, ka Sedanorm Spray ir pirmais zem mēles izsmidzināmais līdzeklis, kas nodrošina ātru un efektīvu iedarbību.

Lai pozitīvs jaunā mācību gada sākums!

Sedanorm Spray
section-768ac21
Dalīties