Jaunā gada apņemšanās Lotos Pharma
Citi

Uzvaras atslēga labajiem nodomiem

Gadumija ir populāra laika šķirtne, kad uzsākt pildīt apņemšanos kaut ko mainīt savā dzīvē – atbrīvoties no liekā svara, vingrot regulāri, atmest smēķēšanu, ierobežot alkohola patēriņu vai atteikties no tā vispār. Un vēl vesela virkne pusnopietnu jaungada plānu, ar kuriem dalāmies sociālajos tīklos. Ja vien apņemšanās nav, piemēram, beidzot iemācīties gatavot kādu superēdienu, bet prasa ilgstošu pašdisciplīnu, statistika neuzmundrina.
Iepriekšējo gadu aptaujas rāda, ka 27% no mums atsakās no saviem mērķiem jau pirmajā nedēļā; 31% cilvēku izstājas pēc divām nedēļām, un tikai nedaudz vairāk nekā puse no mums sasniedz viena mēneša atzīmi, bet sagaidīt nākamo gadumiju, ievērojot nopietnu ilgtermiņa apņemšanos, izdodas mazāk nekā katram desmitajam. „Kas jums traucē sākt jaunu dzīvi? Vecā dzīve!” – šis joks patiesībā ir reāls situācijas novērtējums. Šķiet, ka noturība ir reta manta, taču varam pretoties neveiksmei, pareizi nospraužot savu mērķi un paturot prātā iemeslus uz to iet. Lai labo nodomu spožums nebūtu bēdīgi īss, šeit būs daži pārbaudīti padomi.

Iegūstiet motivāciju!

Galvenais neveiksmes cēlonis ir patiesas motivācijas trūkums. Un motivācija visbiežāk nerodas akurāt 1. janvārī. Tad tai jābūt ļoti īpašai apstākļu sakritībai. Tādējādi apņemšanās darīt vai nedarīt kaut ko, sākot ar jaunā gada pirmo dienu, ir slikta ideja, kas var novest pie paššaustīšanas un pašvērtējuma pazemināšanās vai pat neirozēm. Nu re, atkal man nekas nesanāca, man nav gribasspēka utt.
Apsveriet un uzrakstiet ieguvumus un zaudējumus (jo visticamāk, tādi būs – piemēram, vecās dzīves patīkamie brīži) no plānotās apņemšanās un izdariet kopsavilkumu. Ja svaru kausi nav pārliecinoši ieguvumu pusē, varbūt brīdis kaut ko mainīt savos ieradumos vēl nav klāt? Šādā gadījumā mēģinājums jau a priori ir lemts neveiksmei, un var traucēt pildīt apņemšanos arī tad, kad patiešām būsit tam gatavs(a). Ja esat no tiem, kuri „Šodien vēl atlaidīšu bremzes, bet no rītdienas – tad gan!”, jūsu laiks mainīties vēl nav pienācis. Neiespringstiet, turpiniet baudīt dzīvi!
Ja tomēr jums ir pietiekami nopietni iemesli paradumu maiņai, neatlieciet to uz rītdienu vai kādu zīmīgu datumu! Kad būsit veiksmīgi uzsākuši pildīt apņemšanos, ik pēc laika (teiksim, mēneša) pārskatiet sastādīto ieguvumu un zaudējumu sarakstu. Iespējams, varēsiet plusus vēl papildināt gluži negaidītā veidā un varbūt kādu no mīnusiem vienkārši izsvītrot. Motivācija turpināt pieaugs! Ja vienmēr skaidri zināsiet un atgādināsiet sev, kāpēc nolēmāt dzīvē ko mainīt, jums izdosies! Nepieciešami tikai īstie darbarīki.

2022. gada mērķi

Izpētiet uzvaras ceļu!

Veltiet laiku, lai iegūtu zināšanas par darbībām, kas jāveic, lai sasniegtu savu mērķi. Runājiet ar cilvēkiem, kuri ir paveikuši to, ko vēlaties darīt. Iegūtā informācija palīdzēs jums sagatavoties un radīt savu plānu. Arī no svešām kļūdām vai veiksmēm ir iespējams mācīties.

Izvirziet reāli sasniedzamus mērķus!

Jūs nevarat apņemties darīt kaut ko vispārīgu, kas turklāt nav atkarīgs tikai no jums, piemēram, uzlabot savu finansiālo situāciju. Jo tam var traucēt neskaitāmi notikumi, ko nespējat ietekmēt. Taču jūs varat nolemt kaut ko vairs nepirkt un varbūt tādējādi tiešām nedaudz uzlabot konta bilanci. Tikai nemāniet sevi un apkārtējos! Ir diezgan viegli izpildīt apņemšanos neiegādāties Ferrari, pat ja esat miljonārs, vai neēst kaut ko, kas patiesībā nekad nav garšojis.

Nedzenieties pēc diviem zaķiem!

Neizvirziet vairākus mērķus vienlaikus! Tas sadalīs uzmanību un var traucēt tos sasniegt. Katram savs laiks. Ja jūsu plānā ir vesels vēlmju saraksts, pārdomājiet, kuras no tām ir svarīgākās. Nosakiet prioritātes un pamazām saīsiniet sarakstu līdz vienam, svarīgākajam, mērķim. Kad to sasniegsiet, varēsiet nospraust nākamo.

Paturiet prātā galveno!

Koncentrējieties uz rezultātu, nevis uz aktivitātēm! Nebūs pareizi apņemties, piemēram, apmeklēt sporta zāli trīs reizes nedēļā, jo to darīt var liegt visdažādākie apstākļi un tas ir tikai viens no līdzekļiem cita mērķa sasniegšanai – samazināt lieko svaru, uzlabot figūru, pieaudzēt muskuļu masu. Svarīgi ir allaž paturēt prātā galveno mērķi, bet aktivitātes un metodes tā sasniegšanai var un dažkārt pat vajag mainīt vai vismaz variēt.

Lotos Pharma blogs

Sadaliet apņemšanos īsos nogriežņos!

Mērķi, kas, šķiet, pārsniedz mūsu spējas, var izraisīt piepūles pārtraukšanu. Acis mēdz darba izbīties.Saskaroties ar grūtībām, nopietna apņemšanās var sākt likties neizpildāma, tādēļ nav vērts turpināt. Raksturīgs ceļš uz neveiksmi ir sev pateikt: Nekad dzīvē vairs (neēdīšu kūciņu, nepacelšu glāzīti)?! Vai arī: Lai būtu labā formā, man tagad būs šitā (jāmokās fitnesa zālē, jāskrien tie kilometri) katru dienu līdz mūža galam? Cilvēkus vairāk motivē uzreiz piedzīvoti mērķi, nevis tie, kuru sasniegšana ilgi jāgaida. Definējiet savu apņemšanos ar tūlītēju uzvaru!
Kā būtu ar „tikai šodien”? Ja arī tas šķiet grūti, sāciet ar vienu stundu. Un tad vēl vienu stundu. Un tad vēl vienu. Stundu vai dienu. Krājiet šīs mazās uzvaras! Pavingrošu, pasēdēšu lotosa pozā 15 minūtes. Tikai šodien. Nu, ja patiks, tad varbūt arī rītdien.
 

Veidojiet jaunus ieradumus!

Galvenais, lai pieturētos pie apņemšanās, ir īstenot kādu vienu nelielu izmaiņu savā dzīvesveidā, kamēr tā kļūst par ieradumu. Sāciet ar vienu vai divām regulārām darbībām, kas virza tuvāk mērķim; pēc tam, kad tās kļūst par daļu no ikdienas un jums vairs nav par tām jāpiedomā, apsveriet iespēju pievienot vēl dažas. Soli pa solim. Pa mazam solītim.

Nepadodieties!

Neviens neapgalvo, ka atteikties no saviem paradumiem, dažkārt pat tradīcijām, ir viegli. Gandrīz katrs, kurš uzsāk pildīt kādu apņemšanos, pieļauj kļūdas un pārkāpj solījumu. Svarīgākais, runājot boksa terminoloģijā, ir nemest ringā dvieli. Pētījumā, kas publicēts žurnālā Psychology Today, teikts, ka 71% cilvēku, kuri bija veiksmīgi uzsākuši savas apņemšanās, pirmajā mēnesī paslīdēja. Tomēr viņi bija paspējuši sajust arī panākumu garšu un pēc kļūdas nepameta iesākto. Daudzos gadījumos viņi pēc paslīdēšanas analizēja tās iemeslus un pat dubultoja savus centienus, lai nekļūdītos atkal. Tas parāda, ka neatlaidība ir būtisks faktors.

Apbalvojiet sevi!

Tikai ne ar drusciņu no tā, no kā mēģināt atteikties! Kāds malacis esmu – jau trīs mēnešus nesmēķēju / nedzeru / neēdu saldumus – to taču drīkst nosvinēt, paņemot vienu... No rītdienas turpināšu! Nē. Nē! Labāk kā balvu par veiksmīgu jaunās dzīves sākumu ieprieciniet sevi ar kādu neparastāku apģērbu, aksesuāru, grāmatu, apmeklējiet frizieri vai kosmetologu, aizejiet uz teātra izrādi vai koncertu, ieplānojiet ceļojumu!
Un esiet tas mazais procents, kas gūst panākumu!

Jaunā gada padomi

Dalīties