asinsspiediens
Sirds veselība

Asinsspiediens ir vitāli svarīgs veselības rādītājs, kas atspoguļo spēku, ar kādu asinis tiek spiestas pret asinsvadu sieniņām. Tas mainās atkarībā no sirdsdarbības ritma un ķermeņa aktivitātes līmeņa. Ir svarīgi regulāri mērīt asinsspiedienu, lai pārliecinātos, ka tas ir normas robežās. Ja jūsu asinsspiediens ir paaugstināts, ārsts var ieteikt veikt izmaiņas dzīvesveidā vai medikamentus, lai to pazeminātu.

Augsts asinsspiediens, ja to neārstē, var izraisīt nopietnas veselības problēmas, tostarp sirds slimības, insultu, nieru mazspēju un redzes zaudējumu. Tāpēc ir svarīgi veikt pasākumus, lai kontrolētu asinsspiedienu.

Augšējais un apakšējais spiediens. Ko tie apzīmē?

Sistoliskais asinsspiediens. Tas ir augstākais spiediens, kas rodas, kad sirds saspiežas un izsūknē asinis. Sistoliskais asinsspiediens ir asins spiediens uz artēriju sieniņām sirds kontrakcijas laikā. Tas ir augstākais no diviem asinsspiediena rādītājiem, ko mēra, un tiek ierakstīts kā pirmā daļa no asinsspiediena nolasījuma.

Diastoliskais asinsspiediens. Tas ir asins spiediens uz artēriju sieniņām sirds atpūtas fāzē starp sitieniem. Tas ir zemākais no diviem asinsspiediena rādītājiem, ko mēra, un tiek ierakstīts kā otrā daļa no asinsspiediena nolasījuma

Normāls asinsspiediens pieaugušajiem ir zem 120/80 mmHg. Tomēr tas var nedaudz atšķirties atkarībā no vecuma, dzimuma un citiem faktoriem. Piemēram, vecākiem cilvēkiem asinsspiediens parasti ir nedaudz augstāks nekā jaunākiem cilvēkiem.

Asinsspiediena kategorijas:

  • Optimāls: līdz 120/80 mmHg
  • Normāls: no 120/80 līdz 129/84 mmHg
  • Pieļaujams – līdz 139/89 mmHg
  • Hipertensija, paaugstināts asinsspiediens 1. pakāpe: 140/89 līdz 159/99 mmHg
  • Hipertensija, paaugstināts asinsspiediens 2. pakāpe: līdz 179/109 mmHg
  • Hipertensija, paaugstināts asinsspiediens 3. pakāpe: līdz 180/110 mmHg

asinsspiediens

Kā pareizi mērīt asinsspiedienu mājās

Asinsspiediena mērīšana ir lielisks veids, kā sekot līdzi savai veselībai un pārliecināties, ka tas ir normālā līmenī. To var izdarīt mājās ar tonometru vai pie ārsta. Ir svarīgi mērīt asinsspiedienu vairākas reizes un vidēji rādītājus, lai iegūtu precīzāku novērtējumu. Lai iegūtu precīzus rādījumus, ir svarīgi ievērot pareizu tehniku.

Pirms mērīšanas. Vismaz 30 minūtes pirms mērīšanas izvairieties no smaga fiziskā darba, kofeīna un smēķēšanas. Svarīgi ir apsēsties krēslā ar taisnu muguru un kājas, nosakrustojot, novietot uz zemes. Noņemiet cieši pieguļošu apģērbu no rokas, uz kuras mērīsiet asinsspiedienu. Piedurknei jābūt vaļējai, lai manšete varētu ērti piekļūt rokai.

Mērīšanas laikā. Novietojiet manšeti ap augšdelmu, apmēram 2 cm virs elkoņa locītavas. Pārliecinieties, ka manšete ir labi uzlikta un pieguļoša. Ieslēdziet ierīci un ļaujiet tai automātiski izmērīt asinsspiedienu. Svarīgi nekustināt roku un nerunāt, kamēr tiek veikts mērījums.

Pēc mērīšanas. Pierakstiet rezultātus (sistolisko un diastolisko asinsspiedienu, kā arī pulsu) savā asinsspiediena blociņā. Ja jūsu asinsspiediens ir augsts (140/90 mmHg vai augstāks), atkārtojiet mērījumu pēc 1 minūtes. Ja abi rādījumi ir augsti, sazinieties ar savu ārstu.

augsts asinsspiediens

Rīkojies, ja asinsspiediens ir augšā!

Ja asinsspiediens ir paaugstināts virs normas , ir svarīgi veikt pasākumus tā pazemināšanai. Dzīvesveida izmaiņas, piemēram, veselīga uztura ievērošana, regulāras fiziskās aktivitātes, svara zaudēšana un smēķēšanas atmešana ir pamats veselīgam asinsspiedienam.

Augsts asinsspiediens var izraisīt nopietnas veselības problēmas, ja to neārstē. Tāpēc ir svarīgi regulāri pārbaudīt asinsspiedienu un sadarboties ar ārstu, lai uzturētu to normālā līmenī.

asinsspiediens

Dabīgs līdzeklis normālam asinsspiedienam

Spēcināšanai un atbalstam īpaši noderīgs ir Latvijas farmācijas uzņēmuma Lotos Pharma radītais produkts AteroLip® Rythmo.

AteroLip® Rythmo sastāvā esošā vilkābele veicina normālu sirds un asinsvadu sistēmas darbību, piemīt sirds un asinsvadu veselībai noderīgas īpašības: palīdz normalizēt sirds ritmu, samazināt asinsspiedienu. Tiamīns veicina normālu sirds darbību.

AteroLip Rythmo piemērots pieaugušajiem sirdsdarbības uzlabošanai un spēcināšanai kā arī sirds slodzes mazināšanai. Rekomendējam AteroLip® Rythmo lietot kursa veidā. Ieteicamais kursa ilgums 6 mēneši, pēc nepieciešamības un konsultēšanās ar ārstu vai farmaceitu lietošanas kursu var atkārtot. Ieteicams lietot pa 1 kapsulai vienu reizi dienā ēdienreizes laikā.

Iepakojums par izdevīgu cenu pieejams ražotāja internetveikalā www.lotos-pharma.com

Aterolip Rythmo
section-db6dcd1
Dalīties