Neveiksmes diētā? Kā sasniegt ideālo ķermeņa svaru?
Skaistums
Kā sasniegt ideālo ķermeņa svaru?

Liekais svars un svara pieaugums ir aktuāla problēma daudziem. Kāpēc visu laiku jānēsā līdzi lieki kilogrami, kas turklāt negatīvi ietekmē izskatu, locītavu veselību, sirds un asinsrites sistēmas slodzi? Kā samazināt svaru, pārmērīgi nenomokot sevi? Varētu sevi tomēr nedaudz ierobežot, izvairīties no trekniem produktiem, sekot ieteikumiem veselīgam uzturam, neēst pēc sešiem vakarā, ieviest uzņemto kaloriju dienasgrāmatu un attiecīgu ķermeņa masas kontroli, sākt regulāri nūjot, skriet, vingrot, praktizēt jogu un lietot kādu uztura bagātinātāju svara samazināšanai, lai organisms iegūst nepieciešamās vielas bez liekām kalorijām. Jā, visi šie līdzekļi ir labi, ja vien apņemšanās ir cieša un pašdisciplīna strādā. Diemžēl neveiksmīgas diētas gadījumā varat sevi mierināt ar faktu, ka izgāžas gandrīz 95 % mēģinājumu samazināt svaru – kā liecina vairāki amerikāņu pētījumi. Nu labi, Latvijā varbūt mazāk, mums vienkārši nav šādas statistikas un, ņemot vērā, ka fast food kultūra šeit nav tik populāra, problēmas ar lieko svaru nav tik acīmredzamas. Taču pastāv.

Kā veselīgi notievēt?

„Vienu (kūciņu, burgeri, glāzīti) jau var! Tikai šodien/šoreiz, no rītdienas atkal ievērošu savu diētas plānu” – ir mazā pirkstiņa iedošana velnam un pirmais solis uz neveiksmi, kura turklāt var ietekmēt arī psiholoģisko labsajūtu, liekot atzīt savu rakstura vājumu. Lai nebūtu jāšausta sevi, nospriežam, ka „diēta nav pareizā, tāpat nedod nekādus rezultātus, varbūt citiem tā ir okei, bet man neder!” un tamlīdzīgi. Iespējams to pat neapzināmies, bet viens no bīstamākajiem faktoriem, kas veicina svara pieaugumu un liek mūsu diētām izgāzties, ir tas, ka mēdzam pēc labi paveikta darba vai lielāka stresa gadījumā sevi „atalgot” ar našķi.

Ieteikumi svara samazināšanai. Kā notievēt?

„Šodien kārtīgi izsvīdu treniņā, esmu nopelnījis (-usi) picu!”
„Darbā šodien bija daudz stresa, šokolāde man palīdzēs to mazināt!”
„Esmu veselīgi ēdis (-usi) visas darbdienas, vai tad nedēļas nogalē nevaru sevi palutināt ar kādu kārumu?!”
Vai kāds no šiem teikumiem jums atgādina pazīstamus iekšējās balss čukstus? Ja tā – atcerieties, ka cilvēkam, kurš patiesi vēlas zaudēt lieko svaru, balva par panākumu vai labi paveiktu darbu nedrīkst būt saistīta ar ēdamlietām, vēl jo vairāk ar tām, kuras ir klajā pretrunā ieturētajai diētai. Varbūt varat atļauties apēst lieku ābolu, bet ne vairāk. Lūk, 20 alternatīvi ieteikumi sevis atalgošanai:

 1. Eksperimentējiet ar jaunu frizūru vai matu krāsu!
 2. Izmēģiniet neierastu nagu lakas krāsu uz kāju vai roku nagiem!
 3. Izmēģiniet hennas vai kādu citu pagaidu tetovējumu!
 4. Strādājot valkājiet krāsainas vai „trakas” zeķes!
 5. Izmēģiniet jaunu fizisko aktivitāti kopā ar ģimenes locekli vai draugu, piemēram, baskāju taku, smaiļošanu, kikboksu vai deju nodarbības!
 6. Dodieties garākā izbraucienā ar motociklu vai velosipēdu!
 7. Palutiniet sevi ar burbuļvannu sveču gaismā!
 8. Ieplānojiet “manu laiku” savā kalendārā!
 9. Iekārtojiet mājas kinozāli!
 10. Sarīkojiet spēļu vakaru!
 11. Paņemiet brīvu dienu no jebkāda darba!
 12. Palutiniet sevi ar masāžu!
 13. Rezervējiet viesnīcas numuriņu, lai nebūtu jādomā par nekārtību mājās!
 14. Nopērciet loterijas biļeti!
 15. Apmeklējiet bibliotēku vai grāmatnīcu!
 16. Nopērciet sev ziedus!
 17. Iegādājieties jaunu daudzkārt lietojamo ūdens pudeli vai pusdienu trauku!
 18. Noskatieties kādu komēdijšovu!
 19. Atveriet krāsojamo grāmatu un esiet radošs(a)!
 20. Uzaiciniet draugus uz kopīgu pastaigu!

Ieteikumi diētas ievērošanai

Ja svara kontrole sagādā problēmas ikdienā, iespējams izvēlēties uztura bagātinātājus, kas palīdz samazināt apetīti un veicina veselīga svara iegūšanu un uzturēšanu.

Uzņēmuma Lotos Pharma sortimentā ir produkti organisma veselībai un skaistumam. SilvaSlim® Fat Burner ir dabisks augu izcelsmes komplekss, kas paredzēts ķermeņa masas kontrolei. Tā sastāvā esošā garcīnija palīdz kontrolēt svaru, samazināt apetīti un uzturēt normālu cukura un tauku līmeni asinīs. Garcīnijas hidroksicitronskābes nomāc tauku veidošanos un uzkrāšanos organismā, kā arī veicina organisma atbrīvošanos no tauku rezervēm.

Silva Slim Fat Burner svara kontrolei
section-58a916e
Dalīties