Vīrusu saslimšanas atveseļošanās periods
Imunitāte

Atveseļošanās pēc vīrusu saslimšanām

Uzņēmība pret slimībām tāpat kā organisma spēja ar tām cīnīties mums katram ir citāda un atkarīga no daudziem apstākļiem. Lielākā daļa cilvēku, kuri inficējušies ar vīrusu saslimšanām, atveseļojas divu trīs nedēļu laikā. Ja ārstējas. Tomēr ir pacientu grupa, kuriem parastie simptomi izpaužas ilgāk, nekā varētu gaidīt, un infekcija sekas mēdz būt ilgstošas. Kādēļ tā un ko iesākt?

Atveseļošanās pēc vīrusu saslimšanām

Pēcvīrusu nogurums

Tā sauktais pēcvīrusu jeb postvīrusu nogurums ir atšķirīgs no „parastā” noguruma, kad spēki atjaunojas pat pēc neilgas atpūtas. Cilvēki ar pēcvīrusu nogurumu kopumā jūtas slikti. Iekaisušam kaklam var pievienoties galvassāpes, slikta koncentrēšanās spēja, muskuļu un locītavu sāpes, limfmezglu pietūkums. Nav pārsteidzoši, ka šādi simptomi var būt organismu ārkārtīgi novājinoši – līdz pilnīgam spēku izsīkumam.
Šķiet, postvīrusu noguruma izraisītājs ir organisma reakcija uz pašu vīrusu, un simptomi ir ļoti līdzīgi vai identiski arī pacientiem ar hronisku noguruma sindromu: miega režīms nav pietiekami atjaunojošs (cilvēks nepamostas atsvaidzināts), nogurums iestājas pat pēc nelielas garīgās vai fiziskās slodzes. Šis nogurums pēc vīrusu saslimšanām var būt saistīts ar ķermeņa imūno reakciju uz sākotnējo infekciju. Cīnoties ar vīrusu, imūnsistēma izdala citokīnus – vielas, kas veicina iekaisumu un izraisa daudzus klasiskus vīrusu infekcijas simptomus (piemēram, vispārēju savārgumu, sāpes). Tā ir daļa no organisma aizsargreakcijas pret iebrucēju, un parasti tā apstājas, tiklīdz ar pašu vīrusu ir tikts galā. Bet jaunākie pētījumi liecina, ka dažos gadījumos citokīnu līmenis nespēj normalizēties, izraisot pastāvīgus simptomus. Citi postvīrusu noguruma iemesli var būt nervu audu iekaisums vai indivīda neparasta reakcija uz vīrusu, kurš kādu laiku palicis miera stāvoklī.

Simptomi un ārstēšanās

Ķermenim vajadzīgs laiks un enerģija, lai cīnītos pret vīrusiem, kas nozīmē, ka ikdienas rutīna ir jānoliek uz pauzes. Iespējams, jums būs kārdinājums iepirkties pārtikas preču veikalā, pagatavot īpašu maltīti, kam citkārt it kā neatliek laika, izmazgāt veļu, uzkopt istabu… taču šādi jūs izdarīsit sev sliktu pakalpojumu. Nemaz nerunājot par došanos uz darbu vai skolu. Palieciet mājās, atlieciet plānus un ļaujiet ķermenim atpūsties! Veselība – vispirms! Papildus tam, ka palīdzat organismam atgūties, palikšana mājās novērš arī vīrusa izplatīšanos uz cilvēkiem jūsu „burbulī” vai darba vietā. Vīrusi var būt īpaši bīstami senioriem un maziem bērniem, tāpēc ir ļoti svarīgi izvairīties no saskares ar citiem, kamēr esat vīrusa pārnēsātājs.
Tipisks vīrusu simptoms ir augsts drudzis, kas var izraisīt pastiprinātu svīšanu. Iespējama arī vemšana vai caureja. Ķermenim ir nepieciešams daudz šķidruma, lai aizstātu zaudēto, un vēl vairāk, lai cīnītos pret infekciju. Vislabāk dzert ūdeni, taču varat izvēlēties arī zāļu tēju ar medu.

Virufix efektīvs produkts vīrusu saslimšanu laikā

Pietiekams šķidruma patēriņš var nomierinoši ietekmēt simptomus, vienlaikus saglabājot hidratāciju. Tomēr divas vielas, no kurām slimības laikā vajadzētu izvairīties, ir – alkohols un kofeīns. Ļaujiet organismam atpūsties arī no tām! Lai atveseļotos un atjaunotos, šūnām ir nepieciešami vitamīni un noteikti minerāli, ko organisms neražo. Tos varam uzņemt ar pārtiku, slimības laikā sastādot savu ēdienkarti īpaši rūpīgi un pārdomāti, iekļaujot tajā vairāk augļu, dārzeņu, zaļumu, pākšaugu, riekstu, graudu.

Labākās zāles – kvalitatīvs miegs

Nepieciešamākās zāles jūsu ķermenim ir miegs, kas arī samazina nopietnu vīrusu komplikāciju risku. Ja vien var iemigt. Televīzijas skatīšanās dīvānā nav sliktākā doma, tomēr nevajadzētu savu iecienīto seriālu skatīties visu nakti. Ieteicams doties pie miera agrāk nekā parasti un gulēt, gulēt, gulēt. Lai dotu ķermenim vairāk laika atgūties, varat nedaudz pagulēt arī dienas laikā. Protams, ir grūti iemigt ar aizliktu degunu vai, ja moka klepus.

Miegs svarīgs atveseļošanās periodā

Izmēģiniet šos padomus, lai atvieglotu elpošanu un labāk izgulētos:

  • izmantojiet papildu spilvenu, lai paceltu galvu un atvieglotu augšējo elpceļu spiedienu!
  • pirms gulētiešanas ejiet karstā vannā vai dušā!
  • mitriniet gaisu guļamtelpā, kad vien iespējams.

Sauss gaiss, kas raksturīgs apkures sezonai, var pasliktināt simptomus, bet mitrs – palīdzēs gļotādu atveseļošanās procesam!
Mēs bieži aizmirstam, cik ļoti mūsu emocijas un attieksme ietekmē arī fizisko pašsajūtu. Pozitīvas attieksmes saglabāšana slimības laikā var palīdzēt ātrāk atlabt!

Latvijā ražots produkts organisma aizsargspēju veicināšanai

Lotos Pharma piedāvā produktu organisma aizsargspēju veicināšanai – Imunosil Virufix. Tā sastāvā ir pieci elementi – D vitamīns, cinks, kvercetīns, C vitamīns un melatonīns. Cinks, vitamīni C un D veicina normālu imūnsistēmas darbību, kvercetīns sniedz pozitīvu ietekmi cīņā ar vīrusiem, savukārt melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku. Imunosil Virufix var lietot no 18 gadu vecuma: 2 sarkanās kapsulas 1 reizi dienā no rīta un 1 balti zilo kapsulu 1 reizi dienā 20 min. pirms gulētiešanas.

Virufix imunitāteti
section-14423ee
Dalīties