Imunosil Virufix
Imunitāte

Atveseļošanās pēc vīrusu saslimšanām

Uzņēmība pret slimībām tāpat kā organisma spēja ar tām cīnīties mums katram ir citāda un atkarīga no daudziem apstākļiem. Lielākā daļa cilvēku, kuri inficējušies ar vīrusu saslimšanām, atveseļojas divu trīs nedēļu laikā. Ja ārstējas. Tomēr ir pacientu grupa, kuriem parastie simptomi izpaužas ilgāk, nekā varētu gaidīt, un infekcija sekas mēdz būt ilgstošas. Kādēļ tā un ko iesākt?

Atveseļošanās pēc vīrusu saslimšanām

Pēcvīrusu nogurums

Tā sauktais pēcvīrusu jeb postvīrusu nogurums ir atšķirīgs no „parastā” noguruma, kad spēki atjaunojas pat pēc neilgas atpūtas. Cilvēki ar pēcvīrusu nogurumu kopumā jūtas slikti. Iekaisušam kaklam var pievienoties galvassāpes, slikta koncentrēšanās spēja, muskuļu un locītavu sāpes, limfmezglu pietūkums. Nav pārsteidzoši, ka šādi simptomi var būt organismu ārkārtīgi novājinoši – līdz pilnīgam spēku izsīkumam.
Šķiet, postvīrusu noguruma izraisītājs ir organisma reakcija uz pašu vīrusu, un simptomi ir ļoti līdzīgi vai identiski arī pacientiem ar hronisku noguruma sindromu: miega režīms nav pietiekami atjaunojošs (cilvēks nepamostas atsvaidzināts), nogurums iestājas pat pēc nelielas garīgās vai fiziskās slodzes. Šis nogurums pēc vīrusu saslimšanām var būt saistīts ar ķermeņa imūno reakciju uz sākotnējo infekciju.

Medicīnas aprindās nav skaidras pārliecības par pēcvīrusu noguruma cēloņiem. Bez teorijas, ka vīruss pārslogo imūnsistēmu, izraisot reakciju ar hroniskā noguruma sindromam līdzīgiem simptomiem, pastāv arī uzskats, ka tas var būt saistīts ar vīrusa ilgstošo ietekmi, jo organisms turpina no tā attīrīties. Saskaņā ar vēl vienu viedokli – pēcvīrusu nogurumu varētu izraisīt arī iekaisums smadzenēs.

Cīnoties ar vīrusu, imūnsistēma izdala citokīnus – vielas, kas veicina iekaisumu un izraisa daudzus klasiskus vīrusu infekcijas simptomus (piemēram, vispārēju savārgumu, sāpes). Tā ir daļa no organisma aizsargreakcijas pret iebrucēju, un parasti tā apstājas, tiklīdz ar pašu vīrusu ir tikts galā. Bet jaunākie pētījumi liecina, ka dažos gadījumos citokīnu līmenis nespēj normalizēties, izraisot pastāvīgus simptomus.

Citi postvīrusu noguruma iemesli var būt nervu audu iekaisums vai indivīda neparasta reakcija uz vīrusu, kurš kādu laiku palicis miera stāvoklī.

Simptomi un ārstēšanās

Ķermenim vajadzīgs laiks un enerģija, lai cīnītos pret vīrusiem, kas nozīmē, ka ikdienas rutīna ir jānoliek uz pauzes. Iespējams, jums būs kārdinājums iepirkties pārtikas preču veikalā, pagatavot īpašu maltīti, kam citkārt it kā neatliek laika, izmazgāt veļu, uzkopt istabu… taču šādi jūs izdarīsit sev sliktu pakalpojumu. Nemaz nerunājot par došanos uz darbu vai skolu. Palieciet mājās, atlieciet plānus un ļaujiet ķermenim atpūsties! Veselība – vispirms! Papildus tam, ka palīdzat organismam atgūties, palikšana mājās novērš arī vīrusa izplatīšanos uz cilvēkiem jūsu „burbulī” vai darba vietā. Vīrusi var būt īpaši bīstami senioriem un maziem bērniem, tāpēc ir ļoti svarīgi izvairīties no saskares ar citiem, kamēr esat vīrusa pārnēsātājs.
Tipisks vīrusu simptoms ir augsts drudzis, kas var izraisīt pastiprinātu svīšanu. Iespējama arī vemšana vai caureja. Ķermenim ir nepieciešams daudz šķidruma, lai aizstātu zaudēto, un vēl vairāk, lai cīnītos pret infekciju. Vislabāk dzert ūdeni, taču varat izvēlēties arī zāļu tēju ar medu.

Virufix efektīvs produkts vīrusu saslimšanu laikā

Pietiekams šķidruma patēriņš var nomierinoši ietekmēt simptomus, vienlaikus saglabājot hidratāciju. Tomēr divas vielas, no kurām slimības laikā vajadzētu izvairīties, ir – alkohols un kofeīns. Ļaujiet organismam atpūsties arī no tām! Lai atveseļotos un atjaunotos, šūnām ir nepieciešami vitamīni un noteikti minerāli, ko organisms neražo. Tos varam uzņemt ar pārtiku, slimības laikā sastādot savu ēdienkarti īpaši rūpīgi un pārdomāti, iekļaujot tajā vairāk augļu, dārzeņu, zaļumu, pākšaugu, riekstu, graudu.

Katrs imūnsistēmas reakcijas un darbības posms ir atkarīgs no daudzu mikroelementu klātbūtnes. Par kritiskiem imūno šūnu augšanai un darbībai ir atzītas tādas uzturvielas kā C vitamīns, D vitamīns, cinks, selēns, dzelzs, olbaltumvielas u.c. Piemēram, labi zināmais C vitamīns ir jaudīgs antioksidants, kurš vīrusu infekcijas laikā strauji izlietojas, un tā kā cilvēks pats to neražo, tas jāuzņem papildus. C vitamīns ne tikai stiprina imūnās šūnas, bet arī ir ļoti svarīgs profilaksei pret imūnsistēmas novecošanos jeb novājināšanos pēc 50 gadiem; tā ir cieši saistīta ne vien ar lielāku uzņēmību pret vīrusiem, bet arī ar autoimūnu saslimšanu un audzēju rašanos.

Labākās zāles – kvalitatīvs miegs

Nepieciešamākās zāles jūsu ķermenim ir miegs, kas arī samazina nopietnu vīrusu komplikāciju risku. Ja vien var iemigt. Televīzijas skatīšanās dīvānā nav sliktākā doma, tomēr nevajadzētu savu iecienīto seriālu skatīties visu nakti. Ieteicams doties pie miera agrāk nekā parasti un gulēt, gulēt, gulēt. Lai dotu ķermenim vairāk laika atgūties, varat nedaudz pagulēt arī dienas laikā.

Miega laikā ķermenis ražo citokīnus - bioķīmiski aktīvas proteīnu molekulas. Imūnās sistēmas šūnu ražotie citokīni vajadzīgi, lai sazinātos un iedarbotos uz citām imūnšūnām, kuras tie aktivē vai modulē. Nesen atklāts vēl viens ieguvums no miega imūnsistēmas stiprināšanai, proti, tieši gulēšanas laikā svarīgās T-šūnas (limfocīti, imunitātes rādītājs) spēj efektīvāk nogalināt vīrusu inficētās vai vēža šūnas, jo tad tās var labāk tām “pielipt” un nonākt ar tām ciešā kontaktā.

Miegs svarīgs atveseļošanās periodā

Protams, ir grūti iemigt ar aizliktu degunu vai, ja moka klepus. Izmēģiniet šos padomus, lai atvieglotu elpošanu un labāk izgulētos:

  • izmantojiet papildu spilvenu, lai paceltu galvu un atvieglotu augšējo elpceļu spiedienu!
  • pirms gulētiešanas ejiet karstā vannā vai dušā!
  • mitriniet gaisu guļamtelpā, kad vien iespējams.

Sauss gaiss, kas raksturīgs apkures sezonai, var pasliktināt simptomus, bet mitrs – palīdzēs gļotādu atveseļošanās procesam!
Mēs bieži aizmirstam, cik ļoti mūsu emocijas un attieksme ietekmē arī fizisko pašsajūtu. Samazināt stresu līdz minimumam ir viens no galvenajiem atveseļošanās priekšnoteikumiem. Stresa hormons kortizols gan var palīdzēt cīnīties pret infekciju, bet ja tā līmenis saglabājas paaugstināts pārāk ilgi, tas var kavēt imūnsistēmas cīņu pret iebrucējiem, samazinot limfocītu skaitu asinīs un traucējot normālu balto asins šūnu saziņu. Pozitīvas attieksmes saglabāšana slimības laikā var palīdzēt ātrāk atlabt!

Ko lietot imūnsistēmas stiprināšanai?

Līdzekļi pret vīrusiem un novājinātas imūnās sistēmas stiprināšanai ir ārkārtīgi daudz, un katrā ģimenē, visticamāk, ir sava “mājas aptieciņa” šādiem gadījumiem. Daudzus iepriecinās fakts, ka plašs klāsts jaunāko pētījumu par efektīvākajiem un drošākajiem līdzekļiem atzīst tradicionālos ārstniecības augus: ķiploku, piparmētru, plūškoku, ingveru, kurkumu u.c., kā arī tādus tautas līdzekļus kā upeņu vai citu ogu tēju, vistas buljonu, medu, zaļo tēju u.c. Arī būtiskākie vitamīni un minerālvielas ir jau labi pazīstami: C un D vitamīns, cinks, arī sen zināmais flavonoīds kvercetīns, kam tagad atklāta spēcīga pretvīrusu iedarbība.

Latvijā ražots produkts organisma aizsargspēju veicināšanai

Lotos Pharma piedāvā produktu organisma aizsargspēju veicināšanai – Imunosil Virufix. Tā sastāvā ir pieci elementi – D vitamīns, cinks, kvercetīns, C vitamīns un melatonīns. Cinks, vitamīni C un D veicina normālu imūnsistēmas darbību, kvercetīns sniedz pozitīvu ietekmi cīņā ar vīrusiem, savukārt melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku. Imunosil Virufix var lietot no 18 gadu vecuma: 2 sarkanās kapsulas 1 reizi dienā no rīta un 1 balti zilo kapsulu 1 reizi dienā 20 min. pirms gulētiešanas.

Virufix imunitāteti
section-14423ee

Lotos Pharma darbība ietver jaunu uztura bagātinātāju izstrādi eksporta tirgiem. Projekta Bio4Asia projekta ietveros Lotos Pharma (Latvija) sadarbībā ar uzņēmumu BioCC (Igaunija) strādā pie jauna probiotiku un prebiotiku produktu izstrādes, kas būs potenciāls produkts gremošanas trakta, aknu darbības un imūnsistēmas normālas darbības veicināšanai.

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Dalīties