Kā stiprināt bērna imunitāti Imunosil Sambucus
Imunitāte

Bērna imunitātes stiprināšana

Neatkarīgi no tā, vai bērni mācības apgūst klātienē skolas solā vai attālināti no mājām, kā stiprināt bērna imunitāti, ir jautājums, kas nodarbina vecāku prātus. Vasaras sauli nomainījuši drēgni rudens vēji, un tas ir pārbaudījums imūnsistēmai, kas bērniem vēl nav tik attīstīta kā pieaugušajiem, tādēļ aizsargspēju stiprināšanai jāvelta pastiprināta uzmanība!

stipra veselība rudens vīrusi

Bērniem trūkst tieši iegūtās imunitātes, kuru organisms attīsta dzīves laikā, tādēļ uzņēmība pret infekcijām ir augstāka. Mainoties gadalaikiem un laikapstākļiem, palielinās arī iespēja saslimt ar kādu no vīrusu infekcijām, ko visbiežāk saucam vienkārši par saaukstēšanos. Pilnībā norobežoties vai norobežot bērnu no saskaršanās ar vīrusiem nav iespējams, un slimošana ir normāls process, kura laikā mēs nostiprinām un attīstām organisma aizsargspējas. Arī slimot 7 – 10 reizes gadā bērnam ir normāli, tomēr tas ir signāls, ka ir ieteicams organisma aizsargspējas uzlabot. Visefektīvāk varam to darīt, rūpējoties, lai bērnam tiktu nodrošināts veselīgs un vitamīniem bagāts uzturs, fiziskās aktivitātes un pilnvērtīgs miegs. Jo stiprāka imūnsistēma, jo vieglākā formā un arī retāk cilvēks slimo. Organisms dabiski nevar izveidot specifisku imunitāti pret noteiktām infekcijām, tai skaitā koronavīrusu. Imūnā reakcija sākas ar nespecifisko imunitāti, kura pirmā reaģē uz jebkuru antigēnu, kas nonācis organismā, tieši tādēļ ir tik svarīgi rūpēties par ķermeņa aizsargspēju stiprināšanu.

bērnam iesnas

Bērna imunitāti stiprina regulāras sporta aktivitātes, it īpaši – svaigā gaisā, kas ir būtisks priekšnoteikums bērna vispārējai attīstībai, tās norūda un veicina viņa fizisko un emocionālo veselību, uzlabo sirdsdarbību, augšanas procesus, izturību. Fiziska slodze samazina ķermeņa tauku daudzumu, uzlabo miega kvalitāti, palīdz uzveikt nemieru, stresu un depresiju, ko līdz ar jaunā mācību gada sākumu var radīt pārmaiņas ierastajā ikdienā – kā bērniem, tā vecākiem. Turklāt aktīvs dzīvesveids bērnībā padara lielāku varbūtību, ka tāds tas būs arī ilgtermiņā – lai bērni izaugot būtu veseli un dzīvotu garu mūžu.

Savs laiks slodzei, savs – atslodzei. Lai stiprinātu imūnsistēmu, jāparūpējas, lai bērns pietiekami ilgi guļ, un jācenšas izveidot stabilu miega režīmu. Miegs ir laiks, kad organisms atpūšas, atjaunojas, notiek dzīšanas procesi. Tas ir ļoti svarīgs imūnsistēmas funkcionētspējai – jo mazāk bērns atpūties, jo lielākas iespējas saslimt. Bērniem līdz 10 gadu vecumam miegā ieteicams pavadīt 10-11 stundas, vecākiem bērniem nepieciešamas 8,5-9,5 stundas. Kvalitatīvāku miegu un labsajūtu veicina svaigs gaiss, tādēļ jānodrošina guļamtelpas ventilācija vai regulāra vēdināšana.

kā stiprināt bērna imunitāti ar dabīgiem līdzekļiem

Nedrīkst pavirši izturēties pret ikdienas higiēnu. Atgādiniet un piekodiniet bērnam nepieskarties acīm, degunam vai mutei ar nemazgātām rokām, jo mikrobi tādā veidā var vieglāk iekļūt ķermenī. Vecākiem jāpārliecinās, ka viņu atvases nomazgā rokas ar ziepēm uzreiz pēc atgriešanās mājās un dara to pietiekami ilgi un rūpīgi. Tāpat arī pēc tualetes apmeklējuma, pirms ēšanas, pēc saskarsmes ar priekšmetiem, kas ienesti no āra. Neaizmirstiet nomazgāt veikalā vai tirgū pirktos augļus un dārzeņus!

Organisms pats nesintezē nevienu no tam nepieciešamajiem vitamīniem, taču tos var uzņemt ar atbilstīgu, pilnvērtīgu pārtiku un tie visi piedalās imūnsistēmas darbībā. Veselīgas maltītes ar akcentu uz dārzeņiem un augļiem palīdzēs uzturēt bērna imūnsistēmu vislabākajā formā. Izcils vitamīnu avots ir svaigi spiestas sulas, un rudens ražas laiks ir īstais brīdis to izmantot! Vērtīgi ir C vitamīnu saturoši produkti – dzērvenes, brūklenes, citrusaugļi. Bērnu imūnsistēmas nodrošināšanā būtiska loma ir cinkam – tas atrodams putnu gaļā, pākšaugos, riekstos. Par veselīgu našķi uzskatāmi žāvēti augļi, valrieksti, lazdu rieksti, ķirbju un saulespuķu sēklas, čia sēklas, kas satur nepiesātinātās taukskābes un minerālvielas. Savukārt saldumi un saldināti dzērieni imunitāti nekādi neveicina, gluži otrādi! Ja bērnam tomēr ļoti kārojas kaut kā salda, veselīgākā izvēle būs pievienot tējai papildu karotīti medus. Talkā var nākt arī speciālie imunitāti stiprinošie sīrupi, piemēram, plūškoka sīrups.

Imunitāte bērniem Imunosil Sambucus

Latvijā ražots produkts veselībai ar melno plūškoku

Dabisks palīgs bērna veselībai ir Imunosil Sambucus melnā plūškoka balzams. Tas satur koncentrētu plūškoka augļu sulu, kas palīdz nodrošināt normālu imūnsistēmas darbību un atbalsta organisma aizsargspējas. Bērniem līdz sešu gadu vecumam lietošana pa 1 tējkarotei 1-2 reizes dienā; 7 - 12 gadus jauniem bērniem – pa 1-2 tējkarotēm divas reizes dienā; pieaugušajiem – pa 1-2 tējkarotei trīs reizes dienā. Imunosil Sambucus ir pieejam 100 ml iepakojumā, kā arī ērtajā 250 ml iepakojumā.

Melnā plūškoka balzams Imunosil Sambucus
section-57a2a61

Lotos Pharma darbība ietver jaunu uztura bagātinātāju izstrādi eksporta tirgiem. Projekta Bio4Asia projekta ietveros Lotos Pharma (Latvija) sadarbībā ar uzņēmumu BioCC (Igaunija) strādā pie jauna probiotiku un prebiotiku produktu izstrādes, kas būs potenciāls produkts gremošanas trakta, aknu darbības un imūnsistēmas normālas darbības veicināšanai.

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Dalīties