Nervu sistēma

Veģetatīvā distonija ir ķermeņa funkciju un sajūtu traucējumi, kaut medicīnisks izskaidrojams šiem traucējumiem netiek atrasts. Tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka simptomi nav īsti. Tie ir īsti un nav izdomāti. Tas, ka šo simptomu cēloņus nav iespējams zinātniski izskaidrot, bieži saasina sajūtas vēl vairāk.

Kādi ir veģetatīvās distonijas simptomi un kā to diagnosticēt?

Lai diagnosticētu veģetatīvo distoniju, indivīdam ir jānovēro neizskaidrojamās pazīmes līdz pat 6 mēnešiem un ilgāk, ņemot vērā faktu, ka simptomi var mainīties laika gaitā. Pirms veģetatīvās distonijas identificēšanas ir jāizslēdz visas citas iespējamās diagnozes (saslimšanas).

Lai diagnosticētu veģetatīvo distoniju, indivīdam ir jānovēro neizskaidrojamie simptomi līdz pat 6 mēnešus un vairāk, ņemot vērā faktu, ka simptomi var mainīties laika gaitā.

Simptomi var būt ļoti dažādi. Sākot no sāpēm un nervu sistēmas traucējumiem līdz pat seksuāla rakstura problēmām. Lai arī simptomi ir hroniski, to lokalizācija, veids, biežums un intensitāte var variēt. Biežāk konstatētais un noturīgākais simptoms ir sāpes, turklāt , nezinot cēloni, ir grūti ārstējamas.

Kādi ir veģetatīvās distonijas simptomi

Biežākie simptomi, kas tiek novēroti pie veģetatīvās distonijas, ir sirdsklauves, svīšana, elpas trūkums, smakšanas sajūta, trīce, žagošanās, klepus, vēdera pūšanās, urkšķēšana, bieža caureja vai urinēšana. Šos simptomus var pavadīt izteikta trauksme, nemiers, bezpalīdzības sajūta, baiļu sajūta, aizkaitinātība, grūtības koncentrēties, izdegšana, bieži pat panikas lēkmes.

Ilgstošas domas vai sajūtas par fiziskajiem simptomiem bieži izraisa depresīvas domas vai trauksmi, daudz nopietnākos gadījumos arī domas par pašnāvību.

Kas izraisa veģetatīvo distoniju?

Vēsturiski ir pieņemts uzskatīt, ka veģetatīvo distoniju izraisa pārāk liels psiholoģiskais stress, kas veicina fizisko simptomu izpausmi. Jaunākā teorija tiek balstīta uz to, ka katrs indivīds ir ārkārtīgi jutīgs uz ķermeņa izmaiņām, kas pie vienādiem apstākļiem, var izraisīt dažādas ķermeņa reakcijas. Kā, piemēram, ja vienam čili pipara ēšana ir bauda un izraisa pozitīvas sajūtas, tad otram tās ir sāpes un ciešanas, taču pamazām pie čili ēšanas ir iespējams pierast. Līdzīgi ir arī ar sajūtām.

Tiek uzskatīts, ka veģetatīvā distonija ir saistīta ar serotonīna līmeņa izmaiņām.

Tiek uzskatīts, ka veģetatīvā distonija ir saistīta ar serotonīna līmeņa izmaiņām. Kā zināms, serotonīns ir hormons, kas tiek dēvēts arī par “laimes hormonu” un kurš regulē dažādas sajūtas, tajā skaitā, garstāvokli un sāpes. Serotonīns tiek sintezēts no neaizvietojamās aminoskābes L-triptofāna, ko ikdienā varam uzņemt ar pārtiku. Serotonīna trūkuma gadījumā tiek novērotas depresijas pazīmes, trauksme, bailes u.c. sajūtas.

Kā cīnīties ar veģetatīvo distoniju?

Veģetatīvās distonijas ārstēšana galvenokārt balstās uz psihoterapijas konsultācijām, papildus, konsultējoties ar ārstu, simptomu atvieglošanai ir iespējams lietot ķīmiskos antidepresantus, taču daudziem no tiem ir novēroti dažādi blakus efekti. Kā alternatīvu ir iespējams izvēlēties dabas līdzekļus nervu sistēmas darbības uzlabošanai.

Kā var noderēt dabas vielu uztura bagātinātājs Sedanorm?

Sedanorm ir radīts, lai palīdzētu situācijās, kad ir nepieciešams rūpēties par nervu sistēmas veselību. Sedanorm satur trīs aktīvās vielas – raudenes auga sauso ekstraktu, neaizstājamo aminoskabi L-triptofānu un grifonijas auga sēklu ekstraktu, kas ir bagātīgs augu izcelsmes aminoskābes 5-hidroksitriptofāna (5-HTP) avots, kas palīdzēs situācijās, kad nepieciešams uzturēt normālu nervu sistēmas un smadzeņu darbību.

Zinātniskajā literatūrā tiek aprakstīts, ka L-triptofāns un 5-hidroksitriptofāns mūsu organismā kalpo kā avots serotonīna jeb ta sauktā “laimes hormona” sintēzei.

Sastāvā esošais L-triptofāns ir neaizstājamā aminoskābe, kuras sintēze cilvēka organismā netiek nodrošināta, tāpēc tā uzņemšana ir janodrošina ar uzturu vai L-triptofānu saturošu preparātu palīdzību. Zinātniskajā literatūrā tiek aprakstīts, ka L-triptofāns un 5-hidroksitriptofāns mūsu organismā kalpo kā avots serotonīna jeb ta sauktā “laimes hormona” sintēzei.

Ka lietot Sedanorm?

Sedanorm ir ērti lietot – 1 kapsulu dienā. Ieteicams no 12 gadu vecuma. Vienā iepakojumā ir 30 kapsulas, kas pietiks 1 meneša kursam.

Sedanorm ir uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Kādi ir veģetatīvās distonijas simptomi
section-7813d54
Dalīties