Regulārs miega cikls mazina sirds un asinsvadu slimību risku
Miegs

Visi zinām, ka bērniem ir svarīgs regulārs miega cikls un kārtīgi izgulēties, taču paši par to mēdzam aizmirst vai arī vairs nepiešķiram tam pienācīgu vērību. Tomēr arī pieaugušajiem ir nepieciešamas vidēji astoņas stundas miega katru nakti, jo pilnvērtīgs miegs ir viens no kvalitatīvas, veselīgas dzīves priekšnoteikumiem, bet statistikas dati liecina, ka ik gadu šis vidējais miega stundu skaits samazinās. Ja bieži saskaraties ar miega traucējumiem, vispirms pievērsiet uzmanību saviem gulētiešanas paradumiem! Zināms, ka nepietiekams miegs var kaitīgi ietekmēt vielmaiņu, rosinot aptaukošanos, diabētu un augstu holesterīna līmeni. Jaunākie pētījumi liecina, ka neregulārs miega cikls (miega ilguma un laika mainība) var būt arī nopietns sirds un asinsvadu slimību riska faktors.

Regulārs miega cikls mazina sirds un asinsvadu slimību risku

Amerikas Kardioloģijas koledžas žurnālā 2020.gadā publicētajā rakstā, atsaucoties uz Nacionālā sirds, plaušu un asins institūta (Merilendā, ASV) piecu gadu pētījumu, kurā piedalījās ap 2000 sieviešu un vīriešu vecumā no 45 līdz 84 gadiem, secināts, ka pieaugušajiem ar neregulāriem miega modeļiem (nav regulāra gulēšanas un pamošanās grafika vai katru nakti cilvēks saņem dažādu miega daudzumu) sirds un asinsvadu slimības attīstās gandrīz divas reizes biežāk nekā tiem, kuri ievēro regulāra miega režīmu.* Tātad, lai mazinātu kardiovaskulāru saslimšanu riskus, vispirms jāsakārto miega cikls! Iekšējā pulksteņa un regulāra miega grafika uzturēšana var palīdzēt novērst sirds slimības tāpat kā fiziskas aktivitātes, veselīgs uzturs un citi dzīvesveida pasākumi, kas tikuši rekomendēti līdz šim un ir ieteicami joprojām.

Regulārs miega cikls mazina sirds un asinsvadu slimību risku

Viens no būtiskiem faktoriem, kas ietekmē mūsu miega kvalitāti, ir melatonīns – miega hormons, kas dabiski sintezējas mūsu smadzenēs. Melatonīna galvenais uzdevums organismā ir regulēt nakts un dienas vai miega-pamošanās ciklus. Tumsā smadzenes ražo vairāk melatonīna, kas dod signālu ķermenim gatavoties miegam. Gaisma samazina melatonīna sintēzi un signalizē, lai ķermenis sagatavotos nomodam. Organismam novecojot, melatonīna ražošanas spēja var mainīties. Sasniedzot pubertātes vecumu, melatonīna līmenis parasti sāk strauji samazināties, bet, pārkāpjot pusmūža slieksni, smadzenes vairs nespēj sintezēt melatonīnu pietiekamā daudzumā, tāpēc cilvēkiem šajā dzīves posmā rodas miega cikla traucējumi. Statistikas dati rāda, ka vecumā pēc 50 grūtības iemigt vai sūdzības par bezmiegu ir katram otrajam! Tiek uzskatīts: ja šī hormona līmenis organismā ir pazemināts, arī laboratorijā sintezēta melatonīna pievienošana var palīdzēt ātrāk aizmigt un sakārtot miega-nomoda ciklu. Visbiežāk to lieto bezmiega gadījumā un miega uzlabošanai dažādos apstākļos, piemēram, miega un pamošanās ciklu pielāgošanai cilvēkiem, kuru ikdienas darba grafiks mainās.

Regulārs miega cikls labas veselības pamats

Uzņēmums Lotos Pharma piedāvā zem mēles izsmidzināmu līdzekli Good Sleep Spray, kas satur melatonīnu un pasifloras lakstu ekstraktu. Pateicoties tā inovatīvajai formai, aktīvo vielu uzsūkšanās notiek daudz ātrāk. Sastāvā esošais melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku. Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 1 mg melatonīna neilgi pirms gulētiešanas. Savukārt pasifloras ekstrakts darbojas nomierinoši. Viena iepakojuma Good Sleep Spray pietiks 210 miegpilnām naktīm.


Regulārs miega cikls veiicina sirds un asinsvadu veselību
section-b0a0865

* - https://www.nih.gov/news-events/news-releases/study-finds-irregular-sleep-patterns-double-risk-cardiovascular-disease-older-adults

Dalīties