alerģijas
Elpceļu veselība

Nenoliedzami pavasaris ir ļoti skaists gadalaiks, tomēr ne visi to spēj no sirds izbaudīt, alerģiskiem cilvēkiem mēdz parādīties iesnas un tūska degunā, kā arī aizsmakt kakls, asarot acis un niezēt āda.

Kāpēc alerģija ir tikai pavasarī?

Pavasarī visbiežākie alerģijas ierosinātāji ir ziedputekšņi. Tie ir ļoti mazi, tāpēc kopā ar gaisu ieelpas laikā nokļūst elpceļos un ja cilvēks ir jutīgāks viņa imūnsistēma tos uzskata par apdraudējumu organismam un uzbrūk gluži tāpat kā vīrusiem. Tāpēc rodas iesnas, šķavas, sāk asarot acis un parādās citas nepatīkamas organisma reakcijas, kas patiesībā ir organisma aizsargreakcija. Dažkārt cilvēki ir neizpratnē, kā gan viņam var parādīties, piemēram, alerģija uz bērzu ziedputekšņiem, ja tuvumā nav neviena koka, bet jāņem vērā, ka ziedputekšņi ceļo ar vēju un vējainās dienās tie var aizlidot ļoti tālu.

Ziedputekšņi nav vienīgais alerģijas izraisītājs, kas vairāk sastopams pavasarī – tie ir arī putekļi. Pēc ziemas notiek aktīva ielu slaucīšana un māju tīrīšana, tāpēc gaisā ir ļoti daudz putekļu, kas gluži tāpat kā ziedputekšņi, nonāk elpceļos un izraisa alerģisku reakciju. Dažkārt alerģiskas iesnas un šķavas rodas arī pēc iepriekš nelietotu tīrīšanas līdzekļu izmantošanas.

alerģijas

Alerģiska reakcija vai saaukstēšanās?

Alerģijas izraisītas iesnas sākas pēkšņi un tikpat negaidīti beidzas un tā vairākas reizes, izdalījumi no deguna ir gaiši, caurspīdīgi un šķidri. Mainoties videi alerģiskās iesnas mazinās un kopējā pašsajūta uzlabojas. Alerģijai raksturīgs arī aizlikts deguns, elpceļu tūska, krekšķis un asarojošas acis. Savukārt par to, ka vainīga saaukstēšanās liecina galvassāpēs, paaugstināta temperatūra, iesnas, kas sākumā ir gaišas un caurspīdīgas, bet pēc tam izdalījumi no deguma ir biezi un zaļgandzelteni. Iesnas nepāriet vismaz 7 dienas un pašsajūta neuzlabojas vai nepasliktinās atkarībā no vides.

Kā sev palīdzēt?

* Lai arī cik jauks nebūtu pavasaris, cilvēkiem, kas cieš no alerģijas jācenšas pēc iespējas mazāk laika pavadīt svaigā gaisā. Visvairāk putekšņi gaisā ir no rītiem, vismazāk pēc lietus un mierīgā bezvēja laikā vakarā.

* Māja pavasarī jāvēdina pēc iespējas retāk un ik reiz pēc vēdināšanas jāveic mitrā uzkopšana. Ja alerģija ir ļoti mokoša, vērts iegadāties gaisa filtru, kas savāks ziedputekšņus un putekļus no iekštelpām.

* Atnākot mājās ļoti svarīgi ir uzvilkt tīras drēbes un izmazgāt matus, jo tur var būt saķērušies daudz ziedputekšņu, kas var nokļūt elpceļos.

* Lai putekļi vai ziedputekšņi nenonāktu elpceļos, var nēsāt medicīnisko masku vai respiratoru.

* Lai uzlabotu pašsajūtu, ļoti svarīgi ir mazināt alerģiskās iesnas un deguna aizlikumu, kā arī uzturēt elpceļus tīrus no alerģijas izraisītājiem. Tam ļoti labi noder deguna aerosoli, piemēram, “Sinurin Spry”, kas satur dabīgu hipertonisku jūras ūdeni ar eikalipta ēterisko eļļu un savvaļas piparmētras ekstraktu. Tas palīdz samazināt deguna aizlikumu, nekairina deguna dobuma sieniņas, noņem diskomforta sajūtu, mazina tūsku, palīdz attīrīt deguna ejas un mitrina deguna gļotādu.

* Ja alerģija atkārtojas katru gadu un katru pavasari nākas ciest no alerģijas izraisītām iesnām un citiem simptomiem, noteikti ir vērts doties pie alergologa un kopīgi meklēt veidu, kā cīnīties ar alerģiju.

Dabīgi palīgi

Lotos Pharma piedāvā dabiskus augu ekstraktus saturošu produktu Sinunorm DUO, kas iedarbojas gan uz augšējiem (deguns un tā blakusdobumi), gan apakšējiem (bronhi) elpceļiem. Sastāvā esošajam timiāna ekstraktam ir antibakteriāla aktivitāte. Plūškoka ziedu ekstrakts un gaiļbiksīšu ziedu ekstrakts nodrošina optimālu elpceļu funkciju. Acerolas augļu ekstraktā esošā C vitamīna kombinācija ar cinku veicina normālu imūnsistēmas darbību. Sinunorm DUO kapsulas piemērotas pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma.

Mazākiem bērniem, jau no 3 gadu vecuma, piemērots ir Sinunorm B balzams, kas nesatur spirtu, jo ir veidots uz cidoniju augļu sulas bāzes. Tā sastāvā esošais priežu mizas ekstrakts palīdz atvieglot elpošanu. Kumelītes ekstrakts palīdz uzturēt respiratoro funkciju un nodrošināt spazmolītisko efektu. Plūškoka ekstrakts palīdz uzturēt elpceļu veselību un imūnās sistēmas darbību. Altejas ekstrakts atvieglo elpošanu, nodrošinot mīkstinošu efektu elpceļos.

Papildus rūpēm par degunu un tā gļotādu radīta Sinurin līnija:

Jūras ūdeni saturoši deguna aerosoli Sinurin Spray un Sinurin Isotonic, kas palīdzēs mazināt aizlikta deguna simptomus, neradot papildu kairinājumu deguna dobuma sieniņām
eikalipta un tējas koka ēterisko eļļu saturoši deguna pilieni Sinurin. Tie nodrošina divkāršu iedarbību: atvieglo elpošanu; mazina risku vīrusu iekļūšanai organismā
ēterisko eļļu saturošs inhalācijas zīmulītis Sinurin Air Stick.

ALERĢIJAS
section-9f4e9b0
Dalīties