Kā ziemas miegs atšķiras no vasaras miega
Miegs
Kā ziemas miegs atšķiras no vasaras miega

Dzīvojam mērenā klimata joslā, kur diennakts gaišo stundu skaits un temperatūra atkarībā no gadalaika ievērojami atšķiras. Mūsu organisms dabiski reaģē uz šīm pārmaiņām, taču cilvēks nav lācis, mums nav nepieciešams ziemas miegs, un mums nav jāguļ vairāk tāpēc vien, ka dienas īsākas. Tomēr neseni Beļģijas zinātnieku pētījumi liecina, ka sezonāli mainās arī cilvēka smadzeņu aktivitātes līmenis. Iespējams, pamatojoties uz senajām izdzīvošanas vajadzībām, mūsu smadzenes mēdz būt aktīvākas vasarā un mazāk aktīvas ziemā. Lai uzturētu vienmērīgu miega ciklu, kas nepieciešams veselībai un labai pašsajūtai, esam spiesti pielāgoties. Kā ievērot miega higiēnu, ko varam darīt, lai nodrošinātu kvalitatīvu miegu ik nakti visa gada garumā?

Good Sleep Spray bezmiega uzveikšanai

Regulē dienas garumu!

Gaisma un tumsa ir galvenie faktori miega cikla stabilizēšanai. Gaismas iedarbība stimulē smadzeņu zonu, kas regulē „miega hormona” melatonīna līmeni un ķermeņa temperatūru. Tas savukārt ietekmē to, vai jūtamies miegaini vai modri. Vasarā ilgāk saglabājas dienas gaisma, tādēļ vēlme doties pie miera var parādīties krietni vēlāk. Ziemas laikā tumsa iestājas daudz agrāk, kas var radīt miegainību un vēlmi gulēt, jo tumsā sāk aktīvi izstrādāties melatonīns. Mēs nevaram mainīt laiku, kad saule lec vai riet, taču varam kontrolēt miega vidi, vasarā savlaicīgi novēršot ārējo gaismu, izmantojot aptumšojošus aizkarus un izslēdzot visas elektroniskās ierīces, kas izstaro gaismu. Turklāt saules gaismas iedarbība no rīta var palīdzēt regulēt melatonīna līmeni un atvieglot aizmigšanu naktī. Mākslīgās gaismas iedarbība var izjaukt dabiskos hormonālos ritmus (vairāk par to, kā elektronikas gaisma var traucēt jūsu miegu, lasiet šeit:https://www.lotos-pharma.com/zilas-gaismas-ietekme-uz-musu-miegu-melatonins/). Eksperti iesaka ierobežot visu elektronisko ierīču iedarbību vismaz stundu pirms gulētiešanas. Tāpat mēs varam ietekmēt savu miega higiēnu, nepieciešamības gadījumā papildus uzņemot melatonīnu.

Miega traucējumi Good Sleep Spray ar melatonīnu

Uzturi labam miegam atbilstošu temperatūru!

Vasaras karstums apgrūtina gulēšanu, un ziemas aukstums var uzlabot miegu. Kalifornijas Universitātes Losandželosā (UCLA) pētījumi liecina, ka miega ilgums var būt saistīts ar apkārtējās vides temperatūru pat vairāk nekā saullēkts un saulriets. Naktīs jūsu ķermeņa temperatūra pazeminās par diviem vai trim grādiem, lai sāktu miegu. Pārmērīgi augsta temperatūra guļamistabā var radīt pastiprinātu svīšanu un grūtības iemigt, savukārt pārāk zema temperatūra var būt bīstama! Novērojumi pierāda, ka optimālā temperatūra, kādu ieteicams nodrošināt labam miegam, ir +15°C līdz +19°C.

Pagriez iekšējo pulksteni!

Latvija joprojām veic pāreju uz ziemas un uz vasaras laiku, tādējādi divas reizes gadā pagriežam pulksteņa rādītāju par stundu uz priekšu vai atpakaļ. Arī šī stunda var būtiski izmainīt mūsu miega daudzumu un prasīt laiku, lai pielāgotos, tāpēc svarīgi sagatavoties laika pārejai, lai tā notiktu iespējami pakāpeniski.

Kā ziemas miegs atšķiras no vasaras miega

Dodies svaigā gaisā!

Dienas aktivitātes līmenis ietekmē to, cik ilgi guļam, un tas var mainīties atkarībā no gadalaika. Garākas dienas, siltāka temperatūra, skolas brīvdienas mēdz palielināt sociālo aktivitāti vasaras vakaros. Vasarā parasti arī pavadām vairāk laika ārā, veicot dažādas fiziskas nodarbes, kas palīdz nodrošināt kvalitatīvu miegu. Diemžēl vēsākajos gada mēnešos daudziem no mums ir mazāk šādu iespēju. Tomēr nevajadzētu par āra aktivitātēm aizmirst arī ziemā! Dodieties vakara pastaigā, pat ja ārā jau iestājusies tumsa, mēģiniet doties rīta pastaigā, lai sāktu savu dienu!

Good Sleep Spray produkts miegam ar melatonīnu

Uzņēmums Lotos Pharma ražo zem mēles izsmidzināmu līdzekli Good Sleep Spray, kas satur melatonīnu un pasifloras lakstu ekstraktu. Pateicoties tā inovatīvajai formai, aktīvo vielu uzsūkšanās notiek daudz ātrāk. Sastāvā esošais melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku. Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 1 mg melatonīna neilgi pirms gulētiešanas. Savukārt pasifloras ekstrakts darbojas nomierinoši. Viens Good Sleep Spray iepakojums paredzēts 210 miegpilnām naktīm. Uzņēmums ražo arī citus produktus miegam un nervu sistēmai, kas par izdevīgām cenām ir pieejami uzņēmuma interneta veikalā.

Good Sleep Spray efektīvs miega līdzeklis ar melatonīnu
section-498fda2
Dalīties