Vai Tavas aknas ir veselas?
Aknu veselība
Tests aknu veselībai

Aknas ir lielākais cilvēka iekšējais orgāns, kas ikdienā veic simtiem dažādu dzīvībai svarīgu funkciju. Kā būtiskākās aknu funkcijas var minēt – organisma attīrīšana (jeb detoksikācija) un barības vielu pārstrāde.

Daudzi neapzinās, ka aknu veselība ir atkarīga no dzīvesveida, kas bieži vien nenāk par labu aknām – alkohola lietošana, smēķēšana, neapdomīga medikamentu lietošana, neveselīgs uzturs un mazkustīgs dzīvesveids. Arī vīrusu infekcijas atstāj negatīvu ietekmi uz aknām, radot aknu darbības traucējumus.

Vai Tavas aknas ir veselas

Hronisku aknu slimību izplatība pasaulē nepārtraukti pieaug, skarot cilvēkus neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai rases. Aknu ciroze ir dažādu aknu slimību gala iznākums, kam raksturīga pakāpeniska aknu šūnu bojāeja un saistaudu ieaugšana to vietā, līdz ar to aknas vairs nespēj veikt savas funkcijas.

Atbildi uz deviņiem jautājumiem un noskaidro, vai tavas aknas ir veselas!

1. Vai Tevi bieži moka smaguma sajūt labajā paribē?

1 — nē
2 — neesmu pievērsusi/-is tam uzmanību
3 — jā, moka

2. Vai bieži novēro gremošanas traucējumus (vēdera uzpūšanās, caureja, aizcietējumi u.c.)?

1 — nē, tādas problēmas man ir svešas
2 — tādām lietām nepievēršu uzmanību
3 — jā, samērā bieži

3. Vai Tev mēdz būt slikta dūša bez iemesla?

1 — nē
2 — domāju, ka aknas šeit nav pie vainas
3 — jā

4. Vai bieži lieto alkoholiskos dzērienus?

1 — nelietoju gandrīz nekad
2 — jā, bet ne bieži (ne vairāk kā 1 reizi nedēļā)
3 — vairākas reizes nedēļā

5. Vai tev mutē mēdz būt rūgta garša?

1 — nē
2 — neesmu pievērsusi/-is tam uzmanību
3 — jā

6. Vai ikdienā lieto medikamentus?

1 — nē
2 — lietoju pēc vajadzības, bet ne biežāk par 2 reizēm nedēļā
3 — jā, lietoju regulāri

7. Kā Tu uzskati, vai Tu ēd pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu?

1 — jā, es ikdienā izvēlos veselīgu pārtiku
2 — pa retam neatsakos arī no neveselīgākas maltītes
3 — nē, es savai ēdienkartei nepievēršu īpašu uzmanību

8. Vai Tu lieto hepatoprotektorus?

1 — jā, jo es rūpējos par savu veselību
2 — neesmu pārliecināta/-s, ka tas ir nepieciešams
3 — nē

9. Kad Tu pēdējo reizi pārbaudīji aknu veselību?

1 — reizi gadā veicu profilaktiskās analīzes vai izmeklējumus
2 — vairāk nekā pirms gada
3 — nekad neesmu veicis šādas pārbaudes

Saskaiti iegūtos punktus, izvēlētais atbilžu variants ir punktu skaits atbilstošajā jautājumā.

REZULTĀTI:

9 – 15 punkti
Tu esi īsts malacis, uztraukumam nav pamata, jo veselība Tev ir pirmajā vietā. Turpini veselīgi ēst, sportot un sekot savai aknu veselībai!

16 – 23 punkti
Tev jau šodien ieteicams pārskatīt savu ēdienkarti un dzīvesveidu kopumā. Lielāku uzmanību pievērs veselībai, it īpaši savu aknu veselībai – izvēlies veselīgu un sabalansētu uzturu, regulāri sporto, atsakies no kaitīgajiem ieradumiem un apmeklē ārstu, lai veiktu aknu veselības pārbaudes! Atceries lietot hepatoprotektorus, jo veselas aknas ir ilgas un veselīgas dzīves ķīla!

24 – 27 punkti
Tavs dzīvesveids nenāk par labu veselībai!  Tāda attieksme pret organismu vissliktākā veidā atspoguļosies uz veselību kopumā, jo īpaši cieš aknas. Aknas ir unikāls orgāns ar to, ka aknu slimību simptomi neizpaužas uzreiz, bet tikai tad, kad bojājums ir skāris 75% no aknas, tāpēc pacienti bieži vien palaiž garām laicīgu ārstēšanu. To veicina arī fakts, ka aknas nesāp, jo tajās nav lokalizēti sāpju receptori. Bet ir arī labā ziņa – aknas ir vienīgais orgāns, kas spēj pilnībā atjaunoties, taču, lai tas notiktu, ieteicams nodrošināt atbilstošu aknu aprūpi.
Tādēļ pārstāj ignorēt organisma sūtītos trauksmes signālus – vērsies pie speciālista un ievies korekcijas savā dzīvesveidā! Izvēlies veselīgu un sabalansētu uzturu, sāc regulāri sportot, atsakies no kaitīgajiem ieradumiem un atceries lietot hepatoprotektorus!

Latvijā radīts produkts aknu veselībai

Latvijas farmācijas uzņēmuma Lotos Pharma sortimentā ir dabīgs produkts aknu veselībai Hepasan Forte, kas satur divus pasaulē atzītākos hepatoprotektorus – silimarīnu, kas tiek iegūts no mārdadža, un esenciālos fosfolipīdus, ko veido holīns.  Sastāvā esošais holīns palīdz nodrošināt normālu lipīdu un homocisteīna metabolismu un palīdz uzturēt normālu aknu darbību. Mārdadža un artišoka ekstrakti uztur normālu aknu veselību, palīdz nodrošināt aknu šūnu aizsardzību un veicina žults veidošanos. Pienenes ekstrakts sekmē normālu aknu un kuņģa funkciju. Hepasan Forte ir ērti lietot, jo ieteicamo diennakts devu nodrošina tikai 2 kapsulas dienā.

section-539ac5f
Aknu attīrīšanai
section-1fe25df

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Dalīties