Ceļojums ir viens no labākajiem veidiem, kā izrauties no ikdienas rutīnas un uzlādēt sevi ar jaunu enerģiju. Jaunas vietas, nepazītas garšas un interesanti cilvēki – tas viss iedvesmo un bagātina. Tomēr, lai arī ceļošana sniedz daudz prieka un piedzīvojumu, tā vienlaikus var kļūt par nopietnu pārbaudījumu ķermenim. Ilga sēdēšana, mainīts dienas režīms, nepierasts ēdiens un ceļojuma radītais stress var būtiski ietekmēt mūsu pašsajūtu.
Lai ceļošana sagādātu patiesu prieku – ne tikai skaistus foto – ir vērts laikus padomāt par savu fizisko un emocionālo labsajūtu. Šajā rakstā aplūkosim trīs biežākos izaicinājumus, ar ko ceļotāji sastopas un trīs pārbaudītus palīgus, ko ielikt ceļojuma somā, lai justos labi visa brauciena laikā.
Nogurums un saspringti muskuļi
Ceļošana bieži sākas ar ilgām stundām lidmašīnā, autobusā vai automašīnā, kur iespējas brīvi kustēties ir ierobežotas. Rezultātā rodas stīvums plecos, smagnēja sajūta kājās un vispārējs muskuļu nogurums. Arī smaga ceļojuma soma vai neērta gulta viesnīcā var radīt papildu slodzi ķermenim.
Stress un ilgstoša sēdēšana veicina fizisku diskomfortu, kas bieži saglabājas arī pēc ierašanās galamērķī. Lai no tā izvairītos, svarīgi regulāri izkustēties, dzert pietiekami daudz ūdens, kā arī laikus parūpēties par muskuļu labsajūtu ar piemērotu uztura atbalstu.
Magnijs palīdz atslābināt saspringtos muskuļus un veicina to normālu darbību. Ceļojumā īpaši noderīga ir magnija forma, kas viegli uzsūcas un ir saudzīga gremošanas traktam – piemēram, magnija bisglicināts. Šo formu bieži papildina arī B6 vitamīns, kas uzlabo uzsūkšanos un atbalsta nervu sistēmas darbību.
1. Magnija nozīme ceļojumā – gan ķermenim, gan miegam
- Uztura speciālisti, kas pēta ceļotāju labsajūtu, iesaka ceļojumos līdzi ņemt magniju, jo tas palīdz mazināt muskuļu spriedzi, uzlabo miega kvalitāti un samazina bezmiegu.(1)
- Pētījumā, kurā dalībnieki lietoja magniju kombinācijā ar melatonīnu un B grupas vitamīniem, tika novēroti uzlabojumi miega ilgumā un kvalitātē, kā arī samazinājās trauksmes līmenis.(2)
- Ērts risinājums ceļojumos ir Magnesium Quick Absorption – tas satur magnija bisglicinātu – magnija formu ar vislabāko uzsūkšanos, kā arī B6 vitamīnu nervu sistēmas atbalstam. Šī forma ir saudzīga kuņģim, efektīva muskuļu un miega atbalstam, un iepakota praktiskā iepakojumā, ko viegli paņemt līdzi ceļojumā.
Vairāk par produktu: Magnesium Quick Absorption
Gremošanas traucējumi – kad vēders “streiko”
Mainīgs ēdiens, citādāks ūdens, lidostas uzkodas vai neplānota ēdienreize – klasisks ceļojuma scenārijs. Diemžēl arī vēdera diskomforts nav retums: aizcietējumi, uzpūšanās vai pat šķidra vēdera izeja var sabojāt dienu un izjaukt plānus.
Gremošanas sistēma ir īpaši jutīga pret pārmaiņām un stresu, tāpēc ceļojuma laikā svarīgi pievērst uzmanību ne tikai uzturam, bet arī pietiekamai šķidruma uzņemšanai un kustībai. Taču pat kārtīgi sagatavojoties, reizēm gadās neparedzētas situācijas – šādos brīžos noder probiotiski uztura bagātinātāji, kas palīdz saglabāt zarnu mikrofloras līdzsvaru.
Biežāk nekā mēs domājam
Ceļojumu laikā gremošanas traucējumi nav nekas neparasts – patiesībā tas skar daudzus no mums. Aptuveni 40% cilvēku ziņo par izjauktu gremošanas līdzsvaru ceļojot, visbiežāk saskaroties ar aizcietējumiem, uzpūšanos vai caureju, īpaši pirmajās dienās pēc ierašanās galamērķī.
Šādi simptomi ne vien traucē labsajūtai, bet var arī ievērojami ietekmēt ceļojuma kvalitāti – tāpēc rūpes par gremošanas sistēmu ir tikpat būtiskas kā ceļojuma apdrošināšana vai laba miega uzkrāšana pirms lidojuma.
2. Probiotiķi – ne tikai vēderam, bet arī imunitātei
Ceļojumos mūs izaicina ne tikai pārmaiņas uzturā – arī klimata maiņa, lidojumi, sausais gaiss un kontakts ar citiem cilvēkiem, padara organismu uzņēmīgāku pret vīrusiem un infekcijām.
- Interesanti, ka tie paši probiotiķi, kas palīdz vēderam, var sniegt vērtīgu atbalstu arī imūnsistēmai. Pētījumi rāda, ka probiotiku lietošana var samazināt risku saslimt ar augšējo elpceļu infekcijām, saīsināt simptomu ilgumu un mazināt to intensitāti.(3)
Tāpēc, ja vēlies ceļot mierīgāk un justies drošāk, probiotiķis ir pelnījis vietu tavā ceļojuma somā – tas kalpo kā atbalsts ne tikai zarnu veselībai, bet arī kopējai organisma aizsardzībai.
Viens no efektīvākajiem risinājumiem ceļojumu laikā ir Lotos Pharma probiotiskais komplekss MegaBiotic. Tas satur Saccharomyces boulardii – labvēlīgu mikroorganismu, kas palīdz atjaunot zarnu mikrofloras līdzsvaru, mazināt uzpūšanos, diskomfortu un citus nepatīkamus simptomus. Preparāts ir papildināts ar kumelītes ekstraktu, kas nomierina kuņģa-zarnu trakta darbību, tādējādi nodrošinot divkāršu efektu – gan fizisku komfortu, gan emocionālu mieru.
Ja vēlies ceļot vieglāk un justies drošāk, izvēlies LOTOS PREMIUM Mega Biotic. Tas ir piemērots gan pieaugušajiem, gan bērniem, un pieejams kapsulu formā, kas ērti lietojamas arī ceļā.
Vairāk par produktu: LOTOS PREMIUM MegaBiotic
Miega traucējumi – kad atpūta nenāk viegli
Ceļošana sniedz iedvesmu un atpūtu, taču tai bieži seko arī jauni izaicinājumi ķermenim – mainīts dienas režīms, spilgta gaisma, neierasts troksnis vai laika joslu maiņa. Šie faktori var izjaukt mūsu dabisko miega ritmu, veicinot agru mošanos, nemierīgu gulēšanu vai grūtības iemigt.
Lai saglabātu enerģiju un labu pašsajūtu ceļojuma laikā, īpaši svarīgi kļūst miega rituāli – ierasta vakara rutīna, ekrānu ierobežošana pirms gulētiešanas un piemērota apgaismojuma vide. Tomēr, gadījumam, ja ar šiem paņēmieniem nepietiek, daudzi izvēlas dabisku miega atbalstu.
3. Melatonīns – dabisks miega sabiedrotais
Melatonīns ir hormons, ko mūsu organisms dabiski ražo tumsā, un tas palīdz regulēt miega un nomoda ciklu. Kad šo ritmu izjauc laika joslu maiņa vai neierasts režīms, melatonīna lietošana var palīdzēt samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku un uzlabot miega kvalitāti.
Pētījumi liecina, ka melatonīns ir efektīvs miega traucējumu mazināšanā un palīdz efektīvāk pielāgoties laika maiņai pat par 5–8 stundām.(4)
Efektu var pastiprināt kombinācija ar pasifloras ekstraktu – augu, kas tradicionāli lietots nemiera un trauksmes mazināšanai. Pētījumi rāda, ka pasiflora var uzlabot miega kvalitāti un samazināt stresa radītu ietekmi uz nervu sistēmu.(5)
Kāpēc izvēlēties aerosolu?
Ceļojumos īpaši noderīga ir melatonīna forma aerosola veidā, ko izsmidzina zem mēles – tas ļauj aktīvajām vielām uzsūkties ātrāk un nodrošina iedarbību bez nepieciešamības meklēt ūdeni vai tabletes. Tas ir ērts un efektīvs risinājums, kas labi iederas ceļojuma somā.
Viens no šādiem produktiem ir Good Sleep Spray – tas apvieno melatonīnu un pasifloras ekstraktu, sniedzot divkāršu atbalstu mierīgākam miegam un vieglākai pielāgošanās spējai. Praktiskais aerosola iepakojums padara to par lielisku sabiedroto ceļojumā – gan lidojumā, gan viesnīcā.
Vairāk par produktu: Good Sleep Spray
Miegs bieži vien ir pirmais, kas cieš, mainot vidi vai režīmu, bet tam ir tieša ietekme uz mūsu noskaņojumu, koncentrēšanās spējām un kopējo pašsajūtu. Dabīgs miega atbalsts, kas apvieno melatonīna un pasifloras iedarbību, ir efektīvs un saudzīgs veids, kā palīdzēt ķermenim atgūt balansu, lai ceļojuma laikā vari ne tikai redzēt vairāk, bet arī atpūsties kvalitatīvāk.
Ko ielikt ceļojuma somā labākai pašsajūtai?
Lai gan katrs ceļojums ir atšķirīgs, trīs vienkārši līdzekļi somā var būtiski uzlabot pašsajūtu:
- Magnijs + B6 – Magnesium Quick Absorption
Atbalsta ķermeni un nervu sistēmu, mazina nogurumu un uzlabo miega kvalitāti. - Probiotiķis – MegaBiotic. Saglabā gremošanas līdzsvaru, mazina vēdera diskomfortu un atbalsta imūnsistēmu.
- Melatonīna un pasifloras aerosols — Good Sleep Spray. Nodrošina mierīgu un kvalitatīvu miegu, pat ārpus ierastās vides.
Ceļojums ir domāts atpūtai, piedzīvojumiem un jaunai enerģijai. Parūpējoties par savu labsajūtu, vari šo pieredzi izbaudīt pilnvērtīgi – bez lieka stresa, gremošanas traucējumiem vai negulētām naktīm.
Avoti:
Lie, G. Magnesium for jet lag. Klarity Health. https://my.klarity.health/magnesium-for-jet-lag/?utm_
Djokic G, Vojvodić P, Korcok D, Agic A, Rankovic A, Djordjevic V, Vojvodic A, Vlaskovic-Jovicevic T, Peric-Hajzler Z, Matovic D, Vojvodic J, Sijan G, Wollina U, Tirant M, Thuong NV, Fioranelli M, Lotti T. The Effects of Magnesium – Melatonin – Vit B Complex Supplementation in Treatment of Insomnia. Open Access Maced J Med Sci. 2019 Aug 30;7(18):3101-3105. doi: 10.3889/oamjms.2019.771. PMID: 31850132; PMCID: PMC6910806.
Centers for Disease Control and Prevention. Complementary and Integrative Health Approaches to Travel Wellness. In CDC Yellow Book 2026: Health Information for International Travel. https://www.cdc.gov/yellow-book/hcp/preparing-international-travelers/complementary-and-integrative-health-approaches.html
Suhner, A., Gutierrez, T., & Lockley, S. W. (2001). Melatonin for prevention and treatment of jet lag. Cochrane Database of Systematic Reviews, (1), CD001520. https://doi.org/10.1002/14651858.CD001520
Ngan, A., & Conduit, R. (2011). A double-blind, placebo-controlled investigation of the effects of Passiflora incarnata (passionflower) herbal tea on subjective sleep quality. Phytotherapy Research, 25(8), 1153–1159. https://doi.org/10.1002/ptr.3414